sobota, 30 grudnia 2017

Dzień z James Longman - ujawniony brytyjski dziennikarz


zdjęcie instagram.com
James Longman, brytyjski dziennikarz i zagraniczny korespondent amerykańskiej sieci ABC. Wcześniej pracował w BBC, gdzie pracował jako główny reporter i korespondent z Bejrutu. Mówi nie tylko po angielsku też w języka arabskim i francuskim, miedzy specjalizuje się Bliskim Wschodzie i regularnie informuje o problemach związanych z kryzysem uchodźczym i światem arabskim, a także o incydentach terrorystycznych w Europie.

Longman rozpoczął swoją karierę w Syrii, gdzie spędził sześć miesięcy, aby pisać do brytyjskich gazet, przybywał w rebelianckich obszarach w podczas wojny. W 2012 r. Został zatrudniony przez BBC w celu specjalizacji w Syrii, żeby informował co dzieje się w tym kraju.

Też interesuje się zdrowiem psychicznym i opisał historię swojej rodziny w programie BBC "Victoria Derbyshire". Kiedy James miał dziewięć lat, jego ojciec, który miał schizofrenię, popełnił samobójstwo. James, który sam cierpi na depresję, często zastanawiał się, czy istnieje związek genetyczny z zdrowiem psychicznym. Poznał naukowców z King's College London, którzy opracowują technikę, która pomaga pacjentom poprawić ich zdrowie psychiczne.

W 2016 roku wziął udział w Londyński maratonie, który miało pokazać solidarność z osobami chorobami psychicznymi.

Obecnie pracuje dla amerykańskiej sieci ABC porusza najświeższe informacje o Europie i z Bliskiego Wschodu - pojawia się w programach ABC taki jak Good Morning America, World News Tonight i Nightline.

Był też nominowany do nagrody Young Talent of the Year podczas nagród Royal Television Society w roku 2016. Jest ujawnionym gejem, nie dawno skończył 31 lat.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz