poniedziałek, 30 listopada 2015

News: Ksiądz Charamsa, CQ Men of the Year Awards, Japonia, Kanada, Syria, Bermudy, KPH, Uganda, Gay USA ...


"Nie kończ, ja wiem. Ty zawsze tak mówisz o tych dziewczynach..." O coming outach, seksie, miłości czy rodzicielstwie osób nieheteroseksualnych - o tym wszystkim w rozmowie z gdańszczankami Julianną Graczyk i Agnieszką Sprawką, bohaterkami pierwszego polskiego klipu promującego tęczowe rodziny

Katarzyna Włodkowska: - Wystąpiłyście w pierwszym polskim klipie o nieheteroseksualnej rodzinie, od tygodnia promującym kampanię społeczną "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!". Teledysk opowiada historię Magdy i Laury, dwóch dziewczyn z Trójmiasta, które zakochały się w sobie i zdecydowały razem tworzyć rodzinę. Mają 10-miesięcznego synka, Antosia. Konserwatywna rodzina Magdy nie akceptuje tej sytuacji i chce ją zmusić do zostawienia Laury i Antosia. W jej obronie staje dziadek. Decydując się na tę pracę nie znałyście się, autorzy mieli kłopot ze znalezieniem odtwórczyń głównych ról. Miałyście jakiekolwiek wątpliwości?

Julianna: - Żadnych, ale zastanawiałam się, czy temat nie zostanie przerysowany. Bo w tym klipie jest wszystko: konserwatywna rodzina, stres, przemoc, miłość, sceny erotyczne, a nawet poród. Bardzo zróżnicowany i trudny materiał. Ale w montażu wyszło rewelacyjnie, z dużym wyczuciem.

Agnieszka: - Zadzwonił kolega z Wybrzeżaka: - "Sprawka, kręcimy klip! Zagrasz lesbijkę z konserwatywnej rodziny. Wchodzisz w to?!" Jasne! - moja odpowiedź była natychmiastowa, bo temat wydał mi się atrakcyjny aktorsko. Do tego kampania społeczna. Super, kocham to! Ale obawę miałam jedną: że finalnie lesbijki zostaną pokazane stereotypowo. A ja chciałam być po prostu autentyczna ... - Gazeta.pl

Ksiądz Krzysztof Charamsa dla Argentyńskiego magazynu Viva, mówi miedzy innymi od wieków kościół ma obsesje na punkcie seksu, dla kościoła seks to tylko należy do prokreacji, a nie to miłości.

Celibacie że apostołowie i Chrystus nie żyli w celibacie, a nawet na początku pierwsi duchowni też, a nawet były kobiety księża.

Zawsze wiedział jest gejem, ale znienawidził się, nie akceptował żeby być księdzem musiał znienawidzić swoją seksualność. W kapłaństwie jest nauczona homofobia, uczy się nienawidzić siebie, wiele kpin i zdyskredytować kogoś stereotypów do społeczności gejowskiej.

Po wielu latach zaczął zaakceptować się, że nie jest jakimś "zboczeńcem", jest dumny gejem, kościół musi wreszcie otworzyć na życie. Dodaje też gdyby nie wyszedł publicznie że jest gejem, ukrywał się, to byłby do tej pory, mógł nadal być księdzem i być w związku, a publicznie homofobicznie mówił. Ale miał dość kłamstwa, hipokryzji.

Swoim partnerem jest już bardzo długo, dzięki jemu stał się lepszym człowiekiem. Marzy o ślubie, też mówi że kościół nie ma prawa wtrącać się w państwo demokratyczne, po państwo to nie tylko katolicy. (Popieram go sto procent, państwo to nie tylko katolicy, i wiele inny wyznań, grup społeczny). Dziś jest "Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie".

Dwaj bardzo popularni w Brazylii aktorzy - Bruno Gagliasso i João Vicente de Castro - obaj hetero - pocałowali się podczas dorocznego wręczenia "CQ Men of the Year Awards" w Rio de Janeiro.

Fotkę z pocałunkiem wrzucił do mediów społecznościowych sam Bruno, dedykując pocałunek "tym wszystkich maczo - pełnych hipokryzji i uprzedzeń". "Chciałem pokazać, że nie ma nic złego w uczuciu miłości jednego mężczyzny do drugiego - i że można to uczucie pokazywać"

Mimo że Brazylia ma wiele praw LGBT, ale homofobii jest bardzo dużo w minionym roku według oficjalny dany 216 osób LGBT zostali zamordowani z powodu swojej seksualności.

Statystyki pokazują, ponad 200 gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów, zamordowano między 1 stycznia a 29 września, tego roku. 35% ofiar stanowiły osoby trans, podczas 59% z nich to geje, a 4% były ofiarami lesbijki.

Brazylia do dwa świata jedno piękny kraj z prawami LGBT, a ciemna strona największa statystyka morderstw osób LGBT. Dodam Brazylia jest krajem chrześcijańskim, a nie arabskim, wiele nienawiści pochodzi od ludzi wiary, duchowny od ewangelicki po katolicki. (Replika/Pink News)

Według najnowszego sondażu większość Japończyków wspiera małżeństwa jednopłciowe - 51 proc. Pomimo tego, badanie też wykazało również 72 procent respondentów stwierdziło, czują się "niechętnie akceptują że ich dziecko jest gejem/lesbijką."

Premier Shinzo Abe już wcześniej wyraził niechęć, aby umożliwić małżeństwa homoseksualne, ponieważ byłoby to "trudne" z powodu konstytucji w obecnej formie.

W kwietniu, około 2000 osób przemaszerowało Tokio dzielnicę Shibuya, z okazji corocznej parady równości. Dwie dzielnice w Tokio umożliwiają rejestrowanie związków jednopłciowe. (Pink News)

Boliwia mały krok do równości osoby transpłciowe będą mogli legalnie zmieniać płeć, wymieniać dokumenty. Mimo sukcesu wiele osób trans i LGB doświadcza przemocy od słownej po fizycznej, czy prezydent Boliwii wielokrotnie obrażał osoby homoseksualne. (Pink News)

Kanada ogłosiła, że geje z Syrii zostaną dopuszczeni pod ich polityki wobec uchodźców, ale inne "samotni mężczyźni" nie będzie. Gej Syryjczyk, Danny Ramadan który niedawno wygrał azyl w Kanadzie mówi lokalnej prasie, że polityka ta może stanowić zagrożenie życia dla gejów syryjskich uchodźców.

Wiele osób LGBT dotyka przemoc w Syrii, a nawet z rąk samy uchodźców, nie akceptuje się homoseksualizmu, to temat tabu w Syrii.

"Gdybym był w obozie dla uchodźców w tej chwili i ujawnił się i udał się do ambasady Kanady i wystąpił o status uchodźcy, to w zasadzie wycieczka do obozu dla uchodźców," Danny Ramadan powiedział Metro. "

Podczas gdy on jest zadowolony, aby zobaczyć Kanada powita gejów Syryjczyków jako uchodźcy, Danny powiedział, że martwi się, że wymóg może narazić na wielu w społeczności LGBTQ na ryzyko dyskryminacji, a nawet przemocy. Urodzony i wychowany w Syrii, Ramadan przybył do Kanady ze swoim partnerem Aamar we wrześniu ubiegłego roku. Ramadan pierwszy opuścił Syrię w wieku 18 lat "z powodu presji rodziny" po powiedział im, że jest gejem. W 2011 roku wrócił do kraju, ale jego życie tam opisane jako "bardzo trudne". (Metro Canada).

Sąd Najwyższy na Bermudy orzekł, że związki jednopłciowe dwóch narodowe powinę mieć takie same prawa jak małżeństwa.

Małżeństwa homoseksualne w tej chwili nie są legalne na Bermudach. Czy orzeczenie będzie bezpośredni wpływ na prawa w tym kraju może być. Jednak rząd zwrócił się do orzeczenia by opóźniał jeden rok, tak żeby mogą badać potencjalne konsekwencje w innych dziedzinach prawa.(Pink News)

Bermudy ostatnio nasila się też homofobiczne ataki, jednym hotelu miała być konferencja przeciw małżeństwom homoseksualnym. Wśród gości Ryan Anderson który twierdzi, że legalizacja małżeństw homoseksualnych zaszkodzi małżeństwom mężczyzny i kobiety, oraz wolności religijnej. Hotel odmówił konferencji nie chce u siebie homofobów, oskarżają homofoby że to atak ich wolności.(Gay Star News)

Hostel interwencyjny dla osób LGBT. Zbiórka na ogrzewanie 800 zł miesięcznie (x 3 miesiące zimy). Prosimy o wsparcie, by móc ogrzać, to wyjątkowe miejsce i aktualny dom wielu potrzebujących osób LGBT. Zima już tuż, tuż! Pomóżcie! Więcej na Lambadzie Warszawy.

Politycy zawiedli, może pomogą sądy? Pięć par chce ostatecznie przed Trybunałem w Strasburgu wywalczyć prawo do legalizacji związków jednopłciowych w Polsce

Kampania przeciw Homofobii rozpoczyna projekt tzw. litygacji strategicznej, czyli wymuszenia zmian w prawie lub w jego stosowaniu, za pomocą przeprowadzenia precedensowych spraw przed sądami.

- Liczymy na to, że jeśli sprawy dotrą do Trybunału Praw Człowieka Strasburgu, ten wyda tzw. wyrok pilotażowy, czyli wskazujący państwu systemowy problem: brak możliwości legalizacji związków osób tej samej płci. I nakaże jego rozwiązanie - mówi koordynator akcji KPH Paweł Knut. Wskazuje na tegoroczny wyrok Trybunału w sprawie Oliari i inni przeciwko Włochom, w którym Trybunał nakazał Włochom legalizację takich związków. - Nie widzimy w Polsce siły politycznej, która chciałaby i mogła w najbliższych latach wywalczyć związki. Musimy to zrobić sami - dodaje - Gazeta Wyborcza.

Mukisa Mukasa i Kim Jackson, dwóch gejów, którzy stanęli przed sądem za udział w aktach seksualnych, ich słowa są bolesne.

"Słyszeliśmy krzyki ludzi," geje są tutaj! Geje są tutaj! chcieli ich zabić, wspomina Mukasa. Mukisa błagał Mukasa musieli porzucić wszystko i uciekać.

Tłum złapał ich i zaprowadził na policję, po tylko za to że są homoseksualni, obecnie wynajmują pokój u znajomego w biednej części miasta Kampali.

Spędzili wiele tygodnie w więzieniu, zanim ich sprawa została ostatecznie odrzucona z powodu braku dowodów. Mukasa i Mukisa zostali wyrzekli ich rodziny, obaj marzą opuścić Ugandę o lepsze i godne życie.

Mukasa nie spodziewa papieska wizyta co zmieni się: "Więc mam jedno pytanie: czy bycie gejem jest zbrodnią przeciw Bogu? To dlatego wszystkie te złe rzeczy dzieją się?".

Istnieje około pół miliona osób LGBT w Ugandzie. Według Survey 2007 delPew Global Attitudes Project, 96% z Ugandy mieszkańcy mówią homoseksualizm powinien być odrzucony przez społeczeństwo.

"Ja nawet nie pamiętam ile razy zostałam pobita i próbowano mnie zgwałcić", tylko za jest lesbijką, działaczka Kasha Nabagesera w wywiadzie dla El Pais. Ona i wielu inny społeczności LGBT codziennie są prześladowani bici, oskarżani za "promocję homoseksualizmu". (sinetiquetas)



Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz