czwartek, 27 października 2016

News: Kawaler do wzięcia, Od LGBT+ do BDSM, Homofobia, TransFuzja, Maciej Zień, Ilona Łepkowska, NHL, Wybory USA, David Cameron ...


Megan Marx i Tiffany James, uczestniczki popularnego programu „Kawaler do wzięcia” (Bachelor), w którym 25 dziewczyn walczy o względy tytułowego kawalera, nieoczekiwanie zakochały się w sobie nawzajem.

Na swoim instagramie Megan opisuje relację z Tiffany: „Jestem dumna, że z nią jestem, moją wybranką, świętujemy razem odwzajemnioną miłość (...).

Od pierwszej imprezy, to było jak natychmiastowe połączenie dusz, tak jakbyśmy się już znały wcześniej. Przyjaźń przeistoczyła się w coś większego, zaufałyśmy sobie w tej bardzo dziwnej sytuacji, teraz każda przygoda, w której bierzemy udział goni następną”. (Miłość Nie Wyklucza)

Administratorzy FB usunęli strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Blokują też profile ich działaczy. Strata jest bolesna, bo nacjonaliści wykorzystywali serwis do zbierania pieniędzy na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Warszawie. (Gazeta Wyborcza)

Hubert Sobecki, prezes Stowarzyszenia Miłość nie wyklucza i scenarzysta gier komputerowych z niezależnego polskiego studia MoaCube, przedstawi prezentację pt. „Od LGBT+ do BDSM - seks i seksualność w grach komputerowych”.

Rosnąca popularność i dostępność narzędzi do tworzenia gier sprawiają, że niezależna branża rozrywki interaktywnej przeżywa obecnie rozkwit. Z drugiej strony również korporacje wydające superprodukcje o wielomilionowych budżetach coraz częściej sięgają po tabuizowane do tej pory tematy związane z ludzką seksualnością.

Równolegle branża gier komputerowych oraz obowiązujące w niej zasady pozostają ściśle związane z całą sferą produkcji kulturowej i uwarunkowaniami rynkowymi, poruszając temat seksualności w mniej lub bardziej purytański sposób.

W trakcie spotkania przyjrzymy się wybranym mainstreamowym i niezależnym grom z Europy, Ameryki Północnej i Japonii, które eksplorują tematy seksualności, nieheteronormatywności i kinku.

W trakcie spotkania zapytamy między innymi o to:
- kto odpowiada za wizerunek osób LGBT+ pojawiający się w grach komputerowych?
- dlaczego bieganie z karabinem jest w porządku, a para gołych pośladków wywołuje skandal?
- grę o masturbacji w aucie skutkującej zebraniem wysokiego mandatu,
- symulator jedzenia loda na patyku,
- sesję spankingu przy pomocy myszki komputerowej.

Wykład tylko dla osób dorosłych. Debata w państwomiasto przy ulicy Generała Andersa 29. Sobota 29.10.2016 o 16:00. (Lambda Warszawa)

Lesbijki, geje i osoby biseksualne, nadużywają narkotyki i leków, piją więcej alkoholu, palą papierosy coraz częściej cierpią na choroby psychiczne niż osoby heteroseksualne. Wyniki ostatnich badań amerykańskiego Departamentu Zdrowia, przeprowadzono rozmowy z pracownikiem w 2015 roku we wszystkich 50 stanach ponad 50.000 dorosłymi osobami. Z czego należało do około 3000 uczestników mniejszości seksualnych. Jest to zatem największy z dotychczasowych badań tego typu.

39 procent homoseksualistów i biseksualistów raz w życiu brało narkotyki. W populacji heteroseksualnej jest tylko Najpopularniejszy narkotyk który jest uważany wśród osób homoseksualny jest marihuana, która jest nielegalna w świetle amerykańskiego prawa federalnego, ale dopuszczalna połowy stanach jako lek lub do celów rekreacyjnych. Około 31 procent Amerykanów LGB spożywa marihuanę, ale tylko 13 procent heteroseksualnych. Na drugim miejscu są leki przeciwbólowe na receptę, nadużywa więcej dziesięć procent gejów, lesbijek i biseksualistów, ale tylko 4,5 procent hetero.  (...)

Naukowcy wyjaśniają różnicę dlaczego wśród LGB mają problemy używkami niż hetero, oczywiście wina homofobii. Ze względu na dyskryminacje ta grupa szuka wymówek od życia i mają problemy jednocześnie bardziej psychologiczne. Dr Eric Yarbrough, "Choroba psychiczna może czasami mieć przyczyny genetyczne, ale często jest tak, objawy są pod wpływem stresu". "Stres może prowadzić do uzależnień i problemów ze zdrowiem psychicznym. Mniejszości seksualne często doświadczają odrzucenia, na przykład, przez ich rodziny, organizacje religijne lub innych form dyskryminacji." (Queer.de)

Ale jak czytałem inne badania to nie pierwszy raz wychodzi na to że homofobia, szkodzi zdrowiu odrzucać, dyskriminować inny powoduje szkody na zdrowiu, nawet inne badania pokazuje że nawet sami hetero mają problem, np jak rodzina ma członka LGBT.

Najbliższe spotkanie trójmiejskiej grupy Trans-Fuzji dla osób transpłciowych odbędzie się w sobotę 29 października o godz. 17.00 w Gdańsku w siedzibie Stowarzyszenia Tolerado przy ul. Miszewskiego 17 (w nowym lokalu na pierwszym piętrze).

Spotkania te mają służyć temu, aby stworzyć okazję do poznania innych osób w podobnej sytuacji, przekonać się, że nie jest się samotną wyspą, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami. Skierowane są do wszystkich osób transpłciowych (transseksualnych, transgenderowych, transwestytycznych, niebinarnych itp.) oraz ich bliskich. Zapraszamy.

Nasi gimnazjaliści dogonili Finów w umiejętnościach, które dzisiaj liczą się na świecie. Polska szkoła ma jeszcze dużo do zrobienia, ale po reformie PiS grozi jej zacofanie. TVN24

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Maciej Zień o mężu: Czuję się z nim bezpiecznie


Królowa polskich seriali, Ilona Łepkowska laureatką Tolerantia Award! Do nagrody przyznawanej sojusznikom i sojuszniczkom osób LGBT nominowały scenarzystkę Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa.


Harrison Browne jest pierwszym transpłciowym hokeistą w Ameryce Północnej, wcześniej był kobietą też hokeistką w federacji kobiecej WNHL postanowił żyć sobą i ujawnić nie czuje się kobietą tylko mężczyzną. Teraz przechodzi do męskiej drużyny NHL.


Spot wyborczy matka Christine Leinonen, której syn zginął w klubie Pulse wraz swoim partnerem wzywa do poparcia na rzecz Hillary Clinton.


21-letnia była mormonka Alex Cooper, z Salt Lake City, wypowiedziała się na temat jej doświadczenia ujawniła się do rodziców w wieku 15.

Rodzice ją wysłali na terapie żeby ją wyleczyć z homoseksualizmu, jak ją leczyli po prostu torturowali, nawet bili ją, musiała 18 godzin stać pod ścianą z torbą kamieni. Myślała o próbie samobójczej, wiele osób wiedzieli że pseudo terapeuci biją, torturują nic nie robili ludzi odwracali oczy. (KUTV)


Jason Collins pierwszy koszykarz gej zachęca do głosowania w wyborach prezydencki w USA, najbardziej zachęca głosować na Hillary Clinton.


David Cameron dziękuje za nagrodę PinkNews za prawa LGBT, najbardziej mówi jest dumny że doprowadził do uchwalenia równości małżeństw.


Mary Lambert wystąpiła przed Stonewall


Republikanin były sekretarz stanu w rządzie George Busha, Colin Powell ogłosił, że będzie głosować na Hillary Clinton.Brytyjski dziennik "Guardian" opublikował w środę taśmy z nagraniami przemówienia obecnej premier Theresy May, które pokazują, jak bardzo przed czerwcowym referendum sprzeciwiała się ona Brexitowi. May ostrzegała wówczas przez zagrożeniem dla biznesu. (TVN24bis)


Założyciel Virgin Group, Richard Branson opowiedział telewizji CNN o swojej znajomości z Donaldem Trumpem. Miliarder stwierdził, że kandydat republikanów na prezydenta jest "niebezpieczny, nieprzyjemny i pamiętliwy". (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz