piątek, 28 października 2016

Karen Spencer z mody na sukces jest lesbijką


Karen Spencer jest lesbijką. Od wielu lat żyje w szczęśliwym związku ze swoją partnerką Danielle i wspólnie z nią wychowywała córkę. Jest to największy sekret siostry Billa, o którym do tej pory wiedział tylko jej ojciec. Bill Spencer Sr. nigdy nie zaakceptował stylu życia Karen i kategorycznie zabronił jej ujawniać swojej orientacji, obawiając się reakcji branży wydawniczej. Teraz prawdę poznał Thomas i tylko kwestią czasu jest, gdy sekret odkryją pozostali bohaterowie.

Skąd pomysł na taki wątek? Główny scenarzysta, Bradley Bell, wyznał w wywiadzie, że chciał w ten sposób bardziej podkręcić atmosferę – wszyscy w serialu mieli ojca i matkę, więc dlaczego Caroline nie miałaby mieć dwóch matek? – mówił dla TV Gudie. Ale chęć skomplikowania fabuły nie była jedynym powodem – nasz serial ogląda wiele osób na całym świecie, zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi wciąż ma problem z akceptacją związków homoseksualnych. W Ameryce trwa właśnie debata nad legalizacją małżeństw osób tej samej płci, nie mogę uwierzyć, że ta sprawa tak podzieliła nasz kraj. Głównie dlatego zdecydowałem się pokazać taką historię w modzie na sukces, mam nadzieję, że będzie ona miała jakiś wpływ na przemyślenia i refleksje wśród naszych widzów.

Inspiracją dla scenarzystów mogła się okazać również osobista historia Joanny Johnson. Aktorka też jest lesbijką i od lat żyje w stałym związku. Przez wiele lat, o orientacji Joanny wiedziała tylko garstka osób, były wśród nich Susan Flannery (Stephanie) oraz Katherine Kelly Lang (Brooke). Jak się okazuje, to właśnie wątek LGBT skłonił ją do powrotu na plan serialu. Joanna porzuciła aktorstwo na rzecz reżyserii, dlatego od lat, próżno szukać jej na ekranie.

Joanna Johnson amerykańska aktorka, scenarzystka i producentka, wyznaje że jest lesbijką. Dla polski widzów jest znana z Mody na sukces (Bold and the Beautiful) jako Caroline Spencer Forrester czy jej siostra bliżniaczka Karen Spencer. Też pisała scenariusz do Hope i Faith.

Dzień jest inny w życiu niż primetime lub teatrze czy filmie. Jest większa intymność między widzami, a bohaterami. Jesteś postacią popularną. A to stwarza wiele strachu. Strach przed odrzuceniem. Byłam tak zmartwiona, że nie będę mieć szansy na rynku pracy jako aktorka gdyby ludzie wiedzieli, że jestem lesbijką. Miałam do czynienia z wieloma wstrętu do siebie ...

... Jestem żonata z Michelle Agnew i mamy dwójkę piękny dzieci, Julian, który ma 5 lat i Harlow, który jest ma dwa lata. Tak więc czasy na pewno zmieniły się. Myślę, dlatego jestem gotowa do wyjścia z szafy. Czuję się dziwnie i źle gram role o życiu Karen i nie mówić o moim własnym. Kiedy zdałem sobie sprawę, że jestem lesbijką w moich wczesnych lat dwudziestych nie miałam wzorców, takich jak Ellen. Nadszedł czas, aby żyć w pełni autentyczne.

odcinek na Player.pl


(Moda na sukces/TV Guide)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz