sobota, 29 października 2016

News: Tęczowy piątek, Will i Grece, Wiedeń, Gaetan Dugas, Tegan i Sara, Gay USA, Orlando Magic, Transpłciowość ...


Wszystkich nauczycieli, "którzy dbają o to, by każdy czuł się w szkole dobrze", Kampania Przeciw Homofobii zaprasza do udziału w "tęczowym piątku". Nie podoba się to szefowi parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej, który przestrzega przed szerzącą się w szkołach "homopropagandą". A instytut Ordo Iuris już szykuje się do pozwów przeciw 75 szkołom, które biorą udział w akcji.

„Tęczowy piątek” organizowany jest w polskich szkołach po raz pierwszy. „Chcemy, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali w tym dniu, że zależy im na dobrostanie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich ‘drugim domu’ jakim jest szkoła” – tłumaczą pomysłodawcy akcji z Kampanii Przeciw Homofobii. Do wzięcia udziału w „tęczowym piątku” zaprosili wszystkich nauczycieli, „którzy dbają o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze”.

Skąd pomysł na taką akcję, tłumaczy „Wyborczej” Vyacheslav Melnyk z KPH: – W skali roku kilkaset szkół zgłasza się do nas po materiały dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej, pytają, jak wspierać nieheteroseksualną młodzież, w jaki sposób przeciwdziałać mowie nienawiści. Widzimy, że przemoc w szkole – również ta słowna – może skutkować tragedią, jak w przypadku 14-letniego Dominika, który powiesił się, bo czuł się zaszczuty, gdy koledzy nazywali go „pedziem” – mówi Melnyk.

Jednak prawicowe i katolickie media od kilku dni alarmują, że „w imię powszechnej tolerancji serwuje się dzieciom homopropagandę”. I wzywają: „Nie bądź bierny!”. Ale „tęczowemu piątkowi” – jako przykładowi rzekomo szerzącej się w szkołach „homopropagandy” – sprzeciwia się również zdominowany przez PiS parlamentarny zespół na rzecz polityki i kultury prorodzinnej.

W sprawę zaangażował się również konserwatywny instytut Ordo Iuris, który stał za projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. Teraz przygotował „rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”, które ma być wyrazem „odmowy udziału dziecka we wszelkich wykraczających poza program szkolny działaniach propagandowych, opartych na ideologii gender, ideologicznych koncepcjach płci ‘kulturowej’ lub ‘społecznej’ oraz tożsamości płciowej i seksualnej”.Tym rodzicom, których oświadczenie „zostanie zignorowane przez szkołę”, Ordo Iuris oferuje wsparcie prawne i procesowe przeciwko placówkom edukacyjnym i ich dyrektorom - Gazeta Wyborcza.

Mini odcinek „Will i Grace” związany z wyborami wywołał zaskakujące poruszenie w zeszłym miesiącu, co rozpoczęło rozmowy odnośnie możliwego wskrzeszenia.

Kiedy NBC, oryginalna stacja serialu, jest możliwym domem dla wskrzeszenia, słyszeliśmy, że usługa transmisji strumieniowej, taka jak Netflix, jest uważana za bardziej prawdopodobna. Kiedy nazwa Netflix została wspomniana jako potencjalny partner, słyszeliśmy, że tutaj nie było formalnych rozmów z firmą, która z sukcesem wskrzesiła takie seriale jak „Bogaci bankruci”, „Pełna chata” i „Kochane kłopoty”. (spoilertv)

The Log Cabin Republikanie, grupa republikanów gejów i lesbijek przez prawie rok twierdzili że Donald Trump jaki jest super "pro-LGBT" republikańskim kandydatem na prezydenta w historii, zdecydowali teraz że nie poprą go oficjalnie. Ta decyzja, grupa gejów i lesbijek republikanów jest pozbawiona kręgosłupa moralnego przy jednoczesnym zaangażowaniu w hipokryzji swojej, piszę dziennikarz Michelangelo Signorile. (The Huffington Post)

Wiedeń ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko cesarska tradycja, czarująca architektura i kultura. Wiedeń oddycha historią LGBT jak mało która europejska metropolia.

Stolica Austrii jest przesiąknięta historią gejów i lesbijek jak prawie żadna inna europejska metropolia. Homoseksualni cesarze, wodzowie i kompozytorzy z dawnych lat, jak i homoseksualni wiedeńczycy dzisiaj, sprawiają, że miasto staje się ciekawym celem podróży. (Replika/Gay City Wien)

Dwa zawiadomienia dotyczące homofobicznej wystawy na kieleckim Rynku wpłynęły do prokuratury. Autorką jednego z nich jest mecenas Katarzyna Czech-Kruczek - Gazeta Wyborcza.

Gaetan Dugas, steward linii lotniczej Air Canada, był przez lata oskarżany o to, że przywókł AIDS do USA. Najnowsze badania wskazują jednak, że stał się kozłem ofiarnym. Wszystko przez to, że szczerze opowiedział o swoim życiu seksualnym...

Wszystko wskazuje na to, że po latach historycy i lekarze będą musieli zwrócić mu sprawiedliwość. Nowe badania, opublikowane na łamach czasopisma naukowego "Nature", wykazały, że w latach 70. XX wieku Dugas był tylko jedną z tysięcy zakażonych HIV osób. (Gazeta Wyborcza)

Na swej drodze często spotykam tych, którzy widzą świat inaczej. I oni nie chcą nawiązać jakiejkolwiek rozmowy. To rozmawianie, chęć poznania umarły i to boli mnie najbardziej.

Monika Niedźwiecka, nauczycielka polskiego z ekonomika, założycielka płockiego koła Amnesty International, została nominowana do Nagrody im. Ireny Sendlerowej. "Gazecie Wyborczej" opowiada, czy łatwo być aktywistką. I czego powinna uczyć polska szkoła.

- Frustracja tych młodych ludzi została ukierunkowana tak, a nie inaczej. Dostali wroga, którego mogą nienawidzić, bo tak najłatwiej jest nad nimi zapanować. Jak w latach 30. w Niemczech - były kryzys, bezrobocie, hitlerowcy powiedzieli więc: wszystkiemu winni są Żydzi. Niestety, coś podobnego dzieje się dziś w Polsce. Jeszcze niedawno rasizm był obciachem. Dziś to powód do dumy. (...)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Tegan i Sara gościły u Larry Kinga opowiadały miedzy innymi o prawa LGBT miedzy Ameryką, a Kanadą.


Kanał rodziny Hallmark i też wydaje kartki ich następna pro LGBT reklama teraz świąteczna z parą gejów.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


W hali Orlando Magic na koniec sezonu NBA solidarność z ofiarami klubu Pulse który zginęło 49 osób w czerwcu. W hołdzie w wykonywaniu piosenka "Czterdzieści dziewięć razy", też hołd policjnatom którzy radowali ofiary.


Dezodorantu Secret który jest własnością koncernu Procter Gamble, wydał spot reklamowy z transpłciową kobietą w łazience.


Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka - Paulina Piechna-Więckiewicz radna m.st. Warszawy, aktywistka, polityczka i feministka.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz