piątek, 27 listopada 2015

News: Meksykański tenisista, Związki partnerskie, Cypr, Wyoutuj się zwolenniku prawicy, Rady z uprzedzeniami, trans nastoletnia para ...


Meksykański tenisista wychodzi z szafy na początku swojej kariery. Andres Bustani, który jest wschodzącą gwiazdą na Lewis Clark stanowy koledżu w Idaho, napisał esej dla Out Sports.

"Zacząłem grać w tenisa, kiedy miałem 8 lat. I szybko zakochałem się w grze; dał mi nadzieję i pasję na życie. Po 13 latach życia w Meksyku, ja i moja rodzina przeniosła się do Cancun. To wtedy zacząłem dostrzegać, zainteresowanie się chłopakami.

"Ponieważ nie znałem nikogo, kto był gejem i nie miałem pozytywny wzór do naśladowania, pozwoliłem sobie pogrzebać te myśli."

"Społeczne naciski czułem, że sportowcy nie powinni być gejem. Udział w małomiasteczkowym koledżu Idaho nie pomogło, ponieważ jest bardzo mało osób, którzy są gejami. Więc nadal zachowałem tajemnicę dla siebie."

Ale podczas studiów, zaczął umawiać się z Adamem, który pozwalał mu być sobą. Gdy Bustani końcu znaleźć siłę, aby wyjść. Jest szczęśliwszy niż kiedykolwiek.

U nas kłótnia o Trybunał Konstytucyjny i kontrole dyktatorskie, a na Cyprze parlament uchwala tak zwane związki partnerskie dla par tej samej i różnej płci.

Wynik głosowania: 39 za, 12 przeciw, 3 wstrzymujące się. Ustawa oczekuje na podpis prezydenta.

Tym samym lista krajów członkowskich Unii Europejskiej, które nie wprowadziły żadnych regulacji dla związków jednopłciowych znów się skróciła.

Wielki dzień dla Cypru. 39 głosów za, 12 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Cypr ma obecnie związki partnerskie, który dotyczy wszystkich, homo i hetero par. Dobra robota dla rządu, brawo dla partie, posłom, którzy głosowali, też dobra robota dla znajomych, sprzymierzeńcom za akceptację za te wielkie zwycięstwo - Costa Gavrielides.

Prawa LGBT to prawa człowieka i prawa człowieka są niepodzielne i musi dotyczyć wszystkich. Czas zakończyć marginalizację osób. Mamy obowiązek w kontekście równości praw i zasad niedyskryminacji do życia społeczności. Osoby LGBT żyją w związkach i ta ustawa obejmie ich ubezpieczenia społecznych, prawa pracy, prawa podatkowe. Dzisiejsze jest szczególnie ważny dzień dla Parlamentu cypryjskiego. Został powołany, aby dać ochronę - Irene Charalambidou. (Cyprus Mail/Miłość nie wyklucza)

26 listopada 2015 r. parlament Cypru uchwalił ustawę uznającą jednopłciowe związki partnerskie i zezwalającą partnerce lub partnerowi na adopcję dziecka współpartnerki bądź współpartnera. 39 głosów było za, 12 przeciw i 3 głosy wstrzymujące się. Aby uchwała mogła stać się prawem, musi podpisać ją prezydent. W 2006 roku tylko 14% Cypryjczyków opowiadało się za prawem par jednopłciowych do zawarcia prawnie uznanego związku, a w 2014 roku poparcie wyniosło już 53.3%.

Wzrost poparcia społecznego dla naszych praw człowieka możliwy jest dzięki naszemu WYCHODZENIU Z UKRYCIA oraz związanej z tym EDUKACJI z pierwszej ręki. Zatem teraz do dzieła także w Polsce! Porzucajmy zatęchłe kryjówki. Naiwnością jest oczekiwać, że poprą nas politycy, jeśli nie poprze nas znaczna większość społeczeństwa i nie wykażą tego badania opinii publicznej. Większość ludzi jest otwarta na wiedzę i posługuje się sumieniem, wbrew ignoranckiemu nauczaniu „autorytetów”. (Wychodzimy z ukrycia)

"Interesuje mnie, czy osoby ze środowiska LGBT przyczyniły się do sukcesu PiS-u, a także narodowców z listy Kukiza? Jeśli tak, to niech się „wyoutują” i podadzą przyczyny, dla których tak głosowały" - pisze Bartosz Żurawiecki w felietonie w najnowszej "Replice".

"Nie namawiam do tego "coming outu" ani z szyderstwem, ani z potępieniem, przeciwnie – jestem ciekaw argumentów. Może to też obali mit, zgodnie z którym każdy gej to lewak, a każda lesbijka feministka?"

"Bardziej niż spektakle rządowe czy parlamentarne martwi mnie wzrost w polskim społeczeństwie postaw ksenofobicznych i jawnie faszystowskich (...). Cały ten oddolny hejt może nam zatruć życie bardziej niż rozgrywki na wysokich szczeblach. To jest zło, któremu należy realnie się przeciwstawiać. I nie łudźcie się - wy wszyscy, którzy ulegliście psychozie antyuchodźczej – że teraz nienawiść z mniejszości seksualnych przesunęła się w stronę imigrantów. Potwory nienawiści mają wiele głów i przynajmniej jedna z nich jest homofobiczna." Cały felieton Bartosza Żurawieckiego - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Wojna prawicowa o Trybunał Konstytucyjny, to nie tylko w Polsce, prawica amerykańska atakuje Sąd Najwyższy, chcą też usuwać sędziów po zagłosowali za małżeństwami jednopłciowymi, jak Marco Rubio, podobnie ataki na Sądy/Trybunały Najwyższe są w inny kraja przez prawice i kościół katolicki, ostatni atak w Kolumbii za umożliwienie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Prawica chce kontrolować innym życie, mówią o moralności, a sami z moralnością i Bogiem są na bakier, rozwody, seks nie letnimi, przemoc jak mawia Biblia kim oni są fałszywymi prorokami.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jak radzić sobie z uprzedzeniami wobec tęczowych rodzin - dr Anna Strzałkowska


Arin Andrews i Katie Hill, pierwsza para nastolatków transpłciowy w Ameryce, para poznała się kiedy przechodzili proces zmiany płci w roku 2012.GMFA nowy ich film, który pokazuje facetów czytają prawdziwe wiadomości wysłane do żyjących z HIV na gejowskiej aplikacji randkowych. Co myślą o nienawiści do osób którzy są zarażeni, wiele ma problem odrzuca wyzywa się, piętno zarażonego stereotypy strach przed osobami zarażonymi.