sobota, 14 listopada 2015

Zamach terrorystyczny w Paryżu ponad 120 osób nie żyje

Fot: Olivier Arandel/Photopqr/Le Parisien/Forum
W Paryżu w piątek wieczorem doszło do serii zamachów terrorystycznych. Zginęło co najmniej 127 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników -- tam doszło do krwawej łaźni. Zastrzelono ok. 100 osób. Rannych jest ok. 180 osób; 99 z nich jest w stanie krytycznym. Niewątpliwie jednak było to najtragiczniejsze wydarzenie, jakie dotknęło Francję od czasów drugiej wojny światowej.- Gazeta.pl

To najbardziej krwawe zamachy w historii Francji. W serii ataków w Paryżu zginęło co najmniej 120 osób, terroryści uderzyli w kilku miejscach jednocześnie. - TVN24

Dżihadyści z Państwa Islamskiego w oficjalnym oświadczeniu wzięli odpowiedzialność za przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w Paryżu. Wcześniej prezydent Francois Hollande poinformował, że w wyniku serii zamachów zginęło 127 osób. (TVN24)


Północny terminal portu lotniczego Gatwick na południu Londynu został w sobotę rano ewakuowany w ramach "działań prewencyjnych" - poinformowała policja w Sussex.

Loty z ewakuowanej części lotniska zostały przekierowane na kolejny terminal. Pojawiły się informacje o aresztowaniu zachowującego się nietypowo mężczyzny. Lokalna policja wyjaśnia, że ewakuacja była związana ze "znalezieniem podejrzanego przedmiotu". (TVN24)


Aktualizacja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz