czwartek, 27 października 2016

Małżeństwa jednopłciowe na Gibraltarze zalegalizowano


Rząd Gibraltaru ogłosił wiadomość na Twitterze, tłumacząc, że małżeństwo cywilne zostało przegłosowane przez parlament jednogłośnie.Małżeństwa tej samej płci zostały zalegalizowane na Gibraltarze jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii na południowym wybrzeżu Hiszpanii, z populacją 30.000 mieszkańców i większości 80 proc. katolickiej.

Uchwalenie ustawy, która umożliwi parom tej samej płci wziąć ślub na Gibraltarze. Minister równości Samantha Sacramento w środę rano wniosła ustawę do Parlamentu. Przeszła jednogłośnym poparciem.

Nie było kontrowersji ale tylko nad jednym aspekcie ustawy, z klauzulą aby umożliwić pracownikom urzędom cywilnym mogli zrezygnować z małżeństw jednopłciowych. Poprawka została pokonana jedenaście głosów do czterech.


Fabian Picardo, tak zwane premier Gibraltaru, z Partii Pracy, napisał na Twitterze: "Jestem dumny prowadzić rząd, który uchwala równość w końcu."

Seks gejowski został zalegalizowany w prawnie w 1993 roku, wraz z wiekiem zgody na seks tak jak u hetero od 16 w 2012 roku pary homoseksualne pozwolono na adopcję dzieci w kwietniu 2013 roku, a także związki partnerskie uchwalone w marcu 2014.
Przewodniczący Equality Rights Group, Felix Alvarez, który prowadził kampanię na rzecz małżeństwo osób tej samej płci w Gibraltaru, jest bardzo szczęśliwy że jego kraj uchwala równość małżeństw.


Biskup katolicki już potępił uchwalenie równości małżeństw to dla niego osłabienie małżeństwa(PinkNews)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz