poniedziałek, 16 listopada 2015

News: Rodzice dzieci LGBT, trzecia płeć w Meksyku, transpłciowość w kościele, morderstwo żeglarza geja, mężczyzna w ciąży ...


Mija 30 rocznica rozpoczęcia Akcji "Hiacynt", której celem było prześladowanie osób homoseksualnych w Polsce, prowadzonej w latach w latach 1985–1987. Inicjatorem akcji był gen. Czesław Kiszczak. Specjalnie dla Grupy Stonewall kilka słów o tej akcji napisał Waldemar Zboralski, który był jedną z ofiar działań Milicji Obywatelskiej, prześladującej homoseksualistów. Zapis stanowi osobiste refleksje i opinie autora. Więcej TUTAJ.

- Znajomi w pracy bez przerwy mówią o swoich dzieciach, ale do mnie mają pretensje. Nie każdy sobie „życzy” słuchać, czym zajmuje się moja córka-lesbijka – mówi Agata Skalska, mama działająca na rzecz rodziców osób LGBT.

Jeszcze dwa lata temu rodzice gejów i lesbijek w Polsce nie mieli szans, by zabrać głos i opowiedzieć o swojej sytuacji. - To była pierwsza konferencja w Polsce która mówiła o problmach rodziców osób LGBT. Dwa lata wcześniej ich ruch był dużo mniejszy, a za zagranicą grupy nie tak rozwinięte – mówi Agata Chaber prezes Kampanii Przeciw Homofobii. Wspólnie z Fundacją im. Róży Luksemburg zaprosiła do Warszawy ojców i matki z Polski, Rosji, Malty, Łotwy i Litwy. Joceanne Peregin mama z Malty: - Malta jest krajem, w którym w przeciągu roku z 11 pozycji rankingu ILGA Europe przedstawiającego sytuację i społeczną osób LGBT, awansował na 3 miejsce, ale relacje rodziców ze społeczeństwem i kościołem katolickim wciąż są tu bardzo skomplikowane. Statystyki bywają kolorowe, a w rzeczywistości wciąż dochodzi do pobić i prześladowań. Nasze dzieci boją się wychodzić na ulicę – mówi.

Choć na Malcie z czasem udało się doprowadzać do zmian w ustawodawstwie czy świadomości społecznej, szans na polepszenie sytuacji trudno dopatrywać się w Rosji, gdzie za homoseksualizm trafia się do więzienia, a pogróżki i katowanie na ulicy są na porządku dziennym. Mama geja z Sankt Petersburga: - Bałam się o syna, odkąd pamiętam. Jego ojciec jest muzułmaninem, więc od małego ludzie wołali za nim „ciapaty”. Kiedy powiedział, że jest gejem, uświadomiłam sobie, że teraz będzie mu jeszcze gorzej – powiedziała nam. Nadieżda jest dziś honorową obywatelką miasta, aktywną członkinią Grupy Rodziców „Coming Out”, ale, jak mówi, wcale nie pomaga jej to w zmniejszeniu poczucia, że w każdej chwili synowi może się coś stać. - Bez przerwy dostaje pogróżki, grożą mu śmiercią w sieci i na ulicach. Zawiadamiałam o tym służby, ale odpowiedziały, by przyjść, jak go w końcu zabiją. Całość na Newsweek.

Podział na trzy płcie u Zapoteków ze stanu Oaxaca utrzymuje się jeszcze od czasów przedhiszpańskich. Nie zmieniła go ani kolonizacja hiszpańska, ani Kościół katolicki, ani prawicowe rządy. Ten tradycyjny układ naruszyły dopiero współczesne mass media.

W akcie urodzenia figurują jako mężczyźni, ale mówi się o nich w rodzaju żeńskim. W mieście Juchitan de Zaragoza na południu Meksyku nie są jednak uważane ani za kobiety, ani za mężczyzn. Są muxes – przedstawicielkami trzeciej płci.

Gdybym miała określić Juchitan jednym słowem, byłaby to z pewnością duma. Jesteśmy dumni z naszych tradycji, jesteśmy dumni z naszej kultury – mówi Kika, juchitanka. – Kiedy dziewczyna z Juchitanu bierze ślub z kimś z innego miasta, to nawet jeśli nie zatrudniają na wesele tutejszej kapeli, lecz zespół z miejscowości narzeczonego, to i tak para musi opłacić lokalną grupę. No bo jak to – juchitanka bierze ślub i zatrudnia do grania kogoś z zewnątrz, a nie swoich? – dodaje Kika. Mieszkańcy Juchitanu de Zaragoza, położonego w regionie Istmo Tehuantepec na południu meksykańskiego stanu Oaxaca, niekiedy są oskarżani o to, że zadzierają nosa,i o to, że zamykają się na zewnętrzny świat... Focus.pl

Wiele klubów gejowski w Wielkiej Brytanii, przed rozpoczęciem zabaw minuta ciszy, uczcić ofiary w Paryżu zabite przez ekstremistów islamski. Którzy dodam też co miesiąc mordują wiele osób homoseksualny.  (Pink News)

W Hamburgu "nazistowska babcia", została skazana na 10 miesięcy więzienia, za kłamstwo Oświęcimskie, mówiła Auschwitz, to nie obóz śmierci. (Pink News)

Informacje o konferencji „Tożsamość płciowa i transseksualizm: fakty i kontrowersje. Perspektywa interdyscyplinarna” przetoczyły się przez media już kilka dni temu. Sporo uwagi poświęcono m.in. kontrowersyjnemu wystąpieniu lubelskiego biskupa pomocniczego Józefa Wróbla.

Na konferencji, która odbyła się w sobotę 7 listopada na Uniwersytecie Opolskim, byli obecni przedstawiciele Fundacji Trans-Fuzja, wolontariusze Agnieszka i Piotr. O tym, jak wyglądała konferencja z perspektywy naszych reprezentantów, możecie przeczytać w obszernej relacji na stronie internetowej Fundacji Trans-Fuzja

San Francisco aktywista Michael Petrelis ujawnił nowe szczegóły z 1992 roku zabójstwo geja żeglarza Allen R. Schindler, stacjonujących w Japonii.

Schindler został zabity przez dwóch kolegów żeglarzy w łazience publicznej w Japonii. Nowe dowody potwierdza, że Schindler został zabity, z powodu że był gejem. Morderstwo Schindlera był tak brutalne, że jego ciało było nierozpoznawalne dla własnej matki. Petrelis wyjaśnia: Jego głowa została wielokrotnie była uderzona w pisuar tak gwałtownie, że porcelana pękła.

Alan był wyśmiewany, znęcano się nad nim tylko z powodu kim jest, nie mógł prosić o pomoc po mógł zostać zwolniony, po był zakaz służby dla osób homoseksualny. (towleroad)

Wideo Memorial Day uhonorowanie Schindlera z udziałem jego matki, Dorothy Clausen, w maju 2015 r.


Działacz ruchu #BlackLivesMatter, DeRay Mckesson przemawia podczas gali GLAAD w San Francisco


Kayden Coleman kocha śpiewać dla córki Azaelia. Ale przed 22 miesięcy temu był zaskoczony, że jest w ciąży po niemal dekadzie życia jako mężczyzna. Kayden zaprzestał przyjmowania hormonów, aby przygotować swoje ciało na dziecko. Jest następną transpłciowym mężczyzną który urodził, dziś to nie szokuje jak tak zwane pierwszy mężczyzna w ciąży Thomas Beatie, który dostał wiele jadu.


Kanada prowincja na wsi gej i jego córka, otoczenie mają problem wieś myśli mają homofobiczne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz