wtorek, 24 listopada 2015

News: akceptacja rodziców, Reid Ewing, Kraków, Hiacynt, Kanada, Nigeria, Toys R Us, niesprawność, outowanie ...


Mimo wiele osób jest za małżeństwami i legalizuje się, ale wiele jeszcze do zrobienia, wiele osób LGBT ma problem z swoimi rodzinami, jak np Patrick Bradley, felietonista Nowojorski dotyczące żywności i założyciel TheGayFoodie.com, napisał list do swoi rodziców którzy nie uczestniczyli w jego ślubie, po im nie pozwala ich sumienie religijne, nie mogą zaakceptować jego małżeństwo z facetem.

On też żali że on nie odrzuca swoi rodziców jak np jedzie do matki na dzień matki, ale sama nie chciała uczestniczyć w jego ślubie i odrzuca jego męża. Mówią jego rodzice wolą już nie zobaczyć syna niż uczestniczyć w jego ślubie, po dla nich ważne jakieś poglądy religijne, niż miłość do syna.

Witać tak wielu nas są odrzucani, przez nasze rodziny, wielu nas kochamy naszych najbliższy tylko oni nie chcą nas kochać. Patrick, też piszę nie chcą jego tym wyjątkowym dniu być to on też już nie będzie jechać do rodziców na urodziny czy święta.

Dodaje wybacza im, ale też ma złe do nich że nie którzy najbliższy jego rodziny myślą że zrobił coś złego i przez to rodzice nie byli na jego ślubie. Więcej o jego liście na Out Magazine.

Aktor znany z serialu współczesna rodzina Reid Ewing wychodzi z szafy, gra Dylana chłopaka Haley. Dodatkowo ujawnia swój problem brak akceptacji do swojego ciała, tak zwane dysmorfofobia, on marzy o wyglądzie Bradzie Pitt, ma swojej koncie też operacje plastyczne.

Też lekarze plastyczni zamiast go skierować do psychologa, robili operację. Dla nich chodziło tylko o pieniądze od operacji niż pomagać rzeczywiście pacjentowi.

Wychodzi nie tylko jako gej ale też problem akceptacją swojego ciała, mówi o tym do bardzo dobrze przyznaje dodatkowo Hollywood ale i też środowisko gejowskie ma obsesję na punkcie pięknego ciała, kto nie wygląda tak jak ma, odrzuca się. On może pomóc wielu osobom że nie są sami z swoim problem. (New Now Next)

"Lekarzowi nie przyszło do głowy zainteresować się, czemu chcę zmienić swą twarz a ja myślałem, że zaraz po pierwszym zabiegu będę wyglądał jak Brad Pitt. Zaaplikował mi implanty na policzki, a potem poszły następne "ulepszenia" - sęk tylko w tym, że czułem się ze swoim wyglądem nie tylko nie lepiej, ale wręcz gorzej. Nie zdawałem sobie sprawy, że problem tkwi w środku, w głowie"
Potem Reid skomentował na Twitterze program TV o dysmorfofobii, w którym wystąpił facet o nazwisku Eugene Bata:

"Widziałem Eugene Bata w programie o dysmorfofobii i chciałem tylko powiedzieć, że ciacho z niego nieziemskie"

Na co jeden z jego followersów: "Właśnie chyba wyszedłeś z szafy, tak?"

Na co Reid odpowiedział: "Ale ja nie byłem nigdy w szafie"

Tak czy inaczej, to już trzeci po Jesse Tyler Fergusson (Mitch) i Nathanie Lane (Pepper) wyoutowany gej (choć ten akurat w roli heteryka) w obsadzie "Modern Family" (Replika)

"Do głowy by mi nie przyszło, że będę występował w telewizji jako gej. Ale stwierdziliśmy, że nie możemy odpuścić." - mówi w najnowszej "Replice" Daniel Galos z Krakowa.

Daniel i jego chłopak Hubert Centkowski zostali w październiku pobici za to, że są gejami. W odróżnieniu od - jak podejrzewamy - wielu innych osób z naszej społeczności, które po podobnym zdarzeniu milczą - postanowili głośno mówić. Nie tylko zgłosili się na policję, ale też dali znać mediom LGBT - m.in. "Replice". Zgodzili się też na udział w programach TVN: "Uwaga" i "Dzień dobry TVN".

Hubert: "Byliśmy przerażeni. Wcale nie chodzi o fizyczny ból, tylko o utratę poczucia bezpieczeństwa. Do tej pory go nie odzyskaliśmy, ale pierwszy tydzień po ataku był szczególnie ciężki. Wychodziłem na ulicę i obsesyjnie obserwowałem wszystkich wokół."

Daniel: "Zakładałem czapkę, której zwykle nie noszę. Nie mogłem wytrzymać jazdy tramwajem, wolałem iść piechotą, by mieć ewentualnie większą szansę ucieczki."

Opowiadają też o efektach medialnego rozgłosu. Przyznają, że policja jest z nimi cały czas w kontakcie, poszukiwania sprawców trwają.

Daniel: "Dostałem setki wiadomości na Facebooku. Piszą geje, lesbijki i osoby hetero, którzy dodają nam otuchy i życzą wszystkiego najlepszego, piszą mamy gejów, które boją się, że ich synów może spotkać coś podobnego. Niektórzy geje piszą tylko właściwie po to, by się wyoutować i pogadać. Ale owszem, jest też hejt – te wiadomości od razu blokuję i zgłaszam Facebookowi. Jest również spora ilość wiadomości od osób heteroseksualnych, którym nie mieści się w głowie podobne traktowanie kogokolwiek."

Hubert: "Spośród około 3 500 moich znajomych na FB, czternastu zakończyło ze mną znajomość tuż po emisji „Uwagi”. Okazuje się, że to był niezły test przyjaźni. Trudno. Ale ogromna większość to był odzew bardzo pozytywny."

Zmowa milczenia wokół przestępstw motywowanych homofobią jest największą przeszkodą w ich zwalczaniu - dlatego chapeau bas dla Daniela i Huberta, że zdecydowali się mówić. Cały tekst o Danielu i Hubercie - do przeczytania w najnowszej "Replice".

30 lat temu, 15 i 16 listopada 1985 r., milicja, prawdopodobnie we współpracy z SB, przeprowadziła wymierzoną w gejów ogólnopolską akcję pod kryptonimem "Hiacynt". W odpowiedzi na szykany część homoseksualistów zaczęła się organizować i nawet wydawać własne pisma - Gazeta Wyborcza.

Kolumbijski Trybunał Konstytucyjny odroczył decyzję w sprawie statusu prawnego małżeństw jednopłciowy, ale z liberalnej większości w Trybunału i ostatniej decyzji pozwolenie na prawo do dzieci dla par jednopłciowy, może być za małżeństwami jednopłciowymi. (Gay Star News)

Nigeria 21 studentów aresztowany za seks homoseksualny, może grozić im 14 lat, wcześniej też w maju aresztowano 21 mężczyzn za seks i "kult gejowski". (Gay Star News)

Rasistowska organizacja Kuk Klux Klan na Florydzkie w mieście Jacksonville. rozprowadza ulotki homofobiczne, wcześniej KKK rozprowadzał ulotki w Luizjanie namawiał do zabijania osób homoseksualny, dzięki temu pozbędzie się AIDS. (Pink News)

Uchodźcy homoseksualni z Syrii, mogą być przyjmowani do Kanady, to wyjątek po Kanada nie chce przyjmować mężczyzn, tylko dzieci i kobiet. Dokładny plan ma przestawić rząd Kanady dziś we wtorek, kto będzie mógł być przyjęty. Kanada już przyjmuje uchodźcy homoseksualni jak np z Iranu. (Ottawa Citizen)

Sieć sklepów dla dzieci Toys R Us, wprowadza zmiany nie będzie odznaczyć zabawek do są dla dziewczynek do dla chłopców. Ale nie każdym kraju, takie będą zmiany, jak wiadomo też w Polsce, po katolickie prawicowe media dostaliby szału i wezwali do bojkotu. (Pink News)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jestem gejem i niesprawnyW Polsce powstaje pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o równości małżeńskiej! Posłuchajcie wydawcy portalu Queer.pl, Radka Oliwy, który mówi o... outowaniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz