piątek, 2 czerwca 2023

Wieści LGBTQ: Otwarty kościół dla LGBTQ, Gay USA, Ukraina LGBT, One of the Boys, Ted Lasso, Heartstopper, Vlogerowe wieści ...


Kościół powinien być i jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich, w tym dla osób LGBT+. Osoby nieheteronormatywne szczególnie często bywają celem ataków i agresywnej retoryki ze strony różnych środowisk, w tym i kościelnych, stąd nasza modlitwa i drzwi otwarte są szczególnie skierowane w stronę środowiska LGBT+ - mówią księża z Wrocławia. 

Czy to odważna inicjatywa? Nie oceniam tego w ten sposób. Wydaje mi się, że taka jest misja Kościoła. Kościół ma być otwarty dla wszystkich poszukujących wspólnoty. Jedynym warunkiem jaki stawiamy jest zachowanie szacunku dla wszystkich innych w tej wspólnocie - podkreśla w rozmowie z portalem TuWroclaw.com ksiądz Marcin Orawski, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu. - Mamy w parafii osoby LGBT+, często to one proponują nam pewne inicjatywy. Część to ludzie, którzy przyszli do nas, bo wcześniej nie mogli znaleźć akceptacji w innych społecznościach, a część to ewangelicy od urodzenia - dodaje ksiądz.

Co zrobić, żeby osoby LGBT nie czuły się dyskryminowane w tym czy innym kościele? - To jest praca, którą w kościołach trzeba wykonać. Głównie praca edukacyjna, żeby uświadamiać sobie nawzajem, że orientacja nie jest czyimś wyborem, nie jest kaprysem. Tak jesteśmy stworzeni przez Boga i w tej różnorodności możemy stworzyć wspólnotę i podążą do niego drogami własnego sumienia. W naszej lokalnej społeczności próbujemy robić co możemy, aby stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie i u siebie. Będziemy się cieszyć, jak takich miejsc będzie więcej - mówi nam ks. Marcin Orawski 

Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu razem z wrocławską grupą Fundacji Wiara i Tęcza zapraszają na modlitwę w intencji osób LGBT, a także innych osób dyskryminowanych i wykluczonych. Modlitwa odbędzie się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29 o godzinie 12.00.

Modlitwę poprzedzą drzwi otwarte w naszym kościele, od 10.00 do 12.00, podczas których każda osoba będzie mogła przyjść, pomodlić się, pomedytować, porozmawiać lub po prostu znaleźć nieco cienia. Zależy nam na pokazaniu, że Kościół powinien być i jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich osób, w tym dla osób LGBT+. Osoby nieheteronormatywne szczególnie często bywają celem ataków i agresywnej retoryki ze strony różnych środowisk, w tym i kościelnych, stąd nasza modlitwa i drzwi otwarte są szczególnie skierowane w stronę środowiska LGBT+.

Drzwi otwarte i modlitwa mają charakter niezobowiązujący. Każda osoba może przyjść, bez względu na światopogląd i wyznanie. Jedynym warunkiem jest zachowanie szacunku wobec wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu. 

Podczas drzwi otwartych chętne osoby będą mogły porozmawiać z duchownymi naszej parafii i przedstawicielami Wiary i Tęczy. Nasze wydarzenie odbywa się w dniu 15. Wrocławskiego Marszu Równości, ale jest inicjatywą niezależną, zainicjowaną przez członków naszej parafii. Nie chcemy w żadnym przypadku tworzyć alternatywy dla Marszu czy Miasteczka Równości, ale chcemy dołożyć cegiełkę do budowania lepszego, bezpiecznego i tolerancyjnego świata, bo uważamy to za część misji Kościoła. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Jesteście mile widziani. Do zobaczenia w sobotę. 

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.


Pride Today - wieści LGBT The Advocate


Queer News Tonight


Q-mmunity Network News (QNN) – Australijskie wieści LGBTQ z Australii


Czerwiec jest Miesiącem Dumy i wsparcia dla osób LGBTQ+ na całym świecie. Warner Bros. Discovery na wielu rynkach, na których działa, wyraża wsparcie dla osób reprezentujących społeczność LGBTQ+. Przez działania wewnętrzne i programowe, TVN Warner Bros. Discovery ma na celu podnoszenie społecznej świadomości, wsparcie dla osób LGBTQ+ i promowanie wartości kluczowej dla organizacji - szacunku dla różnorodności. Firma m.in. przez inicjatywy na rzecz idei DEI, ale także dzięki swoim produkcjom, zwiększa reprezentację i widoczność społeczności LGBTQ+ w lokalnych mediach i międzynarodowych produkcjach.

Celebrację Miesiąca Dumy na HBO Max rozpocznie premiera nowego serial dokumentalnego "Nago. Głośno. Dumnie". Nowa produkcja MAX Original opowiada o grupie polskich drag queens i performerek burleski. Seria dokumentalna dostępna od 1 czerwca składa się z pięciu odcinków. Już 15 czerwca swoją premierę na platformie będzie mieć także "Boylesque", czyli słodko-gorzka opowieść o życiu ponad osiemdziesięcioletniego queerowego performera - Andrzeja Szwana, który występuje pod pseudonimem scenicznym Lulla La Polaca.

Na platformie Player użytkownicy znajdą kolekcję świetnych "tęczowych" produkcji o nazwie "Miesiąc Równości", a w niej takie programy, jak: "Queerowe rewolucje", "O tym się nie mówi", "Lesbijki uczą miłości", "Czarna owca" i "Mój Agent". W kolekcji znajdują się również programy, produkcje z katalogu HBO, m.in. "Gentleman Jack", "Bo to grzech", czy "We're here".

Na VOD.pl pojawi się świeża porcja premierowego kontentu. Po raz pierwszy bez opłat na platformie dostępne będą wszystkie 4 sezony serialu "Kontrola" - uniwersalnej i poruszającej historii o miłości autorstwa Nataszy Parzymies, której twórczość podbiła serca młodej publiczności (...) - media2.pl


„Nago. Głośno. Dumnie.” to pierwsza polska seria dokumentalna stworzona przez HBO Max. Serial opowiadać będzie o polskich drag queens i performerkach burleski. Produkcję na zlecenie platformy zrealizowała Grupa ZPR Media. Premiera w HBO Max 1 czerwca br - wirtualnemedia.pl


Oficjalny zwiastun miniserialu „Fellow Travellers” z Mattem Bomerem i Jonathanem Baileyem w rolach głównych


Od początku rosyjskiej inwazji Nastia walczy w szeregach Ukraińskiej Obrony Terytorialnej. Dla tej młodej fotografki obrona kraju to oczywisty obowiązek. Robi to pomimo faktu, że w kraju tym nie akceptuje się jej związku z Julią. W Ukrainie małżeństwa osób tej samej płci nie są uznawane przez państwo, ale wiele osób ze społeczności LGBT dołączyło do walki o Ukrainę. Mają nawet swój symbol - jednorożca przypiętego do munduru.


One of the Boys to duński serial o młodym queerowym chłopaku o imieniu Lau, który odczuwa przytłaczającą presję, by dopasować się do swojego hiper-męskiego miasteczka podczas letniej wycieczki na obozie, która jest także sprawdzianem męskości. Na szczęście Lau nie przechodzi przez to sam: zauważa innego chłopca, Aksela, obaj nawiązują przyjaźń, a może coś więcej. Emisja w Polsce na viaplay.pl.


Fani Teda Lasso świętują zwycięstwo po tym, jak serial dał Colinowi Hughesowi (Billy Harris) wszystko, czego chciał w finale sezonu. Colin został ujawniony jako gej w trzecim odcinku trzeciego sezonu przebojowego serialu Apple TV+. Jego partnerem w serialu jest Michaelowi (Sam Liu), którego Colin przedstawił swoim kolegom z drużyny jako swojego „przyjaciela”.

Po dramatycznych chwilach finałowego meczu sezonu piłkarskiego, który kończy się triumfalnym zwycięstwem AFC Richmond 3:2, Colin całuje swoją partnerkę na boisku - Attitude
Heartstopper - Nick i Charlie


Transbros - vloger tematykę transpłciowości z perspektywy osób trans męskich. 


Davey Wavey vlog


Tommy i Peter - czeskie małżeństwo


Stepsof2Foreigners


Husband and Husband

 

Dwie pastorki i żony lesbijki Ellen i Stefanie Radtke z Eime koło Hildesheim ich kanał YouTube „Anders Amen”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz