sobota, 21 listopada 2015

News: Trans spotkanie Łódzkie, Ksiądz Charamsa, Portugalia, rodziny jednopłciowe, konserwatyzm i LGBT ...


Koalicja Równych Szans apeluje do premier Beaty Szydło o obsadzenie stanowiska Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Prof. Małgorzata Fuszara, która dotychczas pełniła tę funkcję, w poniedziałek złożyła dymisję. (Gazeta Wyborcza)

Po ponad trzech latach przerwy, łódzka grupa dla osób trans znowu działa. W środę 18 listopada w lokalu Klubokawiarni Granda odbyło się jej inauguracyjne spotkanie.

Łódzka grupa będzie działać na razie jako grupa samopomocowa. Za jej organizację odpowiedzialne są wolontariuszki Natalia i Oliwia. Sprawom organizacyjnym, a także wizji grupy i planom na przyszłość poświęcone było pierwsze spotkanie. Wzięły w nim także udział: koordynatorka pomocy psychologicznej Fundacji Trans-Fuzja Julia Kata i członek zarządu fundacji Edyta Baker, które współprowadzą warszawską grupę wsparcia dla osób trans.

Fundacja Trans-Fuzja dziękuję wolontariuszkom Natalii i Oliwii, których zaangażowanie i starania doprowadziły do powstania grupy, oraz Klubokawiarni Granda, która udziela gościny grupie.

Kolejne spotkanie łódzkiej grupy samopomocowej dla osób trans zaplanowano na środę 2 grudnia na godz. 18.00. O szczegółach będziemy informować na stronie http://transfuzja.org/ i na naszym fanpage'u na Facebooku. Informacji na temat działalności grupy udzielają także Natalia: natalia_trans@interia.pl i Oliwia: oliwia.orlowska@hotmail.com. Zapraszamy.

Ujawnienie orientacji homoseksualnej przez polskiego księdza pracującego w Watykanie nie tylko wywołało poruszenie w Stolicy Apostolskiej, ale też podzieliło społeczność homoseksualnych katolików.

Emilio Sturla, konsultant ds. public relations, który blisko współpracował z gejowskimi grupami katolickimi i pomagał Charamsie, zdecydowanie namawiał go do zmiany zdania, wspominają obaj mężczyźni. Sturla przekonywał, że opinia publiczna i Kościół uznają taki krok za zbyt prowokacyjny.

Kościół oficjalnie naucza, że homoseksualne pragnienia nie są grzeszne, dopóki nie znajdą praktycznego wyrazu, i apeluje do gejów i lesbijek o życie w czystości. Naucza, że geje zasługują na godność ludzką. Ale opisuje też stosunki homoseksualne jako grzech, który jest "wewnętrznie nieuporządkowany" i stanowi "poważne zepsucie".

Ale w czasach, gdy można niemal poczuć słodką woń zmian, niektórzy homoseksualni katolicy kontrują, że "teatralny" coming out Charamsy mógł przynieść więcej złego niż dobrego. Mógł on, jak twierdzą, usztywnić kościelnych twardogłowych i przyhamować powolne ocieplanie stosunków między gejami i Kościołem katolickim.

Charamsa jest nieugięty. Kościół, jak mówi, użył "nazistowskiego słownictwa" wobec gejów i nadszedł czas na odpowiedź. Odnosząc się do zamieszek z 1969 roku w Nowym Jorku, które były kamieniem milowym amerykańskiego ruchu praw gejów, powiedział: - Kościół potrzebuje Stonewall.

Charamsa nie dociera daleko, gdy jego ramię chwyta 72-letni Jaume Torrent. Świeżo upieczony mąż Torrenta, 39-letni brodaty budowlaniec, stoi obok w obcisłej koszulce z pełnym podziwu uśmiechem na twarzy, gdy obaj obsypują Charamsę pochwałami.

- To ty! – rozpromienia się Torrent, który deklaruje się jako homoseksualny katolik. Stoi w tłumie ponad 100 osób – w tym wielu gejów i lesbijek – które przyszły posłuchać Charamsy. – Jesteś odważnym człowiekiem. Nie ukrywałeś się. Jesteśmy w ciebie bardzo dumni... - onet.pl.

Nie którzy geje jęczą jak to on mógł ujawnić się, po szkodzi, ble ble, najwięcej szkód geje którzy ukrywają się, jeszcze atakują inny, nie podtrawią zaakceptować się, to musza znęcać się nad kimś innym. Nie którzy jak zmuszają Charamse do celibatu, po tak będzie lepiej dla niego, ma nie kochać nikogo nienawidzić siebie, jak to robią inni. Znam takie osoby że po seksie szybko idą do spowiedzi po zgrzeszyli.

Chillu, czyli Nataniel Marsal Cabitango, z zespołu Raggafaya został pobity przed kilkoma dniami na al. Wyzwolenia w Szczecinie. O zdarzeniu poinformował na swoim profilu na Facebooku. Napastnicy krzyczeli "wypier... do Syrii". Muzyk pochodzi z Argentyny, ma polskie obywatelstwo - GS24. Jest to następny atak rasistowski, coraz gorzej w naszym kraju, wielu osób ma problem nawet latynosy dla nich araby, palenie kukły żyda, pobicie hindusów, para gejów Kraków ... czy ktoś ma zginąć ludzie opanują się.

Portugalski parlament przyjął w piątek projekt ustawy zezwalającej parom homoseksualnym na adopcję dzieci. Zmiany w prawie poparło 142 z 230 deputowanych mimo powszechnego sprzeciwu portugalskiego społeczeństwa wobec adopcji dzieci przez osoby tej samej płci.

Za przyjęciem przepisów zezwalających na adopcję dzieci przez homoseksualistów głosowało 86 deputowanych Partii Socjalistycznej (PS), 19 z Bloku Lewicy (BE), 15 komunistów (PCP) oraz dwóch z Portugalskiej Partii Zielonych (PEV) i jedyny w parlamencie przedstawiciel ekologicznej partii Ludzie-Zwierzęta-Przyroda (PAN). Projekt ustawy wsparło też 19 polityków centroprawicowej Partii Socjaldemokratycznej (PSD).

Działacz organizacji gejowskiej podkreślił, że piątkowa decyzja parlamentu jest "aktem historycznym" dla mniejszości seksualnych w Portugalii.

Śluby pomiędzy osobami homoseksualnymi są zgodne z portugalskim prawem od lipca 2010 r. Według statystyk urzędów stanu cywilnego średnio co roku na terenie Portugalii związki takie zawiera 318 par - Gazeta Wyborcza/PAP.

Oklaski po uchwaleniu


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Panel dyskusyjny na Harvardzie z udziałem Margaret Marshall, Prezes Sądu Najwyższego z Massachusetts (1999-2010), Andrew Sullivan, bloger,redaktor i pisasz, Matthew Vines, autor "GOD and Christian" i założyciel The Reformation Project, dołączył do moderatora Dana Born, wykładowca i emerytowany generał brygady sił Powietrznych, dyskusja na temat równości małżeńskiej z konserwatywnego punktu widzenia i przyszłość ruchu LGBTQ praw obywatelskich.


Dziś obchodzimy światowy dzień telewizjiW zaatakowanym w piątek rano przez terrorystów hotelu w stolicy Mali, Bamako, znaleziono ciała 21 osób - poinformował w nocy z piątku na sobotę prezydent Mali Ibrahim Boubacar Keita. Wcześniej agencja AFP informowała o 18 ofiarach islamistów, a obecni na miejscu żołnierze ONZ twierdzili, że widzieli 27 ciał. Tymczasem amerykańskie władze poinformowały, że walka się zakończyła i zginęło dwóch terrorystów, którzy wzięli w piątek zakładników. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz