poniedziałek, 9 listopada 2015

Tydzień w telewizji: Imperium, Szkoła, The Fosters, Współczesna rodzina, Mam na imię Jazz ...


Poniedziałek: Jestem Cait, odc. 6 o 19:00 na E! Entertainment. The Fosters, odc. 7 o 11:00 na CANAL+ Family HD. Jesus i Maria, przepełnieni gniewem, wdają się w kłótnię. Lexi, której rodzice kazali trzymać się z dala od ukochanego, podejmuje ryzykowną decyzję. Lena chce, aby Callie uczestniczyła w jej terapii. Dziewczyna szuka wsparcia u Brandona. Uważa, że tylko przy nim będzie umiała uporać się z przeszłością. Tymczasem Jude próbuje zaimponować swojemu przyjacielowi Connorowi.


Wtorek: Szkoła, odc. 192 o 15:25 na TVN HD. Licealista, Kamil, wyznaje anonimowo wychowawczyni, że czuje się dziewczyną. Poruszona listem nauczycielka chce poznać jego autora. Postanawia pomóc Kamilowi. Niestety, tajemnicę chłopaka poznają również inni uczniowie. Chcą skompromitować ucznia. Od jakiegoś czasu w jednej z klas gimnazjum dochodzi do kradzieży. Złodziejką jest Lena, o czym nastolatkowie nie wiedzą. Matka dziewczyny pragnie, by została ona modelką. Jednak najpierw dziewczyna musi schudnąć, dlatego rodzicielka nie daje jej ani drugiego śniadania, ani pieniędzy.

Specjalny odcinek serialu „Szkoła”. Tym razem uczniowie i nauczyciele z krakowskiego liceum im. Adama Mickiewicza zmierzą się z problemem transseksualizmu. Czy wykażą się tolerancją i zrozumieniem? Gościem specjalnym odcinka będzie Maks Zaleski – nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim transseksualizmie w jednej ze szkół.

Nauczycielka chemii, Alicja Stańko (Jagoda Pietruszkówna), dostaje od jednego z uczniów anonimowy list. Jego autor zdradza w nim swoją największą tajemnicę - choć jest chłopakiem, to czuje się dziewczyną. Uczeń wyznaje także, że nie potrafi dłużej tak żyć a każdy dzień jest dla niego udręką. Alicja Stańko jest bardzo poruszona listem. Postanawia odnaleźć jego autora. Jest nim Kamil Wroński z 3a. Nastolatek przyznaje, że jest transseksualny. Niestety - jego rozmowę z nauczycielką chemii podsłuchują inni uczniowie i chłopak staje się w szkole obiektem niewybrednych kpin i żartów

- Poruszyliśmy ten temat, bo brak tolerancji to poważny problem wśród nastolatków, czego dowodem jest m.in. ostatnia, tragiczna historia 14-letniego Dominika. Poprzez ten specjalny odcinek „Szkoły” chcemy pokazać uczniom, że niektóre słowa, żarty i internetowy hejt mogą mieć wielką siłę rażenia. Warto być otwartym i tolerancyjnym, by swoim zachowaniem nie ranić innych – tłumaczy Krystyna Lasoń, producentka serialu.

W odcinku uczniów krakowskiego liceum odwiedza Maks Zaleski – transseksualny nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim coming oucie. Chłopak wspiera serialowego bohatera i tłumaczy innym uczniom jak radzić sobie z taką sytuacją.

– Bardzo cieszę się, że mogłem wystąpić w tym odcinku i pokazać innym nastolatkom, że transseksualność to nic złego. Moja prawdziwa szkoła okazała mi pełne wsparcie i akceptację. Mam nadzieję, że inne szkoły także będą podchodzić do takich osób ze zrozumieniem – tłumaczy Maks Zaleski. Czy uda się pomóc Kamilowi? Czy serialowa „Szkoła” także wykaże się tolerancją i wsparciem?Środa:  Moje paranoje o 23:30 na TLC. Trzydziestojednoletni Kyle spotyka się wyłącznie z kobietami w wieku 65 lat lub starszymi. Adam ma zamiar zostać drugą Madonną.

Współczesna rodzina 6, odc. 5 - 6 - 7 - 8 o 21:00 na Fox Comedy. Phil pośredniczy w sprzedaży sąsiedniego domu. Oboje z Claire są podnieceni perspektywą posiadania cudownych, nowych sąsiadów. Jednak oboje dość szybko wpadają w panikę, gdy okropna para przychodzi obejrzeć nieruchomość. Jay zakazuje Manny'emu widywania się z nową sympatią po tym, jak okazuje się, że dziewczyna jest wnuczką jego największego, biznesowego rywala.

Halloween jest ulubionym świętem Claire, jednak w tym roku pozwala Philowi przejąć pałeczkę. Ten postanawia zamienić dom w Niesamowitą Krainę! Gloria odbiera kostiumy księżniczki Fiony i Shreka dla siebie i Jaya. Cama zaczynają przerastać obowiązki związane z tym dniem, natomiast Mitchell wygłasza mowę końcową w ramach dużego procesu.

Phil i Claire zastanawiają się, czy powinni się cieszyć czy martwić faktem, iż Haley i Andy spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Gloria naciska na to, by Manny uczył się hiszpańskiego zamiast francuskiego. Zatrudnia więc hiszpańskiego korepetytora - Diego, który okazuje się bardzo przystojny. Tymczasem Mitch i Cam poznają popularną reporterkę wiadomości, a jeden z nich wzbudza jej dziennikarskie zainteresowanie.

W tym roku obiad z okazji Święta Dziękczynienia gotuje Phil z pomocą Luke'a. Jednak Claire nie ma do nich zaufania, dlatego w tajemnicy przygotowuje własnego indyka. Tymczasem Jay i Gloria planowali spędzić ten czas poza domem, ale gdy ich wyjazd zostaje w ostatniej chwili odwołany, postanawiają nikomu o tym nie mówić. Mitch jest zmęczony wiecznym odgrywaniem roli złego policjanta, więc gdy Lily odmawia ubrania wizytowej sukienki, zmusza Cama do poradzenia sobie z sytuacją.Imperium 2, odc. 6 o 21:00 na FOX HD. Lucious i Cookie muszą współpracować jako rodzice, by chronić swoją rodzinę i nie narażać jej na niebezpieczeństwo. Jamal stara się powrócić do studia i pozbyć się etykietki artysty geja, podczas gdy Hakeem zmaga się z tym, jak czuć i zachowywać się jak mężczyzna. Tymczasem Andre zajmuje się zamykaniem jednego z oddziałów Empire, dopóki nie odkrywa wiernego ucznia w szeregach Gutter Life Records.Grey's Anatomy: Chirurdzy 10, odc. 21 - 22 - 23 - 24 o 22:00 na FOX HD.Czwartek: Jestem Cait, odc. 6 o 12:00 i odc 7 o 20:00 na E! Entertainment. Zakazana miłość, odc. 2 o 21:00 na Nat Geo People HD. Tytuł odcinka: Mój mąż jest gejem Gatunek. W odcinku opowieść o dwóch zwyczajnych małżeństwach, które łączy jedna nietypowa cecha: tworzą je heteroseksualna kobieta i homoseksualny mężczyzna. Emma poślubiła Raya, wiedząc, że jest gejem. Obydwoje byli świadomi, na co się decydują. Ami poślubiła Michaela 25 lat temu. Nie wiedziała o jego orientacji. W 2010 roku Michael powiedział prawdę. Prezentowane pary tłumaczą, jak znalazły się w tej sytuacji oraz co robią, by ich małżeństwa były pełne miłości mimo nietypowych okoliczności.


American Horror Story: Hotel, odc. 6 o 23:00 na FOX HD. Ramona i Donovan wprowadzają w życie plan zemsty. Liz Taylor znajduje prawdziwą miłość. Zostaje ujawnione, kto mieszka w pokoju nr 33.


Piątek: Dziewczyny 3, odc. 5 i 6 o 22:35 na HBO Comedy. The Fosters, odc. 7 o 20:00 na CANAL+ Family.

Larry Kramer kocha i nienawidzi o 08:00 na HBO HD. Znany amerykański dramaturg i scenarzysta, Larry Kramer, od lat jest aktywnym działaczem ruchu LGTB. Walczy o poprawę sytuacji osób chorujących na AIDS. By to osiągnąć, stworzył fundację docierającą do potrzebujących. Jednocześnie sam jest nosicielem wirusa HIV. Dzięki temu, że w 2001 roku, po licznych trudnościach, otrzymał zgodę na przeszczep wątroby, dziś ma blisko 80 lat i jest w pełni sił. Dokument Jean Carlomusto był prezentowany na festiwalu w Sundance. Inspirująca historia Larry'ego Kramera ubiegała się tam o nagrodę w kategorii "najlepszy dokument".


Córka inna niż wszystkie 2x odcinki o 21:30 na TLC. Zapraszamy na spotkanie z 11-letnią Jazz. Ma długie włosy, kocha syreny i uwielbia zajęcia aktorskie. Z pozoru to zwykła amerykańska dziewczynka. Jazz jest transpłciową nastolatką. Jak sama siebie opisuje, urodziła się z “dziewczęcym mózgiem w chłopięcym ciele”.

Przyjaciel Griffena i Sandera poddaje w wątpliwość, czy bycie transgenderystą jest naprawdę życiowym wyborem. Jazz ma okazję poznać, jak będzie wyglądała nauka w koledżu.

Wieczór autorski zbliża się wielkimi krokami, a Jazz coraz gorzej czuje się w roli wzoru do naśladowania. Jeanette martwi się w o stan psychiczny swojego dziecka.


Sobota: Downton Abbey 3, odc. 8 o 14:55 na TVP 1. Graham Norton Show 18, odc. 5 o 00:00 na BBC Lifestyle. The Fosters, odc. 7 o 10:30 na CANAL+ Family HD. Ladyboys, odc. 1 o 00:00 na Nat Geo People HD.

Imperium 2, odc. 6 o 20:05 na FOX HD.  Lucious i Cookie muszą współpracować jako rodzice, by chronić swoją rodzinę i nie narażać jej na niebezpieczeństwo. Jamal stara się powrócić do studia i pozbyć się etykietki artysty geja, podczas gdy Hakeem zmaga się z tym, jak czuć i zachowywać się jak mężczyzna. Tymczasem Andre zajmuje się zamykaniem jednego z oddziałów Empire, dopóki nie odkrywa wiernego ucznia w szeregach Gutter Life Records.Niedziela: Współczesna rodzina 6, odc. 5 - 6 - 7 - 8 o 11:20 i 19:55 na Fox Comedy. Jestem Cait, odc. 6 i 7 o 12:00 na E! Entertainment. Imperium 2, odc. 6 o 11:40 na FOX HD.

Córka inna niż wszystkie o 17:00 na TLC. Nastoletnia Jazz urodziła się jako chłopiec. Od najmłodszych lat przejawiała symptomy, które lekarze określili jako zaburzenie tożsamości płciowej. Jej rodzice zauważali u swego dziecka dziewczęce skłonności, a po pięciu latach zaczęli wychowywać je jako dziewczynkę.


The Fosters, odc. 8 o 17:45 na CANAL+ Family HD. Mariana i Jesus wybierają się na spotkanie ze swój a biologiczną matką, Aną. Chcą ją prosić, by na zawsze zostawiła ich w spokoju. Chłopak podejmuje decyzję, która może mieć wpływ na całą rodzinę. Lenę odwiedza była dziewczyna, Gretchen. Zdradza ona dawnej przyjaciółce pewien sekret. Stef martwi się zachowaniem Mike'a, który nadużywa alkoholu. Callie wspiera Taylę, gdy ukazuje się kompromitujące dziewczynę nagranie. Prosi Brandona, by zrobił to samo. Płyta zaczyna krążyć po szkole.


Ekstra tydzień akcenty: Top Model, odc. 10 o 21:30 na TVN miedzy innymi udziałem Michała Piróga. Na językach, odc. 10 o 22:30 na TVN. Środa: Top Chef 5, odc. 10 o 20:35 na Polsat, z udziałem Maćka Nowaka. Od poniedziałku do piątku Teoria wielkiego podrywu o 20:15 na Comedy Central z udziałem Jim Parsons. Od poniedziałku do piątku Jak poznałem waszą matkę 3 o 22:00 na Comedy Central z udziałem ‎Neil Patrick Harris.

Od poniedziałku do piątku Seks w wielkim mieście o 20:00 2x i o 22:35 na Comedy Central Family, twórca Darren Star oraz Willie Garson jako Stanford Blatch i Mario Cantone jako Anthony Marantino. Od poniedziałku do piątku Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter.

Piątek - Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Siostra Jackie 7, odc. 5 o 22:30 (wtorek) 23:30 (środa) 22:30 (piątek) na CANAL+ Seriale HD (pielęgniarz gej czy lekarz główny ma dwie mamy).

Hollywood na rowerze o 14:00 na E! Entertainment (poniedziałek). Bogate dzieciaki z Beverly Hills o 14:00 na E! Entertainment, z udziałem EJ Johnsona i Jonny'ego (wtorku do piątku).Poniedziałek: Skazany na śmierć, odc. 5 o 23:30 na TVN z udziałem Wentworth Miller. Listy do M. o 16:40 na TVN (akcentem gejowskim)

Piątek Lata 90. Dekada, która nas połączyła, odc. 1 o 00:35 na TTV (jeden odcinek dotyczące dekady LGBT). Lata 90. Dekada, która nas połączyła, odc. 3 o 23:35 na TTV (niedziela).

Piątek: Człowiek ze stali o 20:00 na TVN. Młody Clark Kent mieszka na farmie w Smallville wraz z rodzicami, Marthą (Diane Lane) i Jonathanem (Kevin Costner). Jego życie zmienia się, gdy chłopak odkrywa, że posiada nadnaturalne zdolności. Potrafi szybować w powietrzu, widzi poprzez ściany i bez trudu podnosi nawet najcięższe przedmioty. W rzeczywistości Clark nie jest zwykłym dzieckiem. Jako niemowlę został odnaleziony przez Kentów, którzy następnie stworzyli mu dom. Naprawdę ma na imię Kal-El i urodził się na odległej planecie Krypton. Gdy jej mieszkańcom zagroziła zagłada, rodzice chłopca, wybitni naukowcy Lara Lor-Van (Ayelet Zurer) i Jor-El (Russell Crowe), umieścili syna na Ziemi, by ratować mu życie. Mijają lata. Dorosły Clark Kent (Henry Cavill) opuszcza dom przybranych rodziców. Ma nadzieję, że uda mu się odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Zatrudnia się jako reporter "Daily Planet", lokalnej gazety w Metropolis. Nieśmiały i niezbyt zaradny mężczyzna jest zakochany bez wzajemności w redakcyjnej koleżance, przebojowej Lois Lane (Amy Adams). Pozornie przeciętny Clark w rzeczywistości prowadzi podwójne życie. Gdy mieszkańcy miasta są w niebezpieczeństwie, dziennikarz przeistacza się w Supermana i spieszy z pomocą zagrożonym. Niebawem musi stawić czoła generałowi Zodowi (Michael Shannon), zbuntowanemu wojskowemu z Kryptonu, który zamierza zniszczyć Kal-Ela i całą ludzkość.

Piątek: Mój tata ciacho o 04:00 na Stopklatka TV. Dokument przedstawia historię Xaviera, wiejskiego weterynarza w starszym wieku. Przed laty, będąc mężem i ojcem, zdecydował się ujawnić swoją homoseksualną orientację i prowadzone podwójne życie. Mężczyźnie udało się jednak ocalić rodzinne relacje. Zarówno żona, dorosłe dzieci, jak i kochankowie Xaviera do dziś żyją w przyjacielskich stosunkach. Córka poświęciła ojcu bardzo osobisty dokument. Patricia Mortagne za swój debiut reżyserski otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie.

Poniedziałek: Rodzinka jak inne, odc. 5 o 01:40 na TVN Fabuła HD. David postanawia powiedzieć swojej matce Francis o dziecku i planach na przyszłość. Bryan boi się, czy zdobędzie akceptację nieformalnej teściowej. Zwierza się ze swoich obaw Goldie. Tymczasem Jane wdaje się w romans z młodszym mężczyzną. Kobieta potrzebuje lekarskiej porady Davida. Z kolei Shania niepokoi się, że trafi pod opiekę ojca. Dziewczyna sporządza listę rzeczy, które musi zrobić zanim wyjedzie z Kalifornii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz