środa, 25 listopada 2015

News: Uchodźcy, Kanada, Flaga, Chiny, Hostel LGBT, Podróże pary lesbijek, Będzie lepiej, Festiwal trzecia płeć ...


Musieliście kiedyś uciekać przed słowem „pedał”, „lesba”, „zboczeniec”? Uciekać z relacji, podwórka, domu, religii, miasta? Udawać kogoś, kim nie jesteście? Znamy to do znudzenia. Wiemy sporo o strachu. Jesteśmy uchodźczyniami i uchodźcami w homofobicznym kraju" – pisze specjalnie dla „Repliki” Robert Rient, autor autobiograficznej powieści „Świadek”

"W ostatnich dniach zaobserwowałem dziwne zjawisko. Znajomi na Facebooku wrzucali linki do ksenofobicznych tekstów na temat uchodźców, tekstów pochodzących z "Frondy". Pewna dziennikarka napisała, że boi się tego napływu obcych, a na dowód przytoczyła (sfabrykowaną) opowieść geja, pracującego jako przewodnik wycieczek. Opisał uchodźców jako agresywny motłoch. Dziennikarka podkreślała, że to gej, więc należy go słuchać. Ciekawe zjawisko. Niektórzy postrzegają osoby homoseksualne jako te, które pozostają uwrażliwione na los obcego, innego, dyskryminowanego. Bo przecież wiemy, jak to jest. Mam nadzieję, że naprawdę wiemy i pamiętamy, że nie ulegamy ksenofobicznej, histerycznej narracji" Cały tekst Roberta Rienta "Uchodźcy to my" - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Beata Szydło zapowiedziała dzisiaj dziennikarzom zgromadzonym w Kancelarii Premiera, że tłem konferencji będą tylko flagi polskie. Zmianę zauważyły również zagraniczne media. Dlaczego schowała unijne flagi? Jak wytłumaczyła nowa premier, to flagi biało-czerwone są "najpiękniejsze" - gazeta.pl

Potwierdziło Kanada będzie przyjmować uchodźcy z Syrii tylko kobiety, dzieci oraz homoseksualne osoby, a nie samotny mężczyzn.

Biali chrześcijanie są mniejszością w Ameryce według nowego badania Pew Research, tylko 46 procent dorosłych Amerykanów to biali chrześcijanie, w porównaniu z 55 procent w 2007 roku. (Politico)

Homoseksualne studentki oskarżają chińskiego Ministra Edukacji w związku z zaakceptowaniem przez niego podręcznika, w którym homoseksualizm określany jest jako choroba umysłowa (Polskie Radio)

Działacze LGBT w Ugandzie, mają nadzieje wizyta papieża Franciszka w tym kraju, przyniesie większą akceptację i równość. Ale też zauważają że papieskie ataki na LGBT. Wiele osób LGBT żyje biedzie, prześladowani, uciekają przez religijną fanatyzmem. (Pink News)

Centrum AIDS w Chinach, coraz więcej nosicieli HIV wśród homoseksualistów w tym kraju, leprze leczenie i edukacja żeby podtrzymać nowy zachorowań wśród osób homoseksualny. (Zee News)

Czy brak ciastek w domu lub zdjęcie świnki jest wystarczającym powodem do płaczu? Dla Brytyjki Lex Gilles tak. Jej mąż przez miesiąc ją obserwował i wypisał kilka przyczyn łez swojej żony. Lista robi teraz furorę w mediach społecznościowych. "Odkryła, że łabędzie mogą być homoseksualistami i pomyślała, że to naprawdę miłe" (TVN24)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Hostel interwencyjny dla osób LGBT - jedyna taka placówka działa w warszawie. To potrzeba chwili, mówią założyciele, bo osoby homoseksualne spotykają się z nie tylko z agresją i przemocą fizyczną, ale i psychiczną. Zdarza się, że zostają pozbawieni dachu nad głową. (Superstacja TV)Podczas konwencji TED Jenni Chang i Lisa Dazols dzielą się swoimi podróżami i spotkania z osobami LGBT na całym świecie.

Jenni Chang i Lisa Dazols mieszkają w San Francisco. Pragnęły dowiedzieć się więcej o świecie społeczności LGBT. Chang i Dazols wyruszyły w światową trasę po 15 krajach po Azji, Afryki i Ameryki Południowej spotkać odważnych osób LGBT i poznać ich i jak żyją nazywają ich "Supergays."


OutAround zwiastun dokumentu o ich podróżach i spotkaniach z odważnymi LGBT na świecie którzy walczą o godność i prawa.


Pięć lat minęło od powstania kampanii "będzie lepiej", stworzona przez Dana Savage i jego męża, kampania która występowali od prezydenta USA, po zwykły, po gwiazdy powstały wielu krajach lokalne wersje miedzy innymi w Polsce. It Gets Better powstało po krótkim czasie wiele młody LGBT popełniło samobójstwo z powodu prześladowania kim są, paradoks po 5 latach, mamy znów problem samobójstwami i to teraz najbardziej coraz więcej wśród osób transpłciowe osoby.
Festiwal trzeciej płci w Meksyku. Podział na trzy płcie u Zapoteków ze stanu Oaxaca utrzymuje się jeszcze od czasów przedhiszpańskich. Nie zmieniła go ani kolonizacja hiszpańska, ani Kościół katolicki, ani prawicowe rządy. Ten tradycyjny układ naruszyły dopiero współczesne mass media więcej o Muxesa na Focus.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz