sobota, 22 października 2016

News: Alan Turing, TransFuzja Poznań, Wybory USA, Robert Biedroń, Kodeks karny, Jacek Poniedziałek, Gay USA ...


Nowa grupa wsparcia dla osób transpłciowych rozpoczyna działalność w Poznaniu. Jeszcze w tym miesiącu zapraszamy na inauguracyjne spotkanie grupy powołanej dzięki współpracy Stowarzyszenia Grupa Stonewall i Fundacji Trans-Fuzja.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej, jeżeli jesteś po tranzycji lub określasz się jako osoba transpłciowa (transseksualna, transwestytyczna, transsgenderowa lub jakkolwiek inaczej) i szukasz wsparcia, przyjdź na spotkanie grupy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się własnymi przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godz. 18.30 w Centrum Stonewall w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 17 m. 6. Przewidujemy, że kolejne spotkania odbywać się będą w cyklu comiesięcznym, w piątki. Informacji o kolejnym spotkaniu szukaj w kalendarium na stronie transfuzja.org i na fanpage'u fundacji na Facebooku.

Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

Irlandia chrześcijańska drukarnia odmawia wydrukowania zaproszeń na ślub pary gejów, po do sprzeczne ich wartości chrześcijański, to nie pierwszy raz odmawiają wiele razy odmówili innym klientom, po mówią są chrześcijanami to sprzeczne ich zasad. Wiele inny drukarnie zaoferowało bezpłatne usługi parze gejów. (ITV News)

Trójka mężczyzn aresztowano w Holandii za dystrybucję homofobiczny ulotek wzywali wszystkie religie do ataków na osoby homoseksualne. Grupy pro LGBT wydali też kontra ulotkę która wzywa do miłości i tolerancji. (Queer.de)

Biały Dom wyraził zdecydowane poparcie dla młodzieży LGBTQ pokazał sprzeciw wobec nękania i homofobii w dniu "Spirit Day".

Nie tylko Biały Dom też wielu polityków wyraziło poparcie i przeciw homofobii miedzy innymi Eric Fanning który jest szefem amerykańskiej armii, który jest ujawnionym gejem. (GLAAD)

Krytyka LGBT to nie dyskryminacja, działania antydyskryminacyjne łamią polską konstytucję, stoją w sprzeczności z cywilizacją łacińską i naruszają prawa obywatelskie? Tego wszystkiego OKO.press dowiedziało się słuchając posiedzenia Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Tylko 2 partie chcą chronić osoby LGBT przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami i mową nienawiści.

KPH: Dzisiaj w sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy nowelizującej Kodeks karny, która przewiduje wprowadzenie przepisów gwarantujących m.in. osobom LGBT ochronę przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami i mową nienawiści. Projekt wniosła Nowoczesna, a jego współautorami są: Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa. Pozytywnie nt. projektu wypowiedziały się tylko dwie partie – Nowoczesna i Platforma Obywatelska. Negatywną opinię mieli posłowie i posłanki z Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz'15 oraz Koło poselskie Wolni i Solidarni. Głosu nie zabrało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie, podczas którego posłowie i posłanki głosując zadecydują czy skierować projekt do dalszych prac w jednej z komisji sejmowych czy go odrzucić.

Kluby PiS i Kukiz’15 chcą odrzucenia projektu Nowoczesnej, który wprowadziłby karalność "mowy nienawiści" także ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną. Za dalszymi pracami sejmowymi są Nowoczesna i PO.

O odrzucenie projektu wniósł Stanisław Pięta (PiS). Uzasadnił to jednym zdaniem - że projekt jest "zbędny, ideologiczny i w pewnym zakresie zagraża wolności słowa zapisanej w konstytucji".

Za odrzuceniem projektu opowiedziała się Barbara Chrobak (Kukiz’15). Mówiła, że są ważniejsze potrzeby Polaków w sferze prawa karnego niż społeczności LGBT, która "chce się wyróżniać również na płaszczyźnie prawa karnego". (TVN24)

Obłuda i hipokryzja mówią o wolności słowa to dlaczego nie można obrażać katolików, ciągną po sądach nie Nergala to Dodę, albo ostatnio feministki za znak solidarności.

Czy kodeks karny będzie chronił osoby LGBT? Piotr Godzisz w rozmowie z Jakubem Janiszewskim


Wielka Brytania ułaskawi osób które zostały skazane za homoseksualizm kiedy był karalny, prawo nazywa się Turinga który sam został pośmiertnie ułaskawionych. Ułaskawienie obejmie też jeszcze żyjących mężczyzn, którzy przed laty zostali skazani za homoseksualizm. (PinkNews)

Wideo CNN dotyczące ułaskawienia osób homoseksualny, mały akcent polski Grupa Stonewall podczas parady Pride London.


Nowy spot wyborczy stworzony przez HRC i Equality NC występują para lesbijek Lennie Gerber i Pearl Berlin, z Północnej Karolinie.


Spot wyborczy HRC na rzecz Hillary Clinton, "Zawsze Hillary Clinton wykazała poprzez swoje słowa i czyny, że jest ona zaangażowana w walkę o pełną równość LGBTQ", powiedział przewodniczący HRC Chad Griffin.

Hillary mówi w spocie: "Musimy zbudować Amerykę, gdzie nikt nie musi się martwić, że będzie mieć ślub w sobotę ale może zostać za to zwolniony w poniedziałek; gdzie dzieci nie są prześladowane tylko z powodu kim są; i gdzie każdy Amerykanin ma szansę żyć, bez względu na to, kim są i kim oni kochają."


Robert Biedroń o protestach i traktowaniu homoseksualistów


.Nowoczesna - Przeciw mowie nienawiści - zmiany w Kodeksie karnym


Każdy człowiek, który potrafi spojrzeć wstecz, powinien się bać - stwierdził Jacek Poniedziałek w programie "Z Kim dziś?". Aktor w rozmowie z Renatą Kim podał przykłady zachowań, które go niepokoją. - Prezydent występuje na uroczystościach z udziałem faszyzującej organizacji i nie wstydzi się tego. Na pogrzebach Żołnierzy Wyklętych podpala się race i wykrzykuje hasła rasistowskie - wyliczał. Poniedziałek dodał, że użycie w tych przypadkach określenia "faszyzujący" nie jest nadużyciem i przestrzegał przed "nową poprawnością polityczną". Cały odcinek na Vod-Onet.pl


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Czy Oscar Wilde być pośmiertnie ułaskawiony, Wilde który został skazany w 1895 roku za nieprzyzwoitość z powodu homoseksualizmu.


Mołdawia wybory prezydenckie na swojej stronie na portalu społecznościowym działaczka Angelica Frolov zaapelowałą do LGBT w tym kraju do głosowania na kandydatkę na prezydenta Maia Sandu. (publika.md)


Karolina Północna działacze LGBT biorą udział w kampanii nie tylko prezydenckiej ale też lokarnej na gubernatora, walka o uchylenie anty LGBT praw miedzy innymi zakaz używania łazienek przez transpłciowe osoby.Kansas City historia osób LGBT


Według oficjalnych danych już w latach 2013–2015 odnotowano w Polsce dwukrotne zwiększenie liczby przestępstw motywowanych nienawiścią.Według organizacji pozarządowych zajmujących się tą problematyką sytuacja pogarsza się od początku roku w zastraszającym tempie.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz