niedziela, 17 grudnia 2017

Pierwsze małżeństwa jednopłciowe w Australii


Dwie lesbijki z Sydney stały się pierwszą parą tej samej płci, która poślubiła w Australii w sobotę po otrzymaniu specjalnego pozwolenia na ślub trzy tygodnie przed oficjalną datą wejdzie w życie równość małżeństw.

Lauren Price i Amy Laker, które są od dwóch lat, wyznaczyły 16 grudnia jako datę ceremonii cywilnej ponad rok temu. Miała być tylko symboliczna, ale kiedy po tym, jak parlament australijski przegłosował równość małżeńską w zeszłym tygodniu, para odwołała się do miejscowego urzędu cywilnego, aby mogli się pobrać w tym dniu, legalnie wszystko było ustalone i goście zaproszeni mieli krewnych którzy przybędą z Walii, a przesunięcie byłoby niepotrzebnym obciążeniem finansowym kosztów.

Zwykle pary w Australii muszą poczekać 30 dni po złożeniu wniosku o zezwolenie na zawarcie małżeństwa, aby mogła odbyć się jakakolwiek ceremonia ślubna. Oficjalna data par tej samej płci kiedy mogą wziąć ślub w Australii może zacząć 8 stycznia 2018 roku.

Inne wiadomości małżeńskie z Australii: Władze zgodziły się na wcześniejszy ślub Cas Willow i Heather Richards.

Cas, która cierpi na nieuleczalnego raka, powiedziała: "Zostało mi parę tygodni życia, nie wiem, czy dotrwam do Bożego Narodzenia. Ślub jest ostatnim moim życzeniem. Czekamy na ten dzień od 17 lat. Błagałyśmy o zgodę na wyjątek, jesteśmy szczęśliwe"

Dokumenty dotyczące małżeństwa złożyła już Christine Forster, siostra byłego premiera Australii, Tony'ego Abbotta, szefa przegranej kampanii przeciw równości małżeńskiej.

Christine i jej partnerka Virginia Edwards będą żonami już w styczniu. Na razie nie wiadomo, czy brat Christine, najsłynniejszy homofob Australii, zostanie zaproszony na wesele.

James Brechney i Stuart Henshell mieli swoje 5 minut sławy, gdy razem z tysiącami innych cieszyli się na ulicach Sydney z wygranego referendum: kamery telewizyjne pokazały, jak James oświadcza się Stuartowi i panowie całują się wśród ogłuszającego aplauzu. Wszystko było na żywo w telewizji

Teraz James i Stuart dostali pozwolenie, by wziąć ślub w wyjątkowym miejscu: na Paradzie Równości (Gay and Lesbian Mardi Gras) w Sydney w marcu. (Replika/NewNowNext)

Jeszcze jedna para lesbijek Anne Sedgwick i Lyn Hawkings, są ze sobą od 40 lat, dostały pozwolenie na wcześniejszy ślub z powodu 85-letnia Hakings ma ostatnie stadium raka jajnika. Już w roku 1980 wzięli symboliczny ślub, przed sobą, a teraz mogą legalnie wziąć ślub. Trochę słodko-gorzka historia, przed śmiercią powiedzieli sobie tak. (The West Australian)

Lauren Price i Amy Laker, ceremonia ślubna


Jeszcze jedna para lesbijek wzięła ślub w Melbourne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz