W facebookowej dyskusji o wyborach prezydenckich przeczytałem opinię pewnego geja: „Teraz są ważniejsze sprawy niż równość małżeńska”. Była to odpowiedź na argument, że Biedroń jest jedynym kandydatem, który popiera równość małżeńską. Ten gej jest… znanym aktywistą LGBTIA (...)
- W latach 90. ważniejsza była gospodarka, którą trzeba było podźwignąć z zapaści PRL-owskiej – i nie wiedzieć czemu związki partnerskie miały tej gospodarce zaszkodzić.
- Na początku XXI w. ważniejsze było wejście do UE, a co za tym idzie – niedenerwowanie Kościoła katolickiego, który mógłby przecież pstryknięciem palców przekabacić swe owieczki na antyunijną
stronę.
- Potem umarł papież i ważniejsze było oddanie hołdu „wielkiemu Polakowi”, więc projekt ustawy o związkach partnerskich został zamrożony przez lewicowego marszałka Sejmu.
- Następnie ważniejsze było „odsunięcie PiS od władzy”, a jak to się stało,
- ważniejszy był kryzys (2008), a później słynna „ciepła woda w kranie” Donalda Tuska, z którą wszelkie postulaty LGBTIA stały w oczywistej
sprzeczności.
Teraz, po 30 latach, tkwimy po uszy w szambie: według ostatniego rankingu ILGA-Europe Polska jest najbardziej homofobicznym krajem UE, jedna trzecia państwa to „strefa wolna od LGBT” (…)
Mamy 2020 i... oczywiście, nadal są „ważniejsze sprawy”! Pół biedy, gdy te wytarte schematy klepie tzw. zwykły Kowalski. Ale gej i aktywista?! To w jakiej sprawie on działa? (…)
Musimy sobie tę równość wywalczyć. To się samo nie stanie. ‼️Dość tego durnego gadania: „Ale to, że jestem LGBTIA, nie znaczy, że tylko sprawy LGBTIA się dla mnie liczą”. ‼️Tak? A są jakieś inne sprawy, które się dla ciebie liczą i stoją w sprzeczności z walczeniem o równość? Jakie? ‼️
Jeśli będziemy mówić „RÓWNOŚĆ TERAZ!”, to kiedyś ją wywalczymy. Jeśli będziemy mówić „Równość nie teraz, tylko kiedyś”, to nie wywalczymy jej nigdy.
I gorzej jeszcze – będziemy się cofać. W rankingu ILGA-Europe byliśmy przez trzy lata na przedostatnim miejscu, w tym roku spadliśmy na miejsce ostatnie. Nikt Polkom i Polakom homofobii/transfobii nie narzuca, sami sobie ją robimy – więc to dla nas, osób LGBTIA, powinna być NAJWAŻNIEJSZA sprawa, by z tą homofobią/transfobią walczyć.
Sam zastanawiam czy coś zmieni się w naszym kraju, zawsze mówi jeszcze nie czas. Dopóki my sami nic nie zrobimy, to nic nie zmieni. Będziemy mieć Rosją, a nawet gorszego, wiele osób będzie mogli wyemigrować, a co pozostałymi, cóż będzie więcej Dominików czy Kacprów.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Aktywiści LGBTQ wzywają do przeprowadzenia dochodzenia i odpowiedzialności w związku ze strzelaniem transłciowego Tony'ego McDade'a, przez funkcjonariusza policji w Tallahassee na Florydzie.
Tim Davie, dyrektor generalny BBC Studios, zostaje nowym dyrektorem generalnym stacji BBC Davie, który naciskał na lepszą reprezentację osób LGBT na ekranie i poza nim, poprowadził pierwszą wewnętrzną grupę roboczą na temat przedstawiania osób LGBT.
Sąd Australii odrzucił azyl, dwóch homoseksualnymi mężczyznom z Pakistanu, którzy obawiają się prześladowań w swoim kraju, po nie pamiętają swój pierwszy seks. Sprawa będzie ponownego rozpoznania od początku.
YouTuber, który wyśmiewał trans kobiety i jego dwóch przyjaciele zostali zwolnieni z więzienia w czwartek po tym, jak zostali aresztowani przez mniej niż miesiąc za opublikowanie kontrowersyjnego filmu wideo.
HBO ogłosiła piątek trio drag queen Shangela, Bob the Drag Queen i Eureka, program będzie drugi sezon We're Here.
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.
Kazimierz Strzelec z Marszu równości Lublin i Fundacji Wiary i Tęczy, jest mechanikiem. Określa się jako głęboko wierzący katolik. Jest aktywistą działającym na rzecz społeczności LGBTQiA, wywiad dla Marcina Króla.
Misza Czerniak - tłumacz, (zna biegle min. polski, angielski i rosyjskim), dyrygent warszawskiego chóru LGBT "Voces Gaudi", także członek Fundacji Wiary i Tęczy, wywiad dla Marcina Króla.
Marcin Król rozmawia z polską tęczową rodziną w Anglii Jackiem i Andrzejem Kacprzak- Kubińskimi.
Reportaże PBS z okazji miesiąca dumy. Dyllón Burnside rozpoczyna swoją podróż od osobistej historii dorastania w Pensacola na Florydzie. Bada, co znaczy dla niego Południe Ameryki i dlaczego odszedł po zwolnieniu z kościoła za ujawnił jest gejem. Wraca, aby odkryć, że na Południu mieszka więcej LGBT osób niż w jakimkolwiek innym regionie USA.
Dowiaduje się również, że region ten ma najbardziej negatywną politykę LGBTQ w całej Ameryce i spotyka różnych ludzi walczących o równe prawa, zaczynając od Carmariona D. Andersona, dyrektora HRC Alabama, pierwszej kolorowej kobiety transpłciowej, która zajmuje taką pozycję.
Drag jest sztuką gejowską od dziesięcioleci, ale kobiety też mogą być królowymi. Podczas gdy kobiety zawsze istniały na scenie drag, w Londynie utożsamiane z kobietami kobiety zajmują centralne miejsce i występują.
Q News Tonight
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
NBC Nightly News
Tweet