poniedziałek, 18 grudnia 2017

Wiadomości LGBT z ostatniego tygodnia


Basia wyprowadziła się z domu, kiedy miała 23 lata. Potem dowiedziałam się, że chciała być sama, bo jak wracała do domu z uczelni albo z pracy, to przebierała się za chłopaka. Malowała sobie wąsy, przeglądała się w lustrze. Mówiła mi: czułam się tak dobrze, mamo - opowiada pani Maria, która towarzyszyła swojemu dziecku podczas operacji korekty płci. Twierdzi, że to doświadczenie zmieniło całe jej życie - Gazeta.pl

Trzy czwarte fanów piłki nożnej w sondażu mówi, że byliby otwarci na piłkarza geja w swojej drużynie narodowej, chociaż ta liczba jest niższa w USA i znacznie niższa w krajach Bliskiego Wschodu.

Badanie 50 tysięcy fanów w 38 krajach na pięciu kontynentach zostało przeprowadzone przez aplikację piłkarską Forza Football w połączeniu z brytyjską grupą praw LGBT Stonewall. Okazało się, że akceptacja posiadania piłkarza geja w Rosji - na Mistrzostwa Świata w 2018 roku - wzrosła ponad dwukrotnie z 21% w 2014 roku do 47% w 2017 roku.

Okólne 76% wszystkich respondentów zaakceptowałoby swą narodową drużynę piłkarską piłkarza geja.

63% z 7 732 fanów, którzy odpowiedzieli na ankietę w USA, podzieliło ten pogląd. Było to nieco poniżej akceptacji w Meksyku 65% i  Islandii 87%, a w Irlandii 87 proc. Samej Wielkiej Brytanii 80 proc.

Fani w Egipcie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich - z jedny z 72 krajów na świecie, w których relacje między osobami tej samej płci są karane - czują się najmniej komfortowo z homoseksualistą (10%, 11% i 13 % odpowiednio).

64% fanów piłki nożnej uważa, że ​​FIFA powinna wziąć pod uwagę prawa LGBT przy podejmowaniu decyzji o miejscach międzynarodowych turniejów. Puchar Świata w 2022 r. Odbywa się w Katarze, a tylko 14% Kataryjczyków powitałoby piłkarza geja.

Ile w Polsce, 59% Polaków powitałoby piłkarza geja, tyle samo w Niemcze i na Słowacji, na Węgrze tylko 58 proc, na Ukrainie tylko 55 proc, samy naszych sąsiadów Czechach 65 proc akceptowało piłkarza geja. W Francji też nie lepiej tylko 56 proc. (Out Sports)

Po raz czwarty niezależny radny ujawniony gej Francis Timmons został zaatakowany od 6 miesięcy. Francis Timmons, został ofiarą kolejnego ataku. Tym razem sprawcy uszkodzili jego przednią szybę i dwa okna na jego posiadłości w Clondalkin.

"Mój mąż wstał, by iść do pracy, a kiedy wyszedł na korytarz, odkrył szkło na podłodze. Potem zdał sobie sprawę, że okno frontowe również zostało rozbite. Oczywiście, poszedł do samochodu i też samochód został rozbity," powiedział Timmons dla TheJournal.ie .

W świetle tych incydentów Timmons wezwał do wprowadzenia w Irlandii przepisów dotyczących przestępstw z nienawiści. Byłby to krok w kierunku zwalczania przestępstw z nienawiści, które są ukierunkowane na osoby konkretnie dotyczące ich rasy lub seksualności. (GCN)

Przemawiając na cotygodniowej konferencji medialnej, premier Samoa Tuilaepa Sailele Malielegaoi nazwał małżeństwa homoseksualne obrzydliwością i "praktyką Sodomy i Gomory".

Tuilaepa dodał, że ​​prawdziwe kraje chrześcijańskie nie dopuszczają małżeństw osób tej samej płci. Według RNZ Tuilaepa i jego Partia zmienili konstytucję Samoa na początku tego roku, aby formalnie uczynić z tego kraju państwo chrześcijańskie. (Towleroad)

Zaproszenie do ewangelicznego kaznodziei Franklina Grahama na wystąpienie w Blackpool wywołało ogromny sprzeciw miedzy innymi rządu Brytyjskiego. Graham jest znany homofob zwolennik Trumpa oraz Putina. Wiele razy chwali Putina za to co robi z homoseksualizmem. Brytyjczycy żądają zakaz wstępu do nich.

Burmistrzyni Barcelony, Ada Colau, powiedziała w telewizyjnej rozmowie, że jest biseksualna. "Byłam w długim związku z Włoszką, najpierw z mężczyzną, a potem z nią" - przyznała polityczka, dodając, że chociaż wcześniej miała i inne związki z kobietami - żaden nie był tak ważny jak ten - Queer.pl

Dwie kobiety z Missisipi utknęły w bitwie, by zostać rozpoznane jako rodzice dziecka po tym, jak luka prawna pozwoliła stanu na dyskryminację. To może uderzyć w tysiące inne tęczowe rodziny, tak może okazać że drugi rodzić jednopłciowy nie biologiczny ma mniej praw, niż osoba dawca nasienia.

Równość małżeńska to gorzka pigułka do przełknięcia dla homofobów - szczególnie jeśli jesteś homofobem oraz np. cukiernikiem lub homofobem oraz kwiaciarzem.

W krajach z równością małżeńską pojawiają się ich narzekania, gdy nie mogą odmówić zrobienia tortu na gejowski ślub (lub lesbijski) lub sprzedaży kwiatów na taką uroczystość. Rzecz dotyczy głównie małych miejscowości, bo w większych jednopłciowe pary mają wybór i zwracają się do cukierni/kwiaciarni LGBT-friendly i im dają zarobić.

OK, tyle wstępu - teraz do rzeczy. Jesteśmy w Kanadzie. Chris i Jared biorą właśnie ślub i wrzucili do sieci fotki swego weselnego tortu z komentarzem:

"Zadzwoniliśmy po prostu do najbliższej znanej nam dobrej cukierni. Nie mieliśmy żadnych specjalnych wymagań. Powiedzieliśmy tylko jedno: zróbcie nam "najbardziej gejowski tort", jaki jesteście w stanie zrobić. Przyjęli to zamówienie z wielką radością. Cieszyli się, że dostali swobodę i mogli wykorzystać własną inwencję.

I dostaliśmy takie cudo. Patrzymy na to i niemal płaczemy ze szczęścia i umieramy ze śmiechu. Słyszeliśmy o sytuacjach, że są cukiernicy, którzy kręcą nosem, gdy mają zrobić tort na jednopłciowe wesele. A tu proszę bardzo" - Replika.

Aaron Carter nigdy nie myślał, że będzie długo żył: "Myślałem, że umrę przez 30"

Roy Moore wciąż nie może pogodzić się z tym, że demokrata Doug Jones pokonał go, by zostać nowym senatorem Alabamy, wmawia to wina Ameryki, że nie wygrał wyborów. Dodatkowo jak zawsze atakuje inny jak osób LGBT, kobiet. Jeszcze cytuje Boga, obrzydliwy człowiek.

Samuel Blake Wickwire mierzy z dwoma przestępstwami kryminalnymi i dwoma naruszającymi prawa obywatelskie. Wcześniej też był karalny za nienawiść. Grozi mu do siedmiu lat więzienia, jeśli zostanie skazany, za atak na parę gejów pluł i wyzywał.

Trybunał Konstytucyjny Indonezji odrzucił w Dżakarcie argumenty Sojuszu na rzecz Miłości w Rodzinie, który domagał się uznania seksu pozamałżeńskiego i homoseksualnego za nielegalny.

Decyzja ta cieszy działaczy, którzy obawiali się, że zaakceptowanie wniosku mogłoby doprowadzić do moralnej kontroli i dalszej dyskryminacji społeczności LGBT w kraju będącym największym państwem muzułmańskim na świecie - Planeta FM.

Aktorka Bea Arthura, znana z serialu "The Golden Girls", która zmarła kilka lat temu po śmierci wyszło na jaw że w jej testamencie przeznaczy pieniądze na organizację Ali Forney. Organizacji która pomaga bezdomnym LGBT w Nowym Jorku. Arthura zostawiła 300 000$ na rzecz The Ali Forney Center. Dzięki jej pieniędzy pomogło przetrwać organizacji może nadal istnieć i pomagać bezdomnym LGBT.

Festiwal filmowy LGBT w Ugandzie został zamknięty przez policję. Nie pierwszy raz atakowano takie festiwale w tym kraju, oskarżano uczestników promowanie homoseksualizmu.

Hamblen County, Tennessee zagłosuje nad rezolucją w przyszłym tygodniu, potępiając małżeństwa osób tej samej płci i żądają od polityków, by orzeczenie o równości małżeńskiej sądu najwyższego uchylili.

Kościół Mormonów w swoim przewodniku wymienia masturbacja powoduje homoseksualizm. Kościół Mormonów uważa, też ​​homoseksualizm jest "poważnym problemem", ponieważ może wiązać się z agresywnym lub kryminalnym zachowaniem i jest również grzeszny jak heteroseksualna cudzołóstwo, jak głosi przewodnik. Książka twierdzi również, że homoseksualizm jest wyuczonym zachowaniem pod wpływem niezdrowego rozwoju we wczesnym dzieciństwie i mówi, że nieobecni ojcowie i dominujące matki są głównymi winowajcami tych problemów homoseksualizmu.

Znana też w Polsce Mary Portas pokazała zdjęcie swojego pięcioletniego syna na wysokich obcasach. Prowadząca Mary, Królowej Sklepów zamieściła na Instagramie zdjęcie swojego syna Horatio stylizującego stylistę Roberta Wuna. Napisała "Kiedy twój 5-latek wślizguje się do twoich nowych butów Roberta Wun i kołysze".

Mary i jej żona Melanie Rickey powitali syna Horatio w 2012 roku po tym, jak został poczęty za pomocą IVF. Mary później ujawniła w lutym, że to właśnie jej brat Lawrence Newton - pomógł Melanie w poczęciu dziecka. (PinkNews)

Kirk Humphreys, były burmistrz Oklahoma City, republikanin twierdzi, że jeśli akceptujemy polityków homoseksualny, to pedofilów też powinno akceptować.

Stefan K. albo Teofil Kosiński to ten „jeden jedyny”. W Polsce tylko on odważył się zabrać głos i opowiedzieć o swoim doświadczeniu prześladowania w okresie nazistowskim na mocy paragrafu 175. Od dwóch miesięcy książka na podstawie jego wspomnień jest nareszcie dostępna po polsku – dwadzieścia sześć lat po niemieckiej premierze, czternaście lat po jego śmierci. „Cholernie mocna miłość. Prawdziwa historia Stefana K. i Williego G.” autorstwa Lutza van Dijka to fragment świadectwa Teofila. Gdyby nie było tej książki, nie byłoby również wielogodzinnych wywiadów w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie i USC Shoah Foundation. Gdyby nie Lutz, nie byłoby także bogatej korespondencji pisarza i jego bohatera/świadka. Powieść, wywiady, listy tworzą pełną relację tego „jednego jedynego”, która dopiero dziś ma szansę wybrzmieć w jego ojczyźnie (...) - Dwutygodnik.

Filmy o lesbijkach nikogo już nie szokują. Lesbijskie wątki, miłość kobiety do kobiety, a także tożsamościowe rozterki to temat wielu współczesnych filmów. W takich produkcjach udział biorą największe gwiazdy Hollywood. W "Carol", historii o homoseksualnej miłości w reżyserii Todda Haynesa, zagrały Cate Blanchett i Rooney Mara. Z kolei udział Lei Seydoux w śmiałym "Życiu Adeli" był przełomem w jej karierze. To opowieść o pierwszym zauroczeniu, pierwszym seksie i rozczarowaniu. Film w uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób pokazuje współczesną historię damsko-damskiej miłości, rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat. Obraz zdobył Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes w 2013 roku. Kasowym hitem był też koreański, lesbijski kryminał "Służąca". Damsko-damskie sceny łóżkowe ( jest ich całkiem sporo...) na długo pozostają w pamięci. "Monster" to kolejny obsypany nagrodami film o lesbijkach. W 2004 roku Charlize Theron otrzymała Oscara za rolę Aileen Wuornos. Lesbijski wątek znalazł się również w jednym z najciekawszych filmów David Lyncha - "Mulholland Drive". Obraz Lyncha został okrzyknięty przez krytyków z całego świata najlepszym filmem XXI wieku (...) - Elle.pl

Michaela Cunninghama nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Rozmowę z autorem genialnych „Godzin” zaczęliśmy od pogody, ale szybko przechodzimy do wątków poważniejszych – pojawia się współczesna polityka, problem AIDS (często powracający w jego powieściach), ale także Virginia Woolf – pierwsza literacka miłość Cunninghama, której pozostał wierny aż do dziś.

Często przylepia mu się łatkę pisarza LGBT, co oczywiście nie rozmija się z prawdą, ale mocno zawęża spektrum jego literackich zainteresowań. W swoich powieściach stara się bowiem opisać najrozmaitsze formy miłości – często nieoczywiste i trudne, ale może dlatego tak fascynujące i poruszające. Czułość i empatia to z pewnością znaki rozpoznawcze tej prozy – zaraz obok plastycznej i obrazowej wyobraźni, której popis dał w swojej najnowszej książce „Dziki łabędź”. (...) - Tygodnik Powszechny.

Co łączy aktorów Dennisa Quaida i Billy'ego Boba Thorntona ze skoczkiem narciarskim Svenem Hannawaldem? Chorują na zaburzenia odżywiania. Na anoreksję choruje 1 na 400 mężczyzn, w Wielkiej Brytanii jest 10 tys. anorektyków. Polscy lekarze mówią, że ok. 10 procent cierpiących na zaburzenia odżywiania w naszym kraju, to mężczyźni. Dane są niedoszacowane, bo większość ze wstydu nie zgłasza się po pomoc. – Anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie się przestały być domeną kobiet – mówi Julia Jeschke, psycholog i psychoterapeutka - Onet.pl

Jest rok 1980, kilkanaście miesięcy przed stanem wojennym. Robert Brylewski, wówczas młody buntownik z punkrockowej kapeli Kryzys, mówi na antenie reżimowej TVP, że jest "przeciwko wszystkim, którzy odbierają nam swobodę". Śpiewa i opowiada o wolności. Wali w polityków. Więc spiker nazywa go frustratem, jego twórczość nazywa "chorobliwą" i apeluje do socjologów, by na takich jak on znaleźć lekarstwo. To samo ze swoimi wrogami czyni teraz, 28 lat po odzyskaniu wolności, TVP Jacka Kurskiego - Onet.pl

Katolicka prawica Polska grzmi na Jakuba i Dawida oraz inny którzy wystąpili w klipie. Propaganda homoseksualizmu, najbardziej dostali szału kiedy mikołaj całuje chłopaka. Nazywaniem klip erotyką, atakują jeszcze dzieci rodziny tęczowej po mają inny kolor skóry. Dodają że klip jest "żałosny upadek zachodniej cywilizacji", czy "liberalna zaraza". Nawet namawiają do zakazu propagandy homoseksualnej nowego premiera.

„Nie ma takich prac, których kobiety nie mogłyby wykonywać”, a nierówne zarobki kobiet i mężczyzn są po prostu „złe”. Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało właśnie wideo, na którym dzieci z całego świata odpowiadają na pytania dotyczące płci. Okazuje się, że dziewczynki i chłopcy zaczynają wierzyć w stereotypy kończąc sześć lat - Newsweek.pl

Kontrowersyjny niezależny duchowny Pat Buckley oskarżył Kościół Katolicki o wykorzystanie policji aby go uciszyć. Prowadzi blog który jest krytyczny wobec hierarchii Kościoła katolickiego i nie podoba im się krytyka.

W styczniu 2017 r. Arcybiskup Eamon Martin kazał urzędnikowi kościelnemu złożyć doniesienie na jego blog do służb policyjny Irlandii Północnej (PSNI) jako podżeganie do nienawiści.

W rok po swojej ekskomunice Buckley ujawnił jest gejem i poślubił swojego partnera podczas cywilnej ceremonii w 2010 roku. Jak powiedział Buckley do Belfast Telegraph: "Zabrali moją kartę członkowską kościelną, ale nie mogą powstrzymać mnie od pracy. Prowadzę niezależną posługę w The Oratory in Larne." (GCN)

A teraz, kilka dni po zwycięstwie Douga Jonesa w Alabamie media podają, że syn nowego senatora - Carson Jones - jest wyoutowanym gejem.

Carson: "Śledziłem całą kampanię w ogromnym napięciu. Nie ma teraz syna, który byłby bardziej dumny ze swego ojca, wierzcie mi. Sprawy w naszym kraju nie idą w dobrym kierunku, zwycięstwo mojego taty w tym pierwszym roku prezydentury Trumpa jest światełkiem w tunelu"

"Wyoutowałem się kilka lat temu - napisałem post na moim blogu. Zadzwoniłem do mamy i powiedziałem: "Mamo, proszę, wejdź na mój blog i przeczytaj post teraz, natychmiast! Po chwili dostałem krótką odpowiedź: "I love you". Tata też mnie zaakceptował bez problemu" (Replika)

Rada szkoły w Kansas głosowali że zakończy się tradycją, w którą starsi uczniowie malowali miejsce parkingowe po tym jak konserwatyści chrześcijańscy oburzyli się na jednego studenta, który namalował tęczową flagę.

Od kilku lat starsi uczniowie z Marion High School na obszarach wiejskich w Kansas mogą malować miejsce parkingowe i mogą wybrać projekt. Logan Waner, 17 latek, namalował tęczową flagę.

Ale po pomalowaniu wielu oburzyło się jak tak można malować tęcze, żądają usunięcia flagi wiele osób skarżyli do szkoły i żądają ukarania ucznia. W poprzednich latach pomalowano flagę Konfederacji tak zwana rasistowska, nie było takiego oburzenia jak po pomalowaniu tęczy. Inne miejsca pomalowano w tym roku zawierały wersety Biblijne, krzyże i hasło Donalda Trumpa "Make America Great Again". (LGBT Nation)

W Polsce mamy problem z takim jednym piosenkarzem, a włosi mają swój szkodnikiem środowiska. Włoski projektant Stefano Gabbana, jeden projektantów Dolce Gabbana, powiedział, że jest zmęczony byciem opisywanym przez swoją seksualność.

"Nie chcę być nazywany homoseksualistą, ponieważ jestem po prostu człowiekiem ... kropka," powiedział 55-letni w wywiadzie dla włoskiego dziennika Corriere della Sera.

"Słowo gej zostało wymyślone przez tych, którzy muszą oznaczać ludzi, i nie chcę, aby mnie zidentyfikowano przez moje wybory seksualne" - powiedział. (Towleroad)

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte powiedział grupie osób LGBT w swoim rodzinnym mieście Davao City, że popiera małżeństwa osób tej samej płci, a przyrzekając chronić ich prawa. Trochę szoku po wcześniej mówił coś innego sprzeciwiał się, miedzy innymi cytował zasady biblijne i kościoła katolickiego.

Prezydent Filipin jest kontrowersyjną postacią, wielokrotnie mówił to co jest nie moralne miedzy innymi żartował na temat gwałtu na zakonnicy czy obrażał ambasadora amerykańskiego homofobicznie. (Towleroad)


Vice news reportaż na temat brytyjski fetyszystki gejowski zapasów i portalu Meet Fighters, faceci umawiają się na żeby walczyć


Walka o transpłciowa nastolatka nie chce wracać do domu rodzice chcą ją wysłać na terapie chrześcijańską wyleczyć ją z transpłciowości.Policja bada atak w centrum społeczności LGBT w Waszyngtonie jako możliwą zbrodnię nienawiści. We wtorek o 13:45, zamaskowany mężczyzna wszedł do Centrum Społeczności LGBT Casa Ruby. Zgodnie z postem na Facebooku od Casa Ruby, spryskał gazem pracownika, a następnie uciekł. (LGBT Nation)Młodzi ludzie LGBT opowiadają o swojej pracy w The Albert Kennedy TrustMałżeństwa osób tej samej płci w Portland trochę historii z roku 2012
Transpłciowa uczennica Nova Maday złożyła pozew przeciw dystryktowi w Palatine, która urodziła się jako chłopiec ale teraz jest dziewczynką odmówiono jej do dostępu szatni dla dziewcząt.Osoba transpłciowa w Chinach pozwania swojego byłego pracodawcę za dyskryminację ze względu na płeć po tym, jak został zwolniony.


Ricky Martin nadal pomaga swojemu rodzimemu krajowi Portoryko kilka tygodni ucierpieli po huraganach.Dowódca policji z Houston Art Acevedo przeprosił w piątek za oświadczenie wydane przez HPD na początku tego tygodnia w sprawie o morderstwa z udziałem śmierci kobiety transpłciowej.Homofob włamał się do swojej byłej dziewczyny i zaatakował parę gejów, wcześniej ostrzegał ją żeby nie przyjaźniła z gejami.


Robin Roberts skomentowała na temat zwolnienie Omarosy z Białego DomuTylko było czasu kiedy ekstremiści chrześcijańscy będą wściekać się na Kardynała wiedeńskiego, Christoph Schönborn, który współorganizował nabożeństwo modlitewne z okazji Światowy Dzień AIDS. Oburzyło jak można było zaprosić homoseksualny osób na uroczystość miedzy innymi Gerry Keszler, który organizuje “Life Ball”, czy zaprosić Conchita Wurst. Oczywiście jak to skrajno chrześcijański portal Wurst nazywa się "transwestytą".

Dodatkowo przypomnieli że w przeszłości w katolickiej katerze odbywały inny spotkania jak np podczas walentynek wśród par były homoseksualne. W trakcie Synodu rodziny w 2015 kard. Schönborn powiedział, że Kościół powinien objąć "pozytywne elementy" związków homoseksualnych. Mimo obecnie kardynał walczy z małżeństwami homoseksualnymi w Austrii.

Ale w Polsce też oburzenie katolickie portale wściekają się, a jeden taki katolicki dziennikarz zbliża się koniec czasów.

To, co wydarzyło się w katedrze św. Stefana w Wiedniu niestety uświadamia, że koniec czasów się zbliża. Zgorszenie w katedrze, kardynałowie nie głoszący prawdy, ludzie, którzy otwarcie sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła i żyją całkowicie wbrew Prawu Bożemu, głoszący słowa od ambony. Trudno nie dostrzec w tym sygnałów, o których mówiła Matka Boża w Akicie - zakończył. (pudelek.pl)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz