piątek, 28 października 2016

News: 1 proc, Patriotyzm, Kraków, KPH, Iran, Utah, Moisés Kaufman, Tom Daley, Tajwan, Rumunia ...


1% na organizacje LGBT w 2015, naszych podatków najwięcej dostała 172 tys. zł Kampania Przeciw Homofobii. 43 tys. zł trafiły do Lambda Warszawa, a 8 tys. zł do Trans-fuzji. Dodatkowo 5,5 tys. zł otrzymało trójmiejskie organizacja Tolerado.

Dwóch chłopaków pomaga staruszce z zakupami, scenę widzi Filip Chajzer z TVN, który robi zdjęcie i wrzuca na swoją stronę na Facebooku z pochwalnym komentarzem. Siła mediów społecznościowych jest duża, więc do dziennikarza odzywają się bohaterowie ze zdjęcia, którzy okazują się... gejami, pomagającymi mieszkającej niedaleko starszej pani, walczącej w AK. Jak łatwo się domyślić - rozgorzała dyskusja, którą już dobrze znamy: a co do tego ma orientacja seksualna?'

Całą sytuację skomentował m.in. Marek Idziak-Sępkowski z Naszego Wielkiego Krakowskiego Wesela: "Panie Filipie. Ta sytuacja pokazuje jak uprzedzenia niszczą dobro. Wszystko będzie proste i jasne jeśli przestaniemy piętnować fakt bycia homoseksualistą. Zrzućmy uprzedzenia i popatrzmy przez symetrię do osób hetero. Wtedy powiedzielibyśmy "młody chłopak ze swoją dziewczyną (albo młode małżeństwo) opiekuje się starszą osobą". Takie stwierdzenie nie oznacza wcale "drążenia" kim lub z kim jest. Tę samą sytuację opisalibyśmy również wtedy, gdyby tę opiekę nad starszą kobietą sprawowało "młode rodzeństwo", "matka z córką" "kuzyni" i wiele innych możliwych par. Określenie relacji łączącej dwie osoby staje się tu automatyczne z wagi na fakt, że razem podejmują jakieś istotne działanie" - czytamy. (Queer.pl)

Szef irańskiego wywiadu pod ostrzałem krytyki ze strony parlamentu. Na jaw wyszło, że w sekrecie zaprosił do islamskiej republiki amerykańskiego polityka, który jest gejem.

Minister wywiadu Mahmud Alavi przyznał, że senator amerykańskiego stanu Utah Jim Dabakis odwiedził Iran we wrześniu i był "pod ciągłą obserwacją podczas swojej wizyty". Problem tylko taki, że Dabakis jest gej i otwarcie przyznaje się do swojej orientacji. Z kolei homoseksualizm w Iranie jest karalny.

Według wycieków Wikileaks, Iran od czasu wprowadzenia rygorystycznego prawa szariatu w 1979 roku skazał na karę śmierci od 4 do 6 tysięcy homoseksualistów. (RMF FM)

"Polskie władze potrzebują kozłów ofiarnych w czasach społecznego niepokoju. Zniszczenie życia Ameerowi jest ubocznym efektem zawieszania w Polsce demokratycznych standardów.

Kryzys, w jakim się znajdujemy, nie został wywołany ani przez Ameera, ani przez cudzoziemców, którzy przyjeżdżają tu pracować, uczyć się i żyć. Ten kryzys ma korzenie dużo głębiej. Faktycznymi winowajcami są ci, którzy podkręcają tę atmosferę z własnej chciwości i ci, którzy wynoszą na ulice hasła nienawiści. Musimy solidaryzować się z ofiarami tej sytuacji, z ofiarami wykluczenia i nacjonalizmu, napędzanego przez media i polityków. Trzeba sprzeciwić się powrotowi autorytaryzmu i rasizmu w Europie.

Uwolnić Ameera Alkhawlany'ego!" Apel członkiń i członków Partii Razem w sprawie zatrzymanego przez ABW Ameera Alkhawlany'ego, pochodzącego z Iraku doktoranta Uniwersytetu Jagiellońskiego

Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej zaapelował do dyrektorów i nauczycieli, by zgłaszali swoje szkoły do akcji "Szkoła przyjazna rodzinie" i tym samym zabezpieczyli ją przed "homopropagandą". Taki certyfikat ma obecnie ponad 1050 placówek.

Certyfikaty "Szkoła przyjazna rodzinie" przyznaje Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Szkoła lub przedszkole przystępujące do projektu zobowiązuje się, że nie będzie propagować i uniemożliwi osobom trzecim "propagowanie treści szkodliwych dla zrównoważonego rozwoju płciowego, osobowościowego i społecznego dzieci". Jak wyjaśnia fundacja, chodzi m.in. o promowanie przedwczesnej inicjacji seksualnej, głoszenie odrębność płci społeczno-kulturowej od biologicznej czy kwestionowanie znaczenia rodziny.

Akcja "Tęczowy Piątek" organizowana jest po raz pierwszy. KPH chce, by w ostatni piątek października nauczyciele pokazali, że zależy im na tym, by w szkole dobrze czuli się wszyscy uczniowie. Zachęca, by wyrazić to przez wywieszenie plakatu w klasie lub na korytarzu czy przypięcie specjalnego znaczka.

W odpowiedzi na "Tęczowy Piątek" Instytut Ordo Iuris przygotował "Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze", w którym rodzic może nie zgodzić się na udział dziecka w podobnej akcji. Ordo Iuris zachęcając rodziców do składania oświadczeń w szkołach, szczególnie tych, które przystąpiły do akcji - Onet.pl

Krótkim czasie Polsce jest nie bezpiecznie, podobnie było na Słowacji czy Ugandzie i Rosji, do prowadzi do większej homofobii i ataków na osób LGBT.

"Homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu" - m.in. takie napisy można było przeczytać na wystawie "Stop Dewiacji", która stanęła przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Hucie. W środę na oczach dziennikarzy "Wyborczej" wystawę zniszczył nieznany mężczyzna.

Zapytany, dlaczego zniszczył wystawę, mężczyzna odpowiedział: "Jestem wysłannikiem Ducha Świętego. Zrobiłem to z rozkazu Jana Pawła II...". Trudno było więcej zrozumieć. Nie chciał się przedstawić. Fotoreporterowi, który zdążył zrobić kilka ujęć, wręczył plik ulotek broniących życia poczętego...

Zgodę na postawienie instalacji wydał proboszcz parafii ks. Edward Baniak. - Zgłosiło się do mnie dwóch panów z prośbą o postawienie wystawy. Zgodziłem się. W tym miejscu stała ekspozycja o Solidarności i o Żołnierzach Wyklętych, dlaczego nie miałaby stać o homoseksualizmie? - mówi "Wyborczej" ks. proboszcz Edward Baniak - Gazeta Wyborcza.

Cytaty homofobicznie nie tylko Paula Camerona też miedzy innymi pochodzą od organizacji NOM, która miedzy innymi współpracuje z Kongresem Rodzin, która jest odpowiedzialna za homofobie w Rosji, Ugandzie. NOM szef Brain Brown ostatnio atakuje osoby transpłciowe w Karolinie Północnej mówi są zagrożeniem dla dzieci.

Fragment dokumentu wiara, rodzina i homofobia, co powoduje kampanie homofobiczne miedzy innymi w stylu teraz obecnie na ulicach kilku miastach w polsce.​Pinksixty News wiadomości LGBTMoisés Kaufman, dramaturg i reżyser, opowiada o dorastaniu byciu gejem w Wenezueli.Tom Daley i Dustin Lance Black wybierają dynie na Halloween


Tajwan grupa LGBT walczą o legalizację małżeństw jednopłciowyRumuński Trybunał Konstytucyjny po raz trzeci przełożył decyzję dotyczące czy uznać małżeństwo homoseksualne zawarte w Belgii, przez parę gejów. Sędziowie po raz trzeci przełożyli, aż do 17 listopada decyzji w tej sprawie.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz