piątek, 13 listopada 2015

News: Spenser Clark, Mx, Utah, rodziny jednopłciowe, Litwa, Peru, konserwatyzm nadchodzi w Polsce ...


Jason i Anthony Henderson--Strong i ich pięcioletni adoptowany syn Marcelino wzięli udział w kampanii.

Nowa kampania na Instagramie z miłość nie ma etykiet ma te same cele. "Nasza rodzina jest nie mniej niż takie same rodziny jak inne. Razem jesteśmy 10 lat, Anthony i Jason Marcelino zaadoptowali syna w 2014 roku".

Trolle zaatakowali ich homofobicznymi komentarzami, oburzeniem na rodziny jednopłciowe. Ostatnio coraz więcej w necie komentarze homofobiczne jest do dla trolli mogą ukryć się i wyzywać inny, wiele gwiazd jak np z świata hip hopu, daje homofobiczne wpisy. Stephen Fry porzucił Instagram po wielu atakach homofobiczny. (Pink News)

Washington Nationals pałkarz wychodzi z szafy. Spenser Clark, dostał akceptacje od swoi kolegów i szacunek.

Moja najlepsza chwila na boisku pracowałem z Dale Scott, sędzia który też jest gejem. Jego historia zainspirowała mnie i widziałem go to co robi, co kochał, będąc całkowicie otwarty kim jest, było niesamowite. Dowiedziałem się, że można być gejem i pracować w sporcie zawodowym." (Out Sports)

Litwa chce iść drogą Rosji, w Litwińskim parlamencie znajduje się ustawa tak zwane zakaz propagandy homoseksualnej w stylu rosyjskim.

Litwa chce zakazać festiwali LGBT, parad/marszów równości, wszelkiej mówienie publicznie miedzy innymi w media o LGBT.

Organizacje LGBT na Litwie, mówią do ogranicza prawa obywatelskie osób LGBT, dodatkowo Unijne przepisy miedzy innymi Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.  (LGL)

Mąż Julii pochodzi z Indii i jest sikhem, nosi turban. W ostatnich tygodniach ataki rasistowskie w jego kierunku bardzo się nasiliły. "Jest notorycznie obrażany, wyzywany, ludzie bywają agresywni, plują na niego, wytykają palcami i robią zdjęcia bez jego zgody" - pisze w apelu jego żona - Gazeta.pl

Ukraiński parlament po wielu nieudanych próbach uchwalił w czwartek poprawki do kodeksu pracy, zakazujące dyskryminacji m.in. ze względu na orientacje seksualną. Otwiera to obywatelom Ukrainy drogę do ruchu bezwizowego z UE - Queer.pl

Zmiany, które zachodzą w społeczeństwie powinny mieć odzwierciedlenie w języku. Wszechobecna kwestia gender wywiera ogromny wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy – dlatego nie powinno dziwić, że w słowniku języka angielskiego pojawił się właśnie neutralny zaimek, który zastępuje Pana i Panią, czyli Mr. i Mrs.

Mx – teraz każdy, kto nie chce określać siebie kobietą lub mężczyzną, ma prawo używać tego sformułowania. W taki właśnie sposób będzie można zwracać się do osoby, która nie czuje potrzeby nazywania siebie Panem czy Panią.  (Na Temat)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Sędzia w stanie Utah usunął przybrane dziecko z domu małżeństwa lesbijek, bo mówi, dziecku będzie lepiej z rodzicami heteroseksualnymi. April Hoagland i Beckie Peirce, uważają, że sędzia, który nie chciał ujawnić "badania", które doprowadziły do ​​jego decyzji, mówi się że jego decyzja jest motywowana poglądami religijnymi. (KUTV)Grzywna dla centrum handlowego Plaza San Miguel w Peru za dyskryminowania pary gejów w kwietniu 2014. Dodatkowo, kazał szkolenia personelu dotyczące kwestii równości. Julio Lavalle i Joustin Rodríguez były dyskryminowani za uczucia publicznie.Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, opierając się na danych z najnowszej Diagnozy Społecznej wskazywał, jak tradycjonaliści będą podtrzymywać tradycyjne instytucje, jak rodzina i Kościół, w trosce o zachowanie wspólnoty. Zaznaczył, że postawy konserwatywne będą się wręcz w społeczeństwie pogłębiać, na co może wskazywać wczorajszy Marsz Niepodległości.  - Giedroyc uważał, że taka jest natura Polski. Wcześniej czy później będą rządzić endecy albo neoendecy - skomentował Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". (Tok FM)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz