sobota, 28 listopada 2015

Historia uchodźcy geja z Iranu


Danial ryzykował życie, aby dostać się do Turcji, sprzedał swoją nerkę żeby mieć pieniądze przedostać się do Turcji, ma marzenie być artystą, uciekł z domu po matka nie akceptowała jego kim jest, ledwo związał koniec.

Marzył wyjechać do innego kraju, nie miał pieniędzy, na paszport nie miał prawa po pochodzi z rodziny uchodźców jego rodzina przebyli z Afganistanu w latach 80, Iran nie jest skłony dawać obywatelstwo innym niż Irańczyk.

Po stanowił sprzedać swoją nerkę żeby mieć pieniądze na wyjazd, ale nie jest łatwo być uchodźcą w Turcji już ponad 2 mln osób z Iranu, władzę Tureckie nie dają radę z uchodźcami.

Danial spotkał swojego chłopaka, Parsa, na przyjęciu urodzinowym dla wspólnego przyjaciela około dwóch lat, zanim uciekł z domu.

Jego chłopak był wściekły że sprzedał nerkę, ale nie szło już wycofać się. Po operacji Danial czuł się słaby, dostał więcej problemu niż miał.

Ale Danial musiał długo czekać żeby mógł podróżować. Musiał zapłacić przemytnikom, żeby jego przerzucili do Turcji. Parsa spotka się z nim w Turcji. Był obywatelem Iranu i jest stanie polecieć do Turcji zgodnie z prawem, ale to trochę czasu potrzeba aby uzyskać paszport swój.

Dostał do Turcji, on nie znał języka, nie miał pieniędzy, nawet nie wiedział kiedy urodził się po jego rodzice nie mówili jemu kiedy urodził się. Nie miał dokumentów tożsamości. Inni uchodźcy z Afganistanu powiedzieli jemu żeby powiedział że pochodzi z Afganistanu po dzięki bardziej zaakceptowano jego jako uchodźca.

Ale to był błąd jego, nie chcą jego jako uchodźca, jego partnera szybko dostał status uchodźcy i może lecieć do Kanady, najczęściej uchodźcy LGBT z Iranu, dostają prawo uchodźcy w tym kraju. Ale nie chciał bez partnera Daniala, wiele tygodni byli bezdomni, wyrzucano ich mieszkań, nie mogli pracować legalnie.

Danial wziął pigułki żeby się zabić, nie chciał być ciężarem dla Parsa, może żyć normalnie w Kanadzie, a tak musi cierpieć z nim w Turcji.

Zabrano go do szpitala, cud on przeżył samobójstwo, po wielu miesiącach wreszcie jakoś dostał pozwolenie lecieć do Kanady.

Ale kiedy będzie w Kanadzie minie rok, dla zdrowy i bogaty uchodźcy jest ok, a dla niego, to jak wieczność. Nadal marzy o malowaniu być artystą.

Płacze mi się chce, jak wielu nas musi cierpieć wśród tych uchodźcach są nasi bracia i siostry które uciekają swoi krajów, przed prześladowaniem, a nawet śmiercią wielu żeby dostać na zachód muszą wiele oddać nawet sprzedać swoje narządy.

Traktować wszystkich uchodźców jako zło i nie chce się dać im szanse, czy wydać powrotem geja do Iranu mimo że może zostać skazany na śmierć. Nie wiem jak można być bez serca, człowieczeństwo gdzie jest nasze.

Cały artykuł o Danialu na BuzzFeed News

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz