niedziela, 10 grudnia 2017

Słowo Boże na niedziele MCC, Katedra Hope, Papież, Middle Church, Trey Pearson, HIV i bycie chrześcijaninem ...


Trey Pearson chrześcijański piosenkarz który ujawnił się, zaczął żyć w prawdzie i byciem sobą. Wywiad dla Metro Weekly o swoim bólu wielu mają go problem zaakceptować nawet bojkotują tylko że jest gejem. Nowym klipie swoim love is love, pokazać że bycie osobą LGBT jest wszystko ok.

Dorastaniu konserwatywnym miasteczku, o wstydzie bycia sobą, o swoim małżeństwie kobietą, o Biblii, że nadal jest wierzący. O swojej starszej siostrze która była zwolenniczką praw LGBT, przed tym kiedy powiedział że jest gejem. O swoi dzieciach które które też spotykają jego znajomi LGBT, nawet syn jego bawi się chłopcem dwóch mam.

Reaching Out - wierzący LGBT - Donald Lawrence napisał o swojej wierze i bycia osobą homoseksualną oraz byciem pozytywny. 24 maja tego roku zdiagnozowano u niego HIV. 1 grudnia był Światowy Dzień Walki z AIDS, dzień, w którym opłakujemy życie osób straconych na AIDS i pamiętamy o tych, którzy wciąż cierpią na całym świecie z powodu tej strasznej choroby.

W tym roku zmagał się z pójściem do kościoła. Nawet w większości kościołów pro LGBT moje piętno i ogólne milczenie wokół HIV sprawiło, że poczuł się opuszczony.

Wraz z rozwojem nowych zakażeń wirusem HIV (szczególnie w społecznościach innej rasy niż białej), Kościół nie może zignorować faktu, że ta choroba wciąż istnieje. Nie możemy zaprzeczyć, że nienawiść Kościoła do osób LGBT często prowadzi do nienawiści do samego siebie, co zwiększa ryzyko zakażenia HIV. Kościół ma na rękach krew zakażony HIV, piszę Donald.

Mówi że jako wychodzi jako HIV+, aby powiedzieć, że musimy zacząć mówić o tym, jak traktujemy chorych w Kościele i musimy zacząć oferować nasze zasoby, aby szerzyć wiedzę i zakończyć chorobę.

Katedra HopePastorka Jacqui Lewis z kościoła Middle Church, przemawiała przed Sądem Najwyższym USA sprzeciwia się cukiernikowi który odmówił parze gejom zrobienie tortu na ślub, z powodu religijny. Pastorka decyzja sądu musi być jedna za parą gejów, gdy ten cukiernik będzie miał prawo odmawiać, później będą mieć inni prawa jak zakład pogrzebowy odmówi pogrzebu muzułmaninowi, czy żydom odmówi w salonie manicure.

W religii, którą znam, nasz Pan mówi, że każde ciało jest niesamowite i pokorne oraz cudownie wykonane na podobieństwo Boga. Każde ciało. Czarny ciała, kobiet ciała, ciała gejów i lesbijek, ciała imigrantów, nawet hetero ciała.Otwarte! - 2. niedziela w Adwencie - Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił, oby przed tobą zatrzęsły się góry. (Iz 64,1)Kościół św Stanisława Kostki w St. LouisSunshine Cathedral
Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaMetropolitan Community Church Boston
Metropolitan Community ChurchPapież: grzech postarza człowiekaTo czas, który jest nam dany, aby przyjąć Pana, potwierdzić pragnienie Boga oraz aby spojrzeć w przyszłość i przygotować się na powrót Chrystusa. Do rozpoczynającego się Adwentu Franciszek nawiązał w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę Anioł Pański. Nawiązując do niedzielnej Ewangelii przypomniał Jezusowe wezwanie do uważnego czuwania, abyśmy byli gotowi w chwili Jego powrotu. Uważnie żyje ten, kto w zgiełku świata nie daje się owładnąć rozproszeniu czy powierzchowności, ale świadomie troszczy się o innych.„Moja myśl biegnie teraz do Jerozolimy. W związku z tym nie mogę taić mojego głębokiego zaniepokojenia sytuacją, która zaistniała w ostatnich dniach. Zanoszę zarazem usilny apel, aby wszyscy zabiegali o poszanowanie status quo tego miasta, zgodnie z rezolucjami ONZ. Jerozolima jest miastem wyjątkowym, świętym zarówno dla żydów, chrześcijan, jak i muzułmanów, którzy czczą w niej święte miejsca swych religii. Ma ona szczególne powołanie do pokoju. Modlę się do Pana, aby ta jej tożsamość została zachowana i umocniona dla dobra Ziemi Świętej, Bliskiego Wschodu i całego świata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz