Szokujące wyniki nowego badania przeprowadzonego przez organizację Plan International Niemcy zostały opublikowane. Według reprezentatywnego badania, aż 48 procent heteroseksualnych mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat czują się "zaniepokojonych", gdy mężczyźni publicznie okazują swoją homoseksualność.
Badanie, które zostało przeprowadzone na całym terenie Niemiec przez organizację Plan International Germany, wykazało, że niemal co drugi młody heteroseksualny mężczyzna w kraju odrzuca publiczne wyrażanie homoseksualizmu przez innych mężczyzn. 48 procent ankietowanych mężczyzn zgodziło się ze stwierdzeniem: "Niepokoi mnie, gdy mężczyźni publicznie pokazują swoją homoseksualność".
Wyniki badania wskazują również na obecność heteroseksistowskich uprzedzeń wśród respondentów. Wygląd odgrywa znaczącą rolę w percepcji męskości. Aż 59 procent ankietowanych stwierdziło, że podejmuje wiele wysiłku, aby osiągnąć atletyczną i muskularną sylwetkę. 55 procent zgodziło się, że ich wygląd i zachowanie świadczą o tym, że są "prawdziwymi mężczyznami". Co więcej, 42 procent respondentów przyznało, że czasami żartują z mężczyzn, którzy wydają się im być zniewieściali lub kobiecy.
W badaniu odnotowano również wysoki poziom akceptacji przemocy w związkach heteroseksualnych. 33 procent heteroseksualistów przyznało, że uważa za "akceptowalne", aby czasami stosować przemoc w konfliktach z partnerką. Szokująco, 34 procent ankietowanych przyznało się do stosowania przemocy fizycznej wobec kobiet w celu wzbudzenia w nich szacunku.
Badanie wykazało również, że tradycyjny stereotyp "gospodyni domowej" jest wciąż obecny w umysłach wielu heteroseksualnych mężczyzn. Z danych wynika, że aż 52 procent młodych heteroseksualnych mężczyzn nie chce angażować się w związek z kobietą, która miała wielu partnerów seksualnych. Jednocześnie 37 procent respondentów wyraziło chęć posiadania jak największej liczby partnerek seksualnych.
Niepokojące jest również to, że 51 procent młodych heteroseksualnych mężczyzn przyznało, że czują się słabi i bezbronni, gdy okazują uczucia. Ponadto, 63 procent respondentów czasami odczuwa smutek, samotność lub izolację.
Wyniki tego badania wskazują na potrzebę dalszej pracy w celu zmiany postaw i uprzedzeń w społeczeństwie szczególnie u mężczyzn. Konieczne jest edukowanie i promowanie równości oraz akceptacji.
Szczególnie wychowanie nowego pokolenia które nie wstydziło się kim są, rozmawiało o swoi problemach według wielu badań to mężczyźni często popełniają samobójstwa nie potrafią rozmawiać o swoi problemach kolegami, partnerką/żoną.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz