poniedziałek, 17 października 2016

News: Katolicy USA, Julia Kamińska, Anna Klara Majewska, Gay Games, Wybory USA, Panti Bliss, Lance Bass ...


W ujawnionych przez WikiLeaks mailach szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton Johna Podesty znalazły się złośliwe komentarze na temat katolików, a także słowa poparcia dla liberalnych zmian w Kościele, co oburzyło konserwatywnych komentatorów.

W artykule relacjonującym korespondencję Podesty dziennik "Catholic Herald" przypomniał, że pierwsza z wymienionych przez Podestę organizacji określana jest przez swych krytyków jako "koń trojański" mający na celu doprowadzenie do zmian w nauce Kościoła, a jej dyrektor Fred Rotondaro opowiada się za kapłaństwem kobiet, antykoncepcją, a także stwierdził kiedyś, że "seks gejów pochodzi od Boga". Natomiast "Catholics United" krytykowała biskupów, którzy odmawiali udzielania komunii politykom wspierającym aborcję. (TVN24)

W Polsce wielkie hallo po Hillary ludzie obrażają katolików, najpierw nie dowiedzą się kim są ci "oburzający".

Grupa biskupów i fanatyków katolicki, nie pierwszy raz atakują otoczenie Hillary Clinton, wierny kontra druga część z biskupami, miedzy innymi wcześniej atakowano wiceprezydenta obecnego i też kandydata od Hillary Clinton za poparcie małżeństw homoseksualny, nawet biskupi grozili im zakaz komunii.

Osoba która najbardziej teraz krytykuje to Robert George, kim jest jeden homofobów który chce uchylenia praw LGBT, był szefem National Organization for Marriage, jak obecnie też jest szefem katolik który miedzy innymi są za karanie homoseksualizmu więzieniem, ostatnio wzięli za zagranice Meksyk, Francja, Rosja promowanie homofobii, współpracują z Putinem. NOM jeszcze też współpracuje z Polską gdzie i pseudo badania są wykorzystywane przez wystawy homofobiczne "stop dewiacji".

Pamiętajmy większość katolików w USA to liberalni myślenie, większość nich popiera prawa LGBT, prawo antykoncepcji, prawa kobiet.

Julia Kamińska, słynna serialowa „BrzydUla", opowiedziała o miłości swojej cioci do... kobiety. To historia bez happy endu. Raczej smutna, niż dająca nadzieję. Podczas imprezy „Ramię w ramię po równość" zorganizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Historia, którą opowiedziała, zaczęła się prawie 80 lat temu w Wolnym Mieście Gdańsku. Ciocia Julii Kamińskiej zaczyna pracować tam jako pomoc stomatologa. W gabinecie zakochała się w dentystce.

- Dopadła ją miłość od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna zakochuje się z wzajemnością - mówi o swojej cioci aktorka. Kobiety mówią o swojej orientacji rodzinie, a potem... - Kupują kabriolet i jeżdżą nim po mieście z otwartym dachem. Czasem trzymając się za ręce - wyznała Kamińska.

Ta historia nie ma jednak happy endu. Minęło od niej 80 lat a dziś... Aktorka serialu „BrzydUla" wspomniała o drugim przypadku homoseksualizmu w jej rodzinie. - W mojej rodzinie teraz też jest osoba homoseksualna. Poprosiła mnie jednak, bym... nie mówiła o jej prywatności, nie zdradzała kim jest - zaznaczyła Julia Kamińska. (Fakt)

Anna Klara Majewska - przyjaciółka gejów, córka znanych rodziców, pisarka z tróją z polskiego. A włącza się jakoś pani w walkę o ich prawa? Chodzę na parady równości. Uwielbiam i popieram Roberta Biedronia. Przeprowadziłam też małą, prywatną krucjatę we własnej rodzinie, pokazując, że osoby homoseksualne "nie gryzą". Mój mąż, kiedy go poznałam, był niezwykle konserwatywny w tej kwestii, a teraz koleguje się z homoseksualistami. Nie dziwi go już, kiedy odwiedzają nas w domu w parach, a jeden z nich został świadkiem na naszym ślubie. Oswoiłam też moich rodziców, przywożąc parokrotnie moich homoseksualnych przyjaciół do ich domu na Mazurach. Mimo że mieliśmy geja w rodzinie, to była potrzeba przełamania tabu. Bo pamiętam, że w dzieciństwie nie było nawet dobrego słowa na określenie geja - mówiło się albo homoseksualista, albo używano bardzo obraźliwych słów.

- Z podobną historią spotkałam się w rzeczywistości, więc nie widziałam powodów, żeby wymyślać inną. Poza tym o ciekawej rzeczy pisze Susan Sontag w książce "Choroba jako metafora. AIDS i jego metafory". Zwraca uwagę na to, że wciąż spora część osób homoseksualnych żyje w ogromnym konflikcie ze sobą i nawet jeśli taki człowiek ma szczęście funkcjonować w środowisku, które w pełni akceptuje jego czy jej orientację seksualną, to zawsze pozostaje element poczucia inności. I okazuje się, że ten wewnętrzny konflikt często sprawia, że homoseksualiści podświadomie dążą do autodestrukcji poprzez ryzykowne zachowania, w tym seksualne. Jakby chcieli zniknąć... (Gazeta Wyborcza)

Gdybym spotkał kogoś takiego w szatni, to bym wyszedł. Albo poprosił o osobną szatnię dla geja – mówi Jan Tomaszewski. Bez obawy – nie spotkał i pewnie szybko nie spotka, bo w naszym sporcie gejów i lesbijek nie ma. Przynajmniej oficjalnie. Inaczej jest na świecie, gdzie coming outy wśród profesjonalistów są coraz częstsze, a mniej profesjonalni sportowcy-geje od lat mają swoje wielkie igrzyska – Gay Games.

Do udziału w imprezie zaproszony jest każdy. Wystarczy być otwartym na różnorodność – seksualną, narodową, rasową, polityczną, religijną. I lubić sport, chociaż to wydarzenie nie tylko sportowe, bo przy okazji zawsze odbywa się masa koncertów i happeningów.

W uroczystej gali otwarcia szli razem. Już w trakcie uroczystości dołączyli do nich dwaj starsi panowie – Jan i Leon, gejowskie małżeństwo. Od dawna mieszkają w Ameryce, do Polski wciąż czują ogromny sentyment. Paradowali więc we czterech. – Zaprosili mnie na kolację do swojego pięknego domu, przepełnionego polskością – wspomina Rusnak. (...) - TVN24

Kampania Przeciw Homofobii złożyła do Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim zawiadomienie ws. wystawy "Stop dewiacji" ustawionej w centrum miasta. Pojawiają się na niej m.in. takie hasła, jak "Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem" czy "homoseksualizm=wczesna śmierć". Burmistrz miasta z kolei mówi, że "propagowanie idei homoseksualnych uważa za skandaliczne".  (Kurier Lubelski)

W sobotę w Radomiu wykład na temat "Skutków negatywnych zachowań człowieka dla rodziny i społeczeństwa" dał Paul Cameron, znany z kontrowersyjnych poglądów na temat homoseksualizmu. Wykład odbył się w prywatnej sali konferencyjnej po tym, jak "Gazeta Wyborcza" zablokowała wystąpienie Camerona w miejskiej instytucji kultury.

Nikt ze zgromadzonych na sali nie poddał w wątpliwość tez stawianych przez Camerona ani nie sprzeciwił się głoszonym przez niego poglądom. (Gazeta Wyborcza)

Miłość Nie Wyklucza podsumowała działalność Camerona TUTAJ, dodatkowo stanowisko Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, nazwali jego badanami "pseudo badania".

Hillary Clinton przyjaciółki syn Colin Ebeling, o wsparciu jej i jak pomogła ujawnić się. Wzruszający Collina esej na swojej stronie na Facebooku o miłości i wsparcia on jaką otrzymał od Hillary przez całe życie.

"Widzieć Hillary jak przestawiają ją jako zło, jest zaskakujący dla mnie. W całym moim życiu, ona jest przyjaciółką najbardziej wspomaga i kochająca jak moja mama".

"Hillary wziął mnie na pierwszą przejażdżkę kolejką górską, kiedy miałem 12 lat. Mówiła w moim liceum podczas ceremonii."

"Kobieta, która podpisuje mi wiadomości" ciocia Hillary, pogratulowała mi, kiedy ujawniłem się, czy wziąłem ślub, też gdy zostałem ojcem".

"Ja często wysyłam Hillary zdjęcia mojej córki, a ona zawsze pisze mi od razu, mówiąc mi, które zdjęcie jest jej ulubiona i jak ona nie może się doczekać, aby dać mały prezent jej".

I dodał: "Jestem naprawdę błogosławieni znać ją i jest wzorem do naśladowania". Mimo wątpliwej przeszłości dotyczącego praw LGBT, Clinton uczyniła im regularne skupiała w walce o prawa LGBT to jej "najwyższy priorytet" i wypowiada się przeciwko leczeniu homoseksualizmu.

Tymczasem Donald Trump powiedział, że chce uchylić małżeństwa homoseksualne, i wyraził poparcie dla Karoliny Północnej anty LGBT która miedzy innymi zakazuje osobom trans używanie łazienek. (The Advocate)

Irlandzki ikona działaczka i Drag Queen Panti Bliss, wystąpiła w kampanii HIV. Kampania jest skierowana do osób żyjące z HIV i promuje zdrowy styl życia w celu poprawy długości i jakości życia społeczności HIV pozytywny.Lance Bass gościł w programie Larry Kinga, mówił o homofobii w branży muzycznej, NSYNC, Donaldzie Trumpie.


Perez Hilton gościł programie Larry Kinga, mówił o byciu ojcem, umawianie na randki, poparciu dla Hillary Clinton.


Oliver mówi o prawach LGBT spot wyborczy Hillary Clinton


Nie tylko geje są idiotami, tak samo kobiety, wiele nadal wspierają Donalda Trumpa, że nic złego nie stało faceci tak mówią, to normalne, to tak jak kobieta jest bita przez męża ona jego broni że nic nie stało, też popatrzeć jak nie które wykładają ich ba za dużo silikonu mają zamiast mózgu. (The Advocate)


"Rząd Prawa i Sprawiedliwości dużo mówi o godności i wstawaniu z kolan. Teraz widzimy, jak to wygląda w praktyce. PiS realizuje politykę na kolanach - na kolanach przed wielkimi korporacjami! Pod dyktando ambasad obcych państw, które narzucają rozwiązania ograniczające demokrację" - polecamy przemówienie Adrian Zandberg w trakcie demonstracji StopCETA.


Trinity Gay, córka słynnego amerykańskiego sprintera Tysona Gaya, została śmiertelnie postrzelona. Miała 15 lat. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz