sobota, 14 listopada 2015

News: Rodzice, odważcie się mówić, Homofobia, Nigel Owens, Starbucks, Irlandia Północna, Maroko, Zandberg ..


„Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą”. To zdanie z plakatu kampanii KPH „Rodzice, odważcie się mówić”, która została uznana za jedną z najciekawszych kampanii społecznych ostatnich 10 lat. Plakat z Władysławem Kowalskim i jego synem Kubą będzie można zobaczyć na Rynku Manufaktury w Łodzi w ramach wystawy „Nie wykluczaj”. Wernisaż odbędzie się 16 listopada o godzinie 16:30.

Kampania „Rodzice, odważcie się mówić” to trzy plakaty, na których można było zobaczyć rodziców gejów i lesbijek wraz z dziećmi. W 2013 roku plakaty były eksponowane na przystankach autobusowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Głównym celem kampanii było zwrócenie uwagi na problem niewiedzy, bądź braku akceptacji homoseksualnych dzieci przez własnych rodziców, a także przekonanie matek i ojców gejów oraz lesbijek, aby sami „wyszli z szafy”.

Plakat Kampanii Przeciw Homofobii zostanie zaprezentowany w Łodzi po raz pierwszy jako jeden z elementów wystawy „Nie wykluczaj” organizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Jak mówią jej pomysłodawcy – Przekrój pokazywanych materiałów jest bardzo szeroki. Przedstawimy kampanie społeczne dotykające różnych aspektów wykluczenia społecznego – ze względu na płeć, narodowość, wyznanie, orientację seksualną oraz niepełnosprawność czy chorobę.

Wystawa „Nie wykluczaj” będzie czynna do 30 listopada 2015 roku. Więcej informacji nt. projektu na stronie: www.centrumdialogu.com

Homofobia to słowo, które bardzo często słyszymy w telewizji, w radiu, w Internecie. Jednak często bywa to termin nadużywany, pomijający fakt, że homofobia to także problem psychiczny.

Czym jest homofobia. Pierwszy raz termin ten został użyty w dzienniku ?Time?, obecnie rozpowszechnił się tak bardzo, że często jest mylony lub stawiany na równi z uprzedzeniem wywołanym nienawiścią i ignorancją. Homofobia to w opinii psychologów irracjonalny lęk, wstręt oraz dyskryminacja osób homoseksualnych. Towarzyszy temu przekonanie, że orientacja heteroseksualna jest jedyną słuszną orientacją umotywowaną wiekową ?tradycją?.

Każdy przypadek homofobii jest trochę inny, ponieważ wzorce myślenia są różne dla każdego człowieka. Stąd proces leczenia fobii musi być dostosowany do każdego z osobna i przede wszystkim musi leczyć problem leżący w psychice bez tłumienia go lekami. W przypadku homofobii wyróżnia się trzy jej definicje charakteryzujące się różnymi objawami.

Homofobia jako zaburzenie lękowe. Jak w przypadku większości fobii i tutaj występuje irracjonalny lęk. Początek może mu dać spotkanie z osobą homoseksualną, choć zdarza się, że osoba cierpiąca na homofobię nie miała wcześniej bezpośredniego kontaktu z osobami o innej orientacji seksualnej. Odczuwa jednak silne emocje związane z homoseksualizmem, lęk przed zaakceptowaniem istnienia takiej odmienności, który nasilany jest myślą o braku akceptacji ze strony społeczeństwa lub strach przed zostaniem uznanym homoseksualistą. Często pojawia się u osób z zaniżonym poczuciem własnej wartości i zaburzeniami przynależności.


Homofobia zinternalizowana. Dotyczy przede wszystkim osób, których homoseksualizm jest świadomie wyparty albo ukryty. Skutkuje to bardzo często prowadzeniem życia spełniającego wszystkie heteroseksualne stereotypy oraz pełnego niechęci do homoseksualistów, ze względu na strach przed identyfikacją z tą orientacją. Zdarza się, że tego rodzaju homofobia jest tak silnia, że uniemożliwia nawet zdanie sobie sprawy z tego, jaką orientację naprawdę się posiada.

Homoseksualna panika. Dotyczy przede wszystkim osób z mocnymi zaburzeniami własnej wartości i dużym poziomem wyobcowania. Jest szczególnie agresywnym rodzajem homofobii. Przejawia się licznymi, ostrymi atakami skierowanymi w stronę osób o odmiennej orientacji seksualnej, które nie kończą się tylko na groźbach słownych.

Skąd to się bierze. Istnieje kilka przekonań co do tego co jest dokładną przyczyną tej fobii, dyskusje nad tym dalej się toczą, chociaż do najczęściej wymienianych należą: obawa przed własnym homoseksualizmem, niewiedza na temat homoseksualizmu, niepewność w stosunku do własnej męskości lub kobiecości. Wszystkie te czynniki mogą przerodzić się fobię mającą tak psychiczne jak i fizyczne objawy, i skutki. Ze względu na to należy poddać fobię odpowiedniemu leczeniu, ponieważ jej ostry przebieg może w znacznym stopniu utrudnić życie. (psychiczne.choroby.biz)

Nigel Owens niedawno miał zaszczyt sędziowania tegoroczny Finał Pucharu Świata w Rugby - czyni go pierwszym gejem to zrobił. Ostatnio pogodził się kim jest ale wiele lat walczył chciał się wyleczyć z homoseksualizmu, nawet chciał być wykastrowany żeby nie być gejem, też próbował popełnić samobójstwo. (Pink News)

Starbucks ogłosił, ich 97 swoich kawiarni w Seattle jako przystań dla ofiar przestępstw z nienawiści wobec LGBT.

Program Bezpieczne miejsce Seattle Departament Policji rozpoczęli w maju, 650 biznes w mieście przyłączyć się poprzez umieszczenie naklejki tęczowe w swoich witrynach sklepowych, aby wskazać bezpieczne miejsce dla ofiar.

Starbucks dodatkowo trenuje swoi pracowników w Seattle zaoferować wsparcie i prawidłowo zgłosić przestępstw z nienawiści. (Gay Times)

Burmistrz Derry and Strabane w Irlandii Północnej kontrowersje po wypowiedzi że homoseksualizm można wyleczyć się dzięki modlitwie.

Demokratyczna Partia Unionistów (DUP),  która ostatnio zablokowała ponownie małżeństwa jednopłciowe, działacze dodają to nie pierwszy raz kontrowersje homofobiczne tej partii, w roku 2008 podobnie wspierali terapie leczenia homoseksualizmu.  (towleroad)

Minister turystyki Maroka Lahcen Haddad, chce żeby już czas, aby rozpocząć debatę na temat homoseksualizmu w Maroku, przestać karać homoseksualizm. (Gay Star News)

- Obecność włoskich neofaszystów na Marszu Niepodległości Polski obok chłopców w bluzach z symbolem Powstania Warszawskiego to dla mnie jest splunięcie w twarz tym weteranom AK, którzy przeciw faszyzmowi walczyli - mówił Adrian Zandberg z Partii Razem.

- Warto zastanowić się nad problemem nacjonalizmu. Co się stało, że ci chłopcy z osiedli w dresach, zarabiający 1,5 tys. zł miesięcznie, wkurzeni na swoją sytuację życiową, na tak dużą skalę zaczynają słuchać fałszywych odpowiedzi, które dają im nacjonaliści? I zamiast organizować się, walczyć o swoje prawa, kupują tę propagandę, że winny jest Arab, który sprzedaje im codziennie kebab na osiedlu. Dlaczego ta propaganda bazująca na nienawiści wniknęła w sporą grupę ludzi - pytał - Gazeta.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz