czwartek, 19 listopada 2015

Zaproszenie do Trójmiasta na VI Festiwal Tęczowych Rodzin!


W programie: piknik dla dzieci i inauguracja kampanii "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" , film "Gayby baby" o dzieciach w tęczowych rodzinach, dyskusja o tym,co nauka mówi o związkach osób LGBT, warsztaty i sam/a zobacz co jeszcze. Zaplanuj juz teraz, na co przyjdziesz.

Festiwal Tęczowych Rodzin rozpocznie się w Dzień Praw Dziecka, 20 listopada i potrwa cały weekend. W programie są wydarzenia dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o tęczowym rodzicielstwie.

Wiele jest rodzin, które nie składają się z mamy, taty i dziecka. Istnieją rodziny złożone z samej mamy i dziecka, samego taty i dziecka, dwóch mam i dzieci, dwóch ojców i dziecka, przysposobionych rodziców, i tak dalej…

Podczas naszego festiwalu serdecznie przywitamy wszystkie rodziny, zarówno te nazywane tradycyjnymi, jak i tęczowe. Będzie to przestrzeń do wymiany wrażeń, doświadczeń, wspólnej edukacji i dobrej zabawy. Osoby LGBT będą mogły poznać inne pary wychowujące bądź planujące dzieci.

Przedstawiamy PROGRAM VI Festiwalu Tęczowych Rodzin, poniżej znajduje się również program szczegółowy:

20.11.2015 PIĄTEK
godz. 17:00 Rodziny z wyboru w Polsce – wykład prof. PAN dr hab. Joanny Mizielińskiej i Agaty Stasińskiej oraz dyskusja z udziałem dr Katarzyny Bojarskiej. Prowadząca: Marta Abramowicz.
Miejsce: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, audytorium S 203.

21.11.2015 SOBOTA
godz. 10:00-14:00 Trzy warsztaty rozwojowe: dla tęczowych rodzin, dla młodzieży i rodziców osób LGBT. Szczegóły poniżej.

godz. 16:00 Projekcja filmu "Gayby baby" oraz dyskusja z udziałem: sołtyski Grzebieniska Marzeny Frąckowiak wraz ze swoją partnerką Dorotą Walicką oraz trzynastoletnią córką Asią, a także badaczek tematu tęczowych rodzin: Ewy Slezkin oraz Moniki Puszyk. Dyskusję poprowadzi dr Anna Strzałkowska.
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1.
Szczegóły poniżej.

22.11.2015 NIEDZIELA (Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

godz. 12:00-16:00 Tęczowy piknik rodzinny.

godz.12:30 Inauguracja kampanii społecznej "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" oraz premiera wideoklipu (realizacja wideoklipu: Stowarzyszenie Teatralno-Edukacyjne Korkoro).

godz. 16:30 Koncert Julity Zielińskiej z zespołem.

SZCZEGÓŁÓWY PROGRAM FESTIWALU:

20 listopada, piątek – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

godz. 17:00 – Rodziny z wyboru w Polsce – wykład prof. PAN dr hab. Joanny Mizielińskiej i Agaty Stasińskiej połączony z dyskusją z udziałem dr Katarzyny Bojarskiej. Prowadząca: Marta Abramowicz.
Miejsce: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, audytorium S 203.

21 listopada, sobota

godz. 10:00 – 14:00 – 3 warsztaty rozwojowe.
Miejsce: Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Miszewskiego 17.
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy (poniżej).

1. Warsztaty dla tęczowych rodzin pt. „Moc tęczowych rodzin. Jak ją budować?”. Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/VL2xzBlU59

2. Warsztaty dla młodzieży pt. "Ja w relacjach - bliżej siebie".
Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/C8etsFcfs3

3. Warsztaty dla rodziców osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych pt. „Coming out mojego dziecka - przed i po”. Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/oBsgyJq8Tk

godz. 16:00 – Projekcja filmu "Gayby baby" z dyskusją po filmie.
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1.

W sobotę zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności na projekcję filmu dokumentalnego produkcji australijskiej pt. Gayby Baby. Film, który miał swoją światową premierę zaledwie dwa miesiące temu, jest wyjątkową produkcją – jest głosem dzieci, które wychowywane są przez pary jednopłciowe. Gośćmi dyskusji po filmie będą: sołtyska Grzebieniska Marzena Frąckowiak wraz ze swoją partnerką Dorotą Walicką oraz trzynastoletnią córką Asią, a także badaczki tematu tęczowych rodzin: Ewa Slezkin oraz Monika Puszyk. Dyskusję poprowadzi dr Anna Strzałkowska.

Zwiastun filmu:


godzi. 19:30 - Wieczorne spotkanie Tęczowych Rodzin.

Pierwsze integracyjne spotkanie tęczowych rodzin odbędzie się w sobotę 21 listopada w Gdańsku. Zapraszamy tęczowe rodziny, obecnych rodziców wraz z dziećmi. Podczas spotkania zapewniamy atrakcje i opiekę dla dzieci. Zapraszamy także przyszłych rodziców i wszystkich, którzy tworzą i chcą tworzyć tęczowe rodziny. Poznajmy się, porozmawiajmy, wymieńmy doświadczenia, spędźmy wspólnie wieczór.
Szczegółowe informacje dotyczące spotkania wkrótce.

22 listopada, niedziela

godz. 12:00 – 16:00 Tęczowy piknik rodzinny (Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

W niedzielę malujemy jesień na tęczowo i organizujemy w Klubie Atelier piknik dla wszystkich dzieci i rodziców. W programie rodzinne zabawy, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek, czytanie tęczowych bajek i zdjęcia z tęczowym lwem.

godz.12:30 - Inauguracja kampanii społecznej "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" oraz premiera wideoklipu (realizacja wideoklipu: Stowarzyszenie Teatralno-Edukacyjne Korkoro).
(Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

godz. 16:30 – koncert Julity Zielińskiej z zespołem. (Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

Zapraszamy!

Organizator:
Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado

Kontakt:
Marta Abramowicz | media@tolerado.org | tel. 603 371 950
lub Marta Kosińska | marta.kosinska@tolerado.org | tel. 731 019 833

Projekt "Tęczowe rodziny pełne sił i blasku" realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Partnerzy:
Kampania Przeciw Homofobii
Europejskie Centrum Solidarności
Klub Atelier
Grupa Yesteśmy
Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Korkoro
Naukowe Koło Seksuologii Equality

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz