poniedziałek, 17 października 2016

Prezenter wiadomości zmienił płeć, teraz jest kobietą i wraca do telewizji


Poznajcie Indię Willoughby, pierwszą transpłciową prezenterkę wiadomości w Wielkiej Brytanii. India przez ponad 10 lat była prezenterem ITV. W 2010 r. odeszła z pracy. Przeszła tranzycję, rozpoczęła nowe życie – i właśnie wróciła na antenę. Jako kobieta.

„Już w bardzo młodym wieku wiedziałam, że coś mi nie pasuje, ale nie mogłam rozgryźć co, na początku nie przychodziło mi do głowy, że chodzi o płeć. Babcia przyłapała mnie na bawieniu się szminką mamy, ale nie zareagowała okropnie, wyjaśniła nawet, jakie kolory do jakich pasują. Oraz że różowy łączy się z dziewczynami, a niebieski z chłopcami…Hmmm.”

„Trudno mi dziś patrzeć na siebie sprzed tranzycji. Wiem, że to byłam ja, takie są fakty, ale to jednak trudne.”

„Życie w ciele nie tej płci, którą odczuwasz, mogę porównać do wstrzymywania oddechu pod wodą. Można trochę wytrzymać, ale potem trzeba wyjrzeć na powierzchnię, zaczerpnąć powietrza. Właśnie tak robiłam. Wyjeżdżałam choćby na weekend gdzieś daleko, gdzie byłam anonimowa i mogłam pobyć kobietą.”

„Najtrudniejszy coming out był przed synem. Nie zdołałam mu powiedzieć – napisałam list. Przyszedł i powiedział: OK, nic się nie zmienia. Bardziej dumna z niego już chyba nie mogę być”

„Mam nadzieję, że idziemy w tym kierunku, że płeć jest po prostu jedną z cech człowieka, niedefiniującą go fundamentalnie”. „ITV zachowała się fantastycznie. Dołożyli starań, bym nie czuła się skrępowana a teraz powitali mnie z powrotem” - Replika.

India Willoughby gościła w porannym programie Loose Women, opowiadała o swojej zmianie płci.


India Willoughby prowadzi wiadomości w porannym Good Morning Britain


India Willoughby, jeszcze jako Jonathan przez zmianą płci


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz