środa, 11 listopada 2015

News: Krzysztof Śmiszek, Kanada, Out100, Irlandia, Gus Kenworthy, Seniorzy LGBT ...


Krzysztof Śmiszek, prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego i były szef Grupy Prawnej Kampanii Przeciw Homofobii w wywiadzie dla "Dziennika Opinii" Krytyki Politycznej:

"Może powrócić pomysł zakazu "propagandy homoseksualnej", który został przyjęty na Litwie czy w Rosji. Niektórzy podnosili konieczność przyjęcia takiej ustawy w Polsce – ustawy zakazującej mówienia o homoseksualizmie w przestrzeni publicznej. Mam jednak wrażenie, że nie tego oczekuje nawet prawicowa większość społeczeństwa."

"Do Sejmu weszły siły ekstremalne, m.in. dziesięciu narodowców, którzy zapewne będą na tej nucie grali. Pytanie, czy na homofobii można jeszcze wypłynąć. Te kwestie nie były zbyt często poruszane w kampanii wyborczej. (...) Uchodźcy w kampanii odegrali tą samą rolę, jaką wcześniej pełniły osoby homoseksualne. Myślę, że po tym, co dla zmiany społecznej świadomości zrobili Robert Biedroń, Anna Grodzka i inni działacze, trudno będzie narzucić narrację homofobiczną. O wiele łatwiej narzucić narrację antyimigrancką i antyuchodźczą. Mogę jednak się mylić, bo upiory nienawiści niekiedy wracają ze zdwojoną siłą… "

"Dyskryminacja osób LGBT może nie maleje, ale maleje przyzwolenie na nią. Dziś od pewnych rzeczy nie sposób się już odwrócić. Próby odbierania tego, co środowisko LGBT i przyjazne mu osoby osiągnęły w sferze symbolicznej, są skazane na niepowodzenie. Osób homoseksualnych nikt nie wepchnie z powrotem do szafy." Więcej na Krytyka Polityczna.

Nowo wybrany premier Kanady Justin Trudeau, wzbudził zainteresowanie w Internecie po raz kolejny, tym razem przez zdjęcie dwoma ojcami i ich bliźniakami, który udostępniony ponad 2700 razy na Facebooku, w niedzielę rano.

Na zdjęciu pokazuje, nowo mianowany premier Justin Trudeau i minister skarbu państwa, Scott Brison (członek parlamentu z Nowej Szkocji) ze swoim mężem, Maxime St-Pierre, oraz ich bliźniaczki, Claire i Rose.

Kanadyjski rząd równość płci, a za Wisłą homofobiczny anty polski rząd, chcą u nas nam odbierać prawa, dodatkowo porównują nas do pedofilów.

Trzy tysiące mieszkań ma powstać w dawnych brytyjskich więzieniach, zaś 10 tys. osadzonych trafi do nowych cel – taki plan ogłosił w poniedziałek minister finansów George Osborne. Jednym z pierwszych przerobionych ośrodków ma być więzienie w Reading, gdzie pod koniec XIX wieku karę za homoseksualizm odbywał Oscar Wilde. (TVP Info)

Pierwszy raz rządzący prezydent Ameryki, na okładce magazynu Out. Prezydent Obama, jest jeden z wielki sojusznikiem praw LGBT, za jego kadencję wielki skok praw LGBT w Ameryce, od uchylenia zakazu służby wojskowej dla lesbijek i gejów, po małżeństwa jednopłciowe, czy polityka zagraniczna wiele ambasadorów jest gejów jak np w Danii czy Wietnamie.

Wśród Out100 najbardziej wpływowy osób w roku 2015 są miedzy innymi wielcy ikony działaczy jak Edith Windsor, Gilbert Baker, Evan Wolfson, Andrew Sullivan i Larry Kramer oraz Jim Obergefell.

Transpłciowe osoby jak Caitlyn Jenner czy modelka Andreja PejicBamby SalcedoAydian Ethan Dowling.

Aktorzy Olly Alexander, Cynthia NixonLily Tomlin, czy producent np serialu Imperium Lee DanielsDaniel Franzese znany z serialu Spojrzenia.

Piosenkarze rapowiec Le1FHolly MirandaShamir. Pisarze Ryan O'ConnellAlicia Garza. Sportowcy piłkarz Robbie Rogers, pływaczka Diana Nyad, piłkarz Mason Darrow, piłkarka Abby Wambach.  Syryjski uchodźca i działacz Subhi NahasSarah Kate Ellis prezeska organizacji GLAAD,

Projektanci mody jak Michael Kors, Cliff Fong. Brooke Johnson, prezeska Food Network i Cooking Channel (w Polsce spółka Scripps Networks znana jako właściciel TVN).  Ambasador USA w Hiszpanii James Costos i jego mąż projektant Michael Smith. Cała lista na Out Magazine.


W krótkiej ceremonii minister sprawiedliwości Frances Fitzgerald i wicepremier Joan Burton oficjalnie uchwalili ustawę dotyczące równości małżeństw. Pierwsze małżeństwa par jednopłciowy odbędą już w poniedziałek. Pary jednopłciowe które są już małżeństwem za granicą automatycznie ich małżeństwa uznawane będą w Irlandii od północy w niedzielę. (The Irish Independent )

Tyson Fury, brytyjski bokser wagi ciężkiej, często gości na łamach mediów za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem pięściarz porównał homoseksualizm i aborcję do pedofilii. (onet)

Parlament Ukrainy nie zdołał przyjąć wszystkich ustaw koniecznych do zniesienia wiz w ruchu z Unią Europejską. W głosowaniu przepadły poprawki do Kodeksu Pracy, zakazujące m.in. dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. (TVN24)

Kaja Godek apeluje o ustawę całkowicie zakazującą aborcji. Bez wyjątków. I liczy na Szydło. Już się zaczyna wojna, czy chcą zakazać aborcji, czy mają alternatywę i pomoc kobietom, które mają problemy, mówią o nienarodzony dzieciach, a co z narodzonymi, gdzie cały czas słuchać o przemocy.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Olimpijczyk Gus Kenworthy, gościł w programie Andersona Coopera w CNN, mówił o swoim wyjdzie z szafy.Nowy dokument kanału Logo tv, "Gen Silent", walka o prawa LGBT, dla seniorów LGBT. Wiele problemy, akceptacja, dyskryminacja, odrzucenie, brak przyjaciół, wielu samotni, rodziny odrzucili ich przez to kim są.

Dodam dla wielu seniorów starszy osób naszym środowisku, brak legalizację swoi związków, praw to nie mają wiele przywileje jak spadek, prawo do renty po zmarłej osobie wiele inny, łatwo mówić jeszcze czas na związki partnerskie, ale zapomina dla wielu do będzie za późno. Musieli łamać prawo, ukryć tak żeby ich partnerzy mieli prawa po śmierci jak to zrobił Jerzy Waldorf. Państwo nas wykorzystuje tylko żąda od nas pieniędzy podatki, ale nic nam nie daje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz