Może Jezus, jak w Kazaniu na Górze, zapyta: „Gdy byłem głodny, czy daliście mi jeść? Gdy byłem spragniony, czy napoiliście mnie?”. A nie zapyta: „W jakim żyłeś związku?”.
Tekst pochodzi z 39. numeru papierowego magazynu „Kontakt” pod tytułem „Dlaczego wciąż jesteśmy w Kościele?”. Autorem zdjęć jest Tomek Kaczor.
Czasem trzaskają drzwiami kościoła. Czasem zostają, szukając takich kapłanów, którzy nie będą mówić o nich jak o chorych. Osoby homoseksualne i transpłciowe grają z życiem w trudną grę. Wychodzą z szafy i jest tak, jakby nagle, w trakcie rozgrywki, ktoś tylko dla nich zmienił zasady. Państwo odmawia im prawa do zawarcia formalnego związku. Bliscy kochają, jak kochali, albo płaczą i przestają odbierać telefony. Lub modlą się o uzdrowienie. Dla katolików i katoliczek ta gra ma dodatkowy poziom trudności. Kościół, zgodnie z literą Katechizmu, „szanuje”, „współczuje”, „otacza troską”. W praktyce – na ogół odrzuca, dyskryminuje; w najgorszym razie łamie życiorysy, w najlepszym – milczy. Opowieści LGBT katolików na Magazynie Kontakt.
Katedra Hope
Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie w 2 Niedzielę Pasyjną - Reminiscere 17 marca 2019 r. Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (Rz 5, 8 )
Liturgia Eucharystii - 2. Niedziela Przygotowania Paschalnego
Śpiewajcie Panu, chwalcie Pana, gdyż wybawił duszę biednego z mocy złośników. (Jr 20,13)
Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis
Kościół Middle Church
Metropolitan Community Church of Washington DC
Metropolitan Community Church w Toronto
Metropolitan Community Church
Katedra Narodowa w Waszyngtonie
Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz