Co według Legierskiego zmieniło się w kwestii homoseksualizmu w Polsce? - 54 proc. ludzi popiera tę ustawę. To jest taka zmiana, że chyba konsumuje wszystkie inne odpowiedzi na to pytanie - mówi polityk.
Zaznacza jednak, że 'ma tylko małą pretensję do swojego środowiska, że jest w nim trochę za mało odwagi cywilnej'. - Nie od wszystkich bym jej oczekiwał, bo niektórzy rzeczywiście mają ciężką sytuację i dokładanie sobie jeszcze jednego plecaka w postaci ujawnienia swojej orientacji w jakimś wrogim środowisku to byłby heroizm. Ale są osoby z taką pozycją w życiu, pracują w korporacjach otwartych, że żadne negatywne konsekwencje by ich nie spotkały, gdyby o sobie powiedziały… - stwierdza.
Według Legierskiego to 'jest strasznie ważne'. - Bo jak ci Polacy mają poznać gejów i lesbijki, jak sobie mają wyrobić zdanie na temat tego, że oni są normalni, że tworzą normalne związki, skoro ich nie widać. Nie może być ciągle pięciu czy sześciu etatowych gejów i lesbijek, którzy występują w mediach i wyrabiają opinię, to muszą być jacyś ludzie, których znasz osobiście. O to mam pretensje zwłaszcza do tych, którzy mogliby to w komfortowych warunkach zrobić, gdyby wykazali minimum woli i odwagi cywilnej - dodaje.
Legierski zauważa, że W Polsce wielu ludzi 'mówi, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, rodzicielstwo i coś tam jeszcze podlegają ochronie państwa w taki sposób, że tworzenie jakiejkolwiek alternatywnej formy małżeństwa jest naruszeniem tego artykułu konstytucji'. - A to jest odbieranie ludziom wolności! Człowiek mocą własnej wolnej woli decyduje się na wstąpienie w związek małżeński i w tym momencie konstytucja nakazuje władzom państwowym chronić tę formę współistnienia dwóch osób z sobą - mówi.
Polityk uważa, że 'konstytucja nie nakazuje zmuszać ludzi tylko i wyłącznie do tego, żeby w tej formie mieścili swoją relację!' - Jeżeli w jakikolwiek inny sposób chcą ją formalizować, to konstytucja nic na ten temat nie mówi. Z artykułu 18 w ogóle nie wyczytuję żadnego zakazu. A z tego, że władze publiczne mają obowiązek chronić pewne kategorie związków, nie wynika, że mają zakazywać czy uniemożliwiać innego rodzaju związków - argumentuje Legierski.
Wanda Sykes u Piersa Morgana w jego programie CNN mówiła miedzy innymi o pozytywach i negatywach coming out.
Piers pytał ją "czy trudniej jest być lesbijką niż czarną osobą w Stanach Zjednoczonych. Odpowiedziała "bycie homoseksualną jest trudniejsze głównie ze względu na fanatyzm organizacji anty-gejowskie, takie jak Focus on the Family czy American Family Association. Więcej na wideo poniżej:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz