czwartek, 20 października 2016

News: Chrześcijaństwo, Jim Walker, Paul Cameron, KPH, UW, Judy Shepard, Japonia, Piłka nożna ...


Jak wielu "pseudo" chrześcijan wykorzystuje Biblie i religie, tylko po to żeby wzbogacić się czy upokorzyć, pobić.

Jak Mike Pence nawet u nas są podobni osoby. Można sklasyfikować chrześcijan na dwie grupy:

"chrześcijanie" - tych, którzy noszą swoje "chrześcijaństwo" na rękawach. Wykorzystują religię żeby kogś zranić, marginalizować i wykluczać innych. Rozmawiają o religii i generalnie anty LGBT, przeciw kobietom, anty imigrantom, przeciwko jakiejkolwiek religii innej niż ich własna.

Druga grupa to co nazywa prawdziwymi chrześcijanami - tych, którzy podążają za nauczaniem Jezusa, w tym "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" rzeczy. (The Advocate)

To co wielu chrześcijan wyrabiają, do przeraża że tak używać Boga, tylko po to żeby upokorzyć kogoś, zabić, mówić mają prawo nienawidzić po tak Bóg chce.

Były dziennikarz stacji Fox News Jim Walker, dziś jest gwiazdą porno gejowską znany jako Dallas Steele.

44-letni Walker, były dziennikarzem też FOX, NBC i CBS, podjął pracę w przemyśle rozrywkowym dla dorosłych 19 miesięcy temu, po śmierci swojego partnera. Odszedł z telewizji z powodu stresu który spowodował problemy na zdrowiu jego. (Towleroad)

Oświadczenie warszawskiej społeczności psychologów - naukowców dotyczące wykładów Paula Camerona

W związku z odbywającymi się w Polsce prelekcjami Paula Camerona grupa pracowniczek i pracowników, doktorantek i doktorantów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oświadcza co następuje:

Poglądy głoszone przez Paula Camerona na temat osób nieheteronormatywnych są niezgodne ze współczesną wiedzą naukową. Paul Cameron od 1980 roku nie jest związany z żadną instytucją naukową, a założony i prowadzony przez niego Family Research Institute (FRI) jest uznawany przez organizacje zajmujące się prawami człowieka (Southern Poverty Law Center) za grupę siejącą nienawiść.

Badania prowadzone przez FRI i Paula Camerona były wielokrotnie krytykowane i odrzucane przez środowisko naukowe. Sam Cameron został usunięty z grona członków Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego a inne stowarzyszenia takie jak Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne czy Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne przyjęły rezolucje odcinające się od głoszonych przez niego poglądów, określając je jako oparte na manipulacji i nadinterpretacji wyników badań naukowych.

Stanowczo protestujemy przeciwko organizowaniu wykładów Paula Camerona w naszym kraju. W naszej ocenie spotkania tego typu służą jedynie dalszemu pogłębianiu nienawiści i podtrzymywaniu uprzedzeń wobec osób nieheteronormatywnych.

Jesteś nauczycielką lub nauczycielem, który dba o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze? Pracujesz w szkole, gdzie każdy może liczyć na wsparcie ze strony kadry, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową? Nazywasz siebie sojusznikiem lub sojuszniczką osób LGBT? Tęczowy Piątek to coś specjalnie dla Ciebie!

W tym roku po raz pierwszy w szkołach w całej Polsce zorganizowany zostanie Tęczowy Piątek. Chcemy, aby w ostatni piątek października (28.10), nauczyciele i nauczycielki pokazali, że zależy im na dobrobycie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich „drugim domu” jakim jest szkoła. Dołącz do grona otwartych nauczycielek i nauczycieli i wywieś wybrany przez Ciebie plakat u siebie w klasie lub na korytarzu, przypnij sobie znak ruchu sojuszniczego, aby pokazać, że osoby LGBT mogą na Ciebie liczyć. Opowiedz kolegom i koleżankom z kadry nauczycielskiej, że wparcie różnorodności nie wymaga dużo, a dla młodzieży, która tego potrzebuje wiele znaczy. Szkoły w Polsce mają szansę stać się miejscem przyjaznym młodzieży LGBT. Czy tak będzie zależy od nauczycieli i nauczycielek, którzy mają bezpośredni kontakt z uczniami i uczennicami.

Jeśli chcesz dostać od nas pakiet materiałów (plakaty, materiały edukacyjne, przypinki, poradnik „Jak być sojusznikiem_czką osób LGBT”) wypełnij krótki formularz tutaj albo napisz wiadomość na vmelnyk@kph.org.pl


We wtorek przez bramą Uniwersytetu Warszawskiego stanął namiot ONR, a członkowie tej organizacji rozdawali ulotki m.in. z hasłami „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Zakaz pedałowania”.

Studenci z Uniwersytetu Zaangażowanego przynieśli transparenty „Akademia bez rasizmu!”, „Narodowcy, szmalcownicy, idźcie sobie ze stolicy!”, „Solidarność naszą bronią!”, „Faszyzm nie przejdzie!”, „NIE dla faszyzmu i faszystowskiej agitacji!”, „Naziści u bram UW”.

Od akcji ONR odcięły się władze uczelni. – Uniwersytet Warszawski nie ma żadnego związku z tą inicjatywą. Ubolewamy, że wizerunek naszej uczelni jest wykorzystywany przez różne organizacje, których działalność nie ma nic wspólnego z misją Uniwersytetu. Mamy nadzieję, że Miasto podejmie kroki, aby tego typu działalność przed bramą UW nie była możliwa i żeby nie dochodziło do sytuacji, przez które cierpi wizerunek Uniwersytetu – czytamy w komunikacie - Trybuna.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Judy Shepard, jej syn Matthew Shepard został zamordowany przez homofobów w 1998 w Laramie, Wyoming, Judy przemawia do Amerykanów przeciwko retoryki Donalda Trumpa. "Kiedy widzę nienawiść, jaką Donald Trump promuje w swojej kampanii, to mnie przeraża. Słowa mają wpływ. Przemoc powoduje ból. Wiem, co może się zdarzyć w wyniku nienawiści i Donald Trump nigdy nie powinny być naszym prezydentem".Dlaczego homoseksualizm wśród piłkarzy jest tematem tabu? Mówi Rafał Lipski


One Young World podczas konferencji Naomi Iwazawa opowiada że jak wiele osób LGBT w Japonii są prześladowani za to kim są, najbardziej młodzi LGBT są znęcani w szkołach.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz