Miłość nie wyklucza: Na początek eksperyment myślowy: Jak myślicie, w jaki sposób to, że dwóch mężczyzn lub dwie kobiety może się pobrać i wspólnie wychowywać dzieci "niszczy rodzinę"? Co tracą wtedy osoby heteroseksualne? Komu dzieje się krzywda?
Pytamy Was o to, bo już wiemy dlaczego w Polsce nie ma równości małżeńskiej! Ostatni komentarz Biura Analiz Sejmowych - dotyczący co prawda projektu ustawy o związkach partnerskich, ale odwołujący się głównie do instytucji małżeństwa - daje nam odpowiedź: wprowadzenie prawnej ochrony związków i rodzin par tej samej płci zagrozi... rodzinom i związkom par różnej płci. Proste?
W analizie możemy też znaleźć następujące opinie:
1. Małżeństwo nie jest instytucją społeczną. Ma charakter pierwotny i nie podlega zmianom.
2. Formalizacja związków jednopłciowych to destrukcja jednolitego modelu rodziny i opartej na nim edukacji szkolnej i obywatelskiej.
3. Pary osób tej samej płci nigdy nie doczekają się własnego potomstwa. Nie realizują zatem funkcji prokreacyjnej.
4. Twórcy Konstytucji RP przecież świadomie zablokowali „żądania i aspiracje” mniejszości seksualnych. A skoro mieli wtedy legitymację społeczeństwa do podjęcia takiej decyzji, to jest ona jedyna, słuszna i nikogo nie dyskryminuje.
5. Małżeństwa jednopłciowe deprecjonują małżeństwa różnopłciowe. Ustawodawca nie jest niewrażliwy. Dostrzegł już potrzeby osób „preferujących pozostawanie w związkach faktycznych homoseksualnych” i stara się wychodzić naprzeciw ich elementarnym potrzebom.”
Skąd wzięła się analiza, dlaczego powstała i czemu właśnie teraz świetnie pisze Ant Ambroziak na łamach OKO.press: http://bit.ly/2B0R1Jp Analiza BAS dostępna jest tutaj: http://bit.ly/2BWStKu
Amerykańscy ekonomiści ustalili, że geje zarabiają więcej od mężczyzn heteroseksualnych. Ta sama zasada dotyczy lesbijek. Badania potwierdziły też, że lesbijki zarabiają lepiej o 9 proc. Natomiast najgorzej opłacane są osoby o orientacji biseksualnej, niezależnie od tego, czy dotyczy to kobiet, czy mężczyzn.
Nie jest jednak aż tak kolorowo. Carpenter i Eppink zwracają uwagę, że zatrudnienie homoseksualistów w USA nadal stoi na niskim poziomie.
Ponadto ekonomiści podejrzewają, że zarobki gejów w rzeczywistości wcale nie muszą być wyższe. Statystykę podbija po prostu fakt, że wielu dobrze usytuowanych gejów (prezesów, menedżerów) przyznaje się dzisiaj chętniej do swojej orientacji w ankietach, co jeszcze kilka lat temu postrzegali jako zbyt ryzykowne. W ten sposób część zarobków, które były przypisywane osobom heteroseksualnym, teraz wlicza się do „puli” gejów. Ale trzeba pamiętać, że są to tylko teorie. (htpulshr.pl)
W najnowszym numerze - Julia Fatima Zagórska, która prenumeruje "Replikę" od 4 lat. Julia: "Od zawsze interesowałam się sportem: piłka nożna, sztuki walki, parkour. Stereotyp lesbijki? Trochę tak, ale… co z tego? Pasję sportową mam zresztą po mamie, która lesbijką nie jest."
"Pamiętam, że np. na obozie sportowym byłam do drużyny wybierana jako ostatnia – bo dziewczyna. Musiałam pokazać, że jestem lepsza od co najmniej połowy chłopaków, żeby zaczęli traktować mnie normalnie. Wniosek? Kobieta musi pokazać, że jest lepsza tylko po to, by mogła być traktowana równo. To frustruje. Przychodzi jednak moment, gdy przestaje ci zależeć na udowadnianiu, że jesteś lepsza od tego czy tamtego. Po prostu każdego dnia jesteś lepsza od siebie samej."
"W parkour nie uciekasz przed przeszkodami, ale je pokonujesz, konkurując z sobą i własnymi ograniczeniami. Stoisz na krawędzi dachu przed skokiem, wyobrażasz sobie chwyty i ruchy na boulderze, uspokajasz głowę… i je robisz. Ale najczęściej jesteś na ten skok czy ruch gotowa dużo wcześniej, niż go faktycznie wykonasz – to kwestia psychiki. Tak samo przy coming oucie, którego strasznie się boimy, zwlekamy, przygotowujemy, niemal zatrzymuje się nam serce, a potem: ulga, radość i ta nagła wolność. I myśl: „Po co tyle zwlekałam/em?”.
"Wciąż czasem gryzę się w język, niczym w skutek wyuczonej uważności, na ile mogę sobie pozwolić. Ale udaje się to przezwyciężyć i wtedy dzieją się te drobinki zmieniające świat. Przykład? Niedaleko mojej pracy jest restauracja, w której kupowałam dla mojej dziewczyny obiad. Gdzieś w rozmowie padło, że zakup jest właśnie dla drugiej połówki i oczywiście pani założyła, że to chłopak. Poprawiłam ją i teraz czasem pyta, czy ma zapakować dla niej dodatkową porcję albo kiedy ona wpadnie na mnie zaczekać. Zobaczyłam w tym kawałek tej codziennej normalności, do której nam daleko, ale do której warto dążyć." Cały tekst o Julii - do przeczytania w najnowszej "Replice".
Kanadyjski premier Justin Trudeau po raz kolejny „robi historię” – właśnie pojawił się, jako pierwszy premier tego kraju, na okładce magazynu LGBT „Attitude”. W środku - wywiad.
Premier mówi m.in.: „Prawa społeczności LGBT+ to papierek lakmusowy praw człowieka. Społeczność LGBT+ to wręcz symbol walki o te prawa.
Fakt, że tak wiele osób przez tak długi czas było prześladowanych, upokarzanych i zmuszanych do tego, by wstydzić się cechy stanowiącej tak ważną część ich tożsamości i ukrywać tą cechę po to, by wpasować się do społeczeństwa, jest lekcją dla nas wszystkich na temat praw jednostki.”
„Ludzie pytają mnie, czy naprawdę uważam, że to ważne, by pojawić się na Pride (Paradzie Równości). Odpowiadam, że chyba nie zdają sobie sprawy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wciąż wychodzą przecież na jaw historie, dzięki którym widzimy, ile uprzedzeń ciągle w nas siedzi. Historie, dzięki którym ludzie hetero zdają sobie sprawę, że ich perspektywa to perspektywa osoby z nieuprawnionymi przywilejami - przywilejami, które bierze się za tak oczywiste, że nawet ich nie zauważamy. A nie wszyscy je mają. Dlatego biorę udział w Paradach.”
28 listopada br. premier Trudeau wystosował na forum kanadyjskiego parlamentu oficjalne przeprosiny w imieniu władz Kanady do społeczności LGBTQ2 za lata prześladowań i nierównego traktowania, które odbywały się w majestacie prawa. (Replika)
"Wstępowały do zakonu, żeby czynić dobro, ale zgromadzenie miało inne priorytety". Wywiad z Martą Abramowicz. Jedna z byłych sióstr musiała pytać przełożoną o zgodę na napicie się wody między posiłkami. Zdarzało się, że zakonnice, które chciały pojechać na pogrzeb kogoś z rodziny, nie dostawały pozwolenia - Gazeta Wyborcza.
Sejmowa komisja nadzwyczajna pozytywnie zaopiniowała w czwartek wieczorem projekt zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa polityków PiS, który zakłada między innymi wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Duże kontrowersje budzi zmiana artykułu 41. Kodeksu wyborczego. "Wskazana zmiana sposobu ustalania ważności głosu umożliwia niezauważalne manipulowanie głosami wyborców" - alarmował przewodniczący PKW - TVN24.
Komisja Wenecka przyjęła w piątek na sesji plenarnej dwie opinie na temat ustaw i projektów ustaw dotyczących reformy sądownictwa w Polsce. Według Komisji zmiany stanowią "poważne zagrożenie" dla sądownictwa. (TVN24)
Zostań tęczowym Mikołajem – podaruj bliskim przewodnik po świecie LGBT. Święta bywają trudne dla osób LGBT z uwagi na brak zrozumienia ze strony bliskich. Kłopotliwe pytania ze strony mamy, taty lub wujostwa. Krępująca cisza przy wigilijnym stole. Czas to zmienić. I my wiemy jak!
Kampania Przeciw Homofobii: Podaruj bliskim „Tęczę pod lupą” – najnowszą publikację KPH, w której rozprawiamy się z mitami o osobach LGBT. Co mają wspólnego niedźwiedzie na polskich ulicach i geje fryzjerzy? Czy istnieje coś takiego jak gen homoseksualności? W jakim wieku wiadomo czy ktoś jest transpłciowy? Kto jest mężczyzną, a kto kobietą w związku dwóch lesbijek? To niektóre z pytań, na które udzielamy odpowiedzi w „Tęczy pod lupą”.
Do rozdania mamy 500 sztuk. Co trzeba zrobić, aby jeden z egzemplarzy trafił do Twojej mamy, taty, wujka, cioci albo rodzeństwa?
Zasada jest prosta – wystarczy, że wypełnisz formularz, a my zajmiemy się resztą, czyli wysyłką publikacji pod wskazany adres.
FORMULARZ: http://bit.ly/2A38ldg Te święta będą wyjątkowe dzięki Wam – tęczowym Mikołajom.
Co mają wspólnego niedźwiedzie na polskich ulicach i geje fryzjerzy? Czy istnieje coś takiego jak gen homoseksualności? W jakim wieku wiadomo czy ktoś jest transpłciowy? Kto jest mężczyzną, a kto kobietą w związku dwóch lesbijek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej publikacji Kampanii Przeciw Homofobii pt. „Tęcza pod lupą, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o LGBT, ale boicie się zapytać”, która od 8 grudnia jest dostępna online TUTAJ.
Czas rozprawić się z mitami nt. osób LGBT – postanowiły Cecylia Jakubczak i Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii. Efektem tej decyzji jest najnowsza publikacja KPH „Tęcza pod lupą, czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o osobach LGBT, ale boicie się zapytać”. Na 90 stronach, w 13 rozdziałach autorki podjęły próbę udzielania odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych tłumaczą autorki.
Pinksixty News wiadomości LGBT
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
Pierwszy gejowski turniej piłki nożnej w Brazylii. Kraj ten znany jest z macho otaczającej swój sport narodowy jaki jest piłka nożna, ale ten turniej ma na celu pokazać że osoby homoseksualne też grają w piłkę. Osiem drużyn gejowski uczestniczyło w "Champions Ligay" pokazując swoim współobywatelom, że orientacja seksualna nie ma wpływu na marzenia. Turniej 2018 będzie miał pięć drużyn, co już jest dużą wygraną.
Wayne Herbert podczas TEDxCanberra na temat niesprawności i homoseksualności, jest wielkim obrońcą osób niesprawny i też LGBT, on sam jest podwójnie niesprawny gej.
Umber Ghauri muzułmanka i queer pracuje głównie z osobami innej rasy w społeczności LGBTI, dodatkowo wyznaje że jesteś osobą niesprawną cierpi na Endometrioza.
Poznań Łańcuch Światła
W Nowej Zelandii pierwszy chór LGBT świętuje swoje urodziny 25
Jackson Bird podczas konwencji TEDx, Jak rozmawiać i słuchać z osobami transpłciowymi. Płeć powinna być co najmniej niezwykłą rzeczą w stosunku do kogoś, ale osoby transpłciowe są nadal zbyt często źle rozumiane. Jackson Bird ma kilka sposobów na przemyślenie problemów związanych z trans. W tej zabawnej, szczerej rozmowie wyjaśnia kilka nieporozumień na temat zaimków, zmian, toalet i innych.
W sobotę (9 grudnia 2017 roku) premiera nowego odcinka nowego show "SNL Polska" z Warszawy będzie do obejrzenia za darmo na YouTube lub na stronie ShowMax również dla niezarejestrowanych użytkowników. W roli prowadzącego odcinek zobaczymy Michała Piróga. Gwiazdą muzyczną odcinka będzie - Julia Marcell, która zagra dwa utwory. (Media2)
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz