piątek, 20 listopada 2015

Dzień z Dick Sargent


Dick Sargent, naprawdę nazywał się Richard Stanford Cox, urodził się 19 kwietnia 1930 r., zmarł 8 lipca 1994 r., był amerykańskim aktorem, wystąpił w filmach i serialach taki jak debiut w Prisoner of War (1954). Pojawił się na krótko serialu Broadside, czy Tammy Grimes Show. The Great Locomotive Chase (1956), Operation Petticoat (1959), czy The Ghost and Mr. Chicken (1966).

Pośmiertnie zdobywca dwóch nagród TV Land Award za występ w sitcomie Ożeniłem się z czarownicą (Bewitched).

Jego ojciec, pułkownik Elmer Cox, służył w I wojnie światowej, później stał się managerem hollywoodzkich gwiazd taki jak Douglas Fairbanks i reżysera Ericha von Stroheim.

Sargent uczęszczał do Akademii Wojskowej w San Rafael w Menlo Park w Kalifornii. Później uczęszczał Stanford University, gdzie studiował aktorstwo. W tym czasie ukończył on pojawił się w 25 produkcjach kampusowy.

Po studiach, Sargent miał wiele prac dorywczych, w tym kopanie rowów, aby związać koniec z końcem, a jednocześnie realizował karierę aktorską.

Był gejem. Przez lata ukrywał swoją orientację seksualną, pozostając w relacji ze swoją przyjaciółką, aktorką Fannie Flagg będącą lesbijką.

W dniu Coming Out ​​Day 1991 roku, Sargent publicznie ogłosił jest gejem, zaczął wspierać prawa LGBT. Wysoki wskaźnik samobójstw wśród młodych homoseksualny osób był główny powód, ujawnił się chciał pokazać że są inni tacy jak oni.

W czerwcu 1992 roku, Sargent był Wielkim Marszałkiem parady równości w Los Angeles wraz z Elizabeth Montgomery.

Żył ze swoim partnerem, Albertem Williamsem, aż do momentu śmierci - latem 1994 roku, w wieku sześćdziesięciu czterech lat, zmarł na raka gruczołu krokowego.
źródło wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz