Jarosław Gowin w Sygnałach Dnia stwierdził, że konsekwencją legalizacji "tak zwanych małżeństw homoseksualnych" we wszystkich krajach, które to zrobiły, było przyznanie takim parom prawa do adopcji dzieci. Rzeczywiście, we wszystkich unijnych krajach, w których prawo dopuszcza małżeństwa jednopłciowe, legalna jest też adopcja. Jednak chronologicznie rzecz biorąc, prawo do adopcji pary tej samej płci uzyskiwały przeważnie wcześniej niż prawo do wchodzenia w związek małżeński.
Polska jest jednym z sześciu krajów Unii Europejskiej, którego ustawodawstwo nie zna nie tyle małżeństw jednopłciowych, co w ogóle związków partnerskich - w żadnej postaci. Pozostałymi są: Bułgaria, Litwa, Łotwa, Rumunia i Słowacja.
Poza wymienionymi, wszystkie inne państwa członkowskie oferują parom tej samej płci jakąś formę uregulowania sytuacji prawnej (np. związki partnerskie), w tym 14 w postaci małżeństwa. W Słowenii i Estonii pary takie nie mają prawa do wspólnej adopcji (w j. ang. "joint adoption"), a jedynie możliwość adopcji dziecka partnera ("step-child adoption"), stosowanej także przez sądy we Włoszech.
"Adopcja przez pary jednopłciowe" w niniejszym zestawieniu będzie oznaczała prawo do wspólnej adopcji w obrębie związków osób tej samej płci - zarówno sformalizowanych, jak i niesformalizowanych. (...) - konkret24.tvn24.pl
Politycy prawicy i kościół mówią o dobro dzieci, a gdzie dobro dzieci tęczowy rodzinach, mają pogardę do nich, obrażają ich. Nie zajmą się swoimi rodzinami.
Płoński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu rodziców kilkutygodniowej dziewczynki, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala na skutek pobicia. Dziecko mogło być duszone i zrzucane z wysokości. Inny przykład z Krapkowic matka i jej kochanek aresztowani za molestowanie dziewczynek i przemoc.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz