Mister Polski 2014 Rafał Maślak w kampanii #mamczasrozmawiac o wszystkim, z każdym, na każdy temat! Nie bójmy się mówić o HIV.
- Dlaczego taka akcja? Dotyczy każdego z nas. Bez względu na płeć, wiek i orientację seksualną...
- Dlaczego razem z tatą wzięliśmy udział w kampanii organizowanej przez Krajowe Centrum ds AIDS?
Mam to szczęście, że z moimi rodzicami mogę rozmawiać o wszystkim... Tata jest jedną z pierwszych osób, do których odzywam się z każdą wątpliwością, pytaniem... Podobnie jak On. Bez względu na temat rozmowy.
- Dlaczego promujemy robienie testów na HIV? W Polsce - mam wrażenie - to wciąż temat tabu. Wszyscy myślą, że dotyczy to tylko określonych grup społecznych Tak nie jest! To dotyczy nas wszystkich! Przestańmy żyć stereotypami! Bądźmy świadomi bez względu na wiek!
Zrób test! Rozmawiaj o tym! Nie bój się! Bądź mądry i zdrowy!
(Na zdjęciu Rafał Maślak i jego ojciec razem wystąpili w kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS.)
Od 17 do 24 listopada potrwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Z tej okazji punkty, w których można się zbadać bezpłatnie i anonimowo, będą otwarte częściej i dłużej.
Wciąż za rzadko badamy się na obecność wirusa HIV. Przyczyn jest wiele, ale główną pozostaje wstyd i strach. Tymczasem wcześnie wykryty wirus umożliwia szybkie podjęcie skutecznego leczenia. Warto się badać - i dla siebie, i dla swoich bliskich. Według Krajowego Centrum ds. AIDS od 30 do 35 tysięcy Polaków jest zakażonych HIV, a 50 procent z nich o tym nie wie.
Po całej Polsce rozsiane są Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne, w których można zrobić test na obecność HIV całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Listę punktów konsultacyjno-diagnostycznych znajdziesz TUTAJ. Gdy już wybierzesz najdogodniejszą dla siebie placówkę, wejdź na jej stronę i sprawdź, w jakich godzinach funkcjonuje podczas Europejskiego Tygodnia Testowania w kierunku HIV. Nie oznacza to, że przez cały rok punkty pracują sporadycznie - w "normalnych" okolicznościach są zwykle czynne przez kilka dni w tygodniu po kilka godzin. (Gazeta.pl)
Dr. Demetre Daskalakis, koncentruje się na umyśle, ciało i duchu osób HIV pozytywnych, którzy żyją dłużej, zdrowiej i bardziej satysfakcjonujące życiem. Pokazać osoby HIV to też ludzie, mogą normalnie żyć. Plus historie osób pozytywny.
Aktorka Alex Newell znana z Glee w nowej kampanii HIV, radośnie kształci gejów o możliwości zapobiegania HIV.
Brytyjska organizacja charytatywna GMFA, podnosi świadomość problemów zdrowotnych dotykających gejów. W najnowszym filmie z kampanii podkreślono fakt, jak wielu osób zarówno w świecie gejów, jak i heteroseksualistów pozostaje nieświadomych, na temat wirusa HIV.
W dążeniu do przeciwdziałania stygmatyzacji osób żyjący z HIV. Kampania skupia na ludzi z różnych środowisk, którzy omawia ich status jak wpłynął na ich życie. Mężczyźni biorący udział w kampanii oferują porady w walce z piętnem HIV.
Rozmowy dotyczące AIDS HIV w społeczności gejowskiej i biseksualny mężczyzn
Public Health Solutions, stworzyła spoty do społeczności homoseksualnej, dotyczące rozmowy o PreP, bezmyślnie uprawiania seks, zabezpieczenia, ryzyko zarażenia HIV jest wysoko, powinno rozmawiać miedzy o PreP.
Centrum Kontroli Chorób (Centers for Disease Control) seria 30-sekundowych spotów kampanii w zapobieganiu HIV, w społeczności gejowskiej z których niektóre spoty odniesienie do Truvada.
Charytatywna organizacja AIDES, wraz z francuską agencją TBWA\PARIS ich kampania dotyczące AIDS, którego głównym bohaterem Pinokio, nie wiesz kim idziesz do łóżka na pierwszej radce, może kłamać o tym że jest zarażony.
Lek o nazwie Truvada jest pierwszym FDA środkiem zapobiegania zakażeniu HIV. Jeśli HIV-ujemna osoba bierze pigułki każdego dnia, jest ona chroniona prawie 99% od zarażenia wirusem. Kontrowersje nadal otaczają dotyczy Truvada, ale bezpieczniejszego seksu i zapobiegania HIV zmienia się zasadniczo od tego momentu, w szczególności w ramach wspólnoty gejowskiej populacji najbardziej dotknięta HIV w Ameryce. Jej ostateczne konsekwencje dla epidemii AIDS są głębokie. VICE bada przyszłość Truvada i jego rewolucyjny wpływ na zakończenie HIV/AIDS?
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz