środa, 6 grudnia 2017

News: Austria, Rodzice wokół tęczy, Australia, Równość małżeństw, Sąd Najwyższy USA ...


Austriacki Trybunał Konstytucyjny ogłosił dziś rano, że zakaz małżeństw par tej samej płci w całym kraju będzie musiał wygasnąć 1 stycznia 2019 r.

Trybunał uzasadnił orzeczenie zakazem dyskryminacji zapisanym w Konstytucji federalnej. Trybunał dokonał przeglądu przepisów dotyczących małżeństwa i zarejestrowanego związku partnerskiego w następstwie skargi dwóch kobiet, które pragną zawrzeć związek małżeński. Obie kobiety, podobnie jak czworo innych powodów, mogą teraz zawrzeć związek małżeński od daty wejścia w życie postanowienia.

Od 2010 roku prawo austriackie umożliwia parom homoseksualnym zawieranie tzw. zarejestrowanych związków partnerskich.

W opublikowanym we wtorek orzeczeniu Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że zakaz małżeństw jednopłciowych przestanie obowiązywać z końcem 2018 roku, chyba że rząd zniesie go wcześniej. Zachowana została możliwość zawierania związków partnerskich przez pary homoseksualne; zgodnie z orzeczeniem Trybunału będą z niej mogły korzystać także pary heteroseksualne, o ile ustawodawca nie zdecyduje się na inne rozwiązanie - Replika/Rzeczpospolita.

W Poznaniu ruszyły spotkania grupy "Rodzice wokół tęczy". To specjalna, pierwsza w Wielkopolsce grupa wsparcia dla rodziców osób LGBT+, czyli o orientacji innej niż heteroseksualna, organizowane przy Grupie Stonewall - WTK Poznań.

Podręcznik przygotowany przez episkopat może zaszkodzić dzieciom z in vitro, które na katechezie w szkole usłyszą m.in. "że mają wrodzone wady", a "w technice in vitro dokonuje się także aborcja" - alarmują pedagodzy - Tok FM.

Zmiany w kodeksie wyborczym są niezgodne z Konwencją chroniącą prawa osób z niepełnosprawnościami. Po raz kolejny czarne jest białe: zmiany, które na poziomie deklaracji mają zwiększyć prawa wyborcze obywateli, zmniejszają te prawa.

Australii politycy mówią dlaczego są ważne małżeństwa dla osób homoseksualny, do dla dobra tysiące dzieci które trzeba pokazać że są akceptowaniu i kochani.

Poseł Andrew Wallace, liberalnej partii i katolik, powstrzymywał łzy, gdy mówił o swojej córce lesbijce która cierpiała na anoreksję i bulimię jako nastolatka, z powodu miała problem akceptacją siebie. Ukrywała prawdę przed wszystkimi że jest lesbijką.

Posłanka Linda Burney, płakała, gdy prosiła, aby projekt ustawy musi być został uchwalony na cześć zmarłego w październiku zmarłego syna Binniego. (PinkNews)


Pinksixty News wiadomości LGBT


Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych rozpatrzy sprawę cukiernika, który odmówił przygotowania tortu weselnego dla pary tej samej płci, wmawiał że jest to sprzeczne z jego przekonaniami religijnymi. Według Davida i Charliego, pary, o której mowa, "nie chodzi o wolność religijną czy wolność słowa", ale o dyskryminację i "publicznie upokarzanie".


Tu nie chodzi tylko o tort, ale pozwolenie na dyskryminację w imię religii, żeby mogli robić co chcą fanatycy religijni, żeby unikać kary. Ameryka już raz tak było czasie kiedy afroamerykanie nie mieli praw, podobnie biali odmawiali czarnym, w imię Boga, po mówili że nie mogą pozwolić czarny obsługiwać po im wiara nie pozwala, dziś mamy ten sam problem tylko z osobami LGBT.

Wiele porównują w Ameryce wojna o tort do praw  "prawa Jima Crowa". Pod przykrywką religijny, zalegalizować swój fanatyzm, tak jak wcześniej mogli odmawiać czarnym, ale decyzja pozwolenie na dyskryminację osobom LGBT to nie tylko uderzy w nas, ale też wiele inny grupom wraz hetero będą mogli odmawiać parze hetero którzy żyją bez ślubu.

Siostra Jeannine Gramick, która rok temu była w Polsce, jest jedną z sygnatariuszy oświadczenia 1300 amerykańskich przywódców religijnych, którzy zgodzili się, że działanie cukiernika który odmówił parze gejom było dyskryminujące.

Sarah Kate Ellis, prezeska GLAAD, dla CBS News na temat sądu najwyższego będzie debatować czy można odmawiać osobom LGBT w imię wolności religijnej, to uderzy w osoby LGBT.


Retransmisja od National Gay and Lesbian Task Force przed sądem najwyższym USA


Brexit rozmowy obłuszczenie Unii przez Wielką Brytanie, irlandzki premier Leo Varadkar jest "rozczarowany" postawą Wielkiej BrytaniiRosja, wielki triumfator igrzysk w Soczi, została wykluczona z igrzysk w Pjongczang za dopingowe oszustwa. Witalij Mutko, wicepremier do spraw sportu i główny organizator mundialu, został dożywotnio zdyskwalifikowany z igrzysk- sport.pl


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz