wtorek, 18 października 2016

News: Amsterdam, Poznań, Piłka nożna, Król Bawarii, Media LGBT, Robert Biedroń, Transpłciowe, Francja ...


W Amsterdamie rozdaje się ulotki homofobiczne wzywają wszystkie religie do atakowania gejów i lesbijek. Cytują Biblię i Koran sugerują homoseksualistów powinni zostać ukarani, dodatkowo wmawia że homoseksualiści to pedofilie. Policja prowadzi śledztwo.

Pierwsze ofiary homofobii po ulotkach są. W sobotni wieczór, dwóch gejów lat 52 i 55 zostali zaatakowani w pobliżu głównego dworca kolejowego. Zostały oni najpierw obrażano, a następnie jeden był bity i kopany. Choć przechodnie rzucili się do pomocy, sprawcy uciekli i nie zostali złapany. (GayStarNews)

Powstał roczny projekt programu współpracy Poznania z organizacjami pozarządowymi, który będzie omawiany na jutrzejszej sesji rady miasta. Na ten cel ma być zabezpieczonych ponad 80 milionów złotych z miejskiego budżetu. Dofinansowanie będzie można uzyskać w ramach działań na rzecz kultury czy sportu. Według zapisu 50 tysięcy złotych z tej kwoty miałoby wspomóc organizacje działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Po interwencji radnych PO zostanie on jednak zmieniony.

Zapis podzielił także radnych Platformy Obywatelskiej. To właśnie z inicjatywy tych drugich ostatecznie jego brzmienie zostanie zmienione. - Poprosiliśmy o poprawkę dlatego, że jesteśmy za tym, aby wspierać wszystkie organizacje, które starają się o środki na to działanie. Pojęcie dyskryminacji obejmuje także kwestie narodowe, etniczne, religijne. Chcemy, aby organizacje, które się nimi zajmują, także mogły starać się o pozyskanie środków - mówi Onetowi Marek Sternalski z PO - Onet.pl

Homofobia nienawiść zwolenników Trumpa znów pokazują twarz prawdziwą. Naklejki proTrump pokazuje flagę konfederacji jak biję osobę na tęczową. (GayStarNews)

Ale popierają Trumpa geje i lesbijki chcą na niego głosować, mimo że są bici podczas wiecu wyborczy Trumpa, wyzywani. Trzeba siebie nienawidzić głosować przeciwko sobie. Dodatkowo Peter Thill dał 1.25 milionów dolarów na kampanie Trumpa.

Prawicowi ekstremiści o zachowaniach rasistowskich i homofobicznych - w ten sposób hiszpańskie media piszą o polskich kibicach. We wtorek Legia Warszawa zagra w Hiszpanii z Realem Madryt w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. (Queer.pl)

Sama Hiszpańska piłka nożna nie jest święta, jak ostatnio ataki na pierwszego sędziego piłkarskiego geja, miedzy innymi FC Barcelona postanowiła zaprosić sędziego do siebie gościnie pokazać wsparcie Jesus Tomillero. (Towleroad)

Ale sam Real Madryt miał problem z kibicami homofobicznymi, czy były trener królewscy nazwał sędziów "pedałami".

Ekscentryczny król Bawarii Ludwik II kazał budować latające gondole, sztuczne groty i rycerskie twierdze, baśniowe pałace, które jednych zachwycają, inni zaś uważają je za szczyt kiczu. Jego dziedzictwo jednak powoli się rozpada. Zamek Neuschwanstein wymaga pilnej renowacji.

Outsiderem czyniła go również jego orientacja seksualna. Wcześnie zaczął interesować się ładnymi stajennymi i masztalerzami. W 1865 roku został urzędowo uznany za podejrzanego o homoseksualizm.

Wbrew owym przypuszczeniom przez długi czas zachowywał seksualną abstynencję. Zwyciężył w nim wstyd i poczucie winy. Młody monarcha walczył nawet ze swoją skłonnością do onanizmu, lekarze zapisywali mu na to opium i preparaty z bromem. Chłodził też swoje genitalia i wprowadzał lodowatą wodę do cewki moczowej.

Główny powód rosnącej wściekłości bawarskiego króla – kłopoty finansowe – pozostawał jednak niezmienny. W 1884 roku jego długi wynosiły 8,25 miliona marek, rok później wzrosły o kolejne sześć milionów. Król stracił kontakt z rzeczywistością, zastępując ją marzeniami. (...) - Onet.pl

W tym roku na amerykańskim rynku kilka upadków medialny dla społeczności LGBT, miedzy innymi AfterEllen, który przestał być aktualizowany jest tak zwanie "zawieszony". Florida Agenda, tygodnik LGBT na Florydzie. Frontiers Magazine, dwutygodnik z Kalifornii był przez 35 lat na rynku. Strona Gay.com, który bardziej wina aplikację takie jak Grindr dziś szybciej znajduję się faceta, niż przez portale randkowe.

Next tygodnik LGBT z Nowego Jorku, był wydawany od 1993 roku. SheWired, też inny portal dla lesbijek, też problemy miał i zniknął z rynku dziś pod nazwą Pride.com/women. (Queerty)

Rynek medialny LGBT tak jak inne rynki medialne, zmienia się dziś prasa jest mnie popularna spadki sprzedaży tradycyjnej prasy.  W Polsce rynek też kilka znikło Inaczej, On i On, jedyny który popularny to Replika inne jak Adam, mniej znany i tylko dla gejów.

Polityka PiS cieszy Władimira Putina, bo Jarosław Kaczyński przykłada rękę do demontażu UE - mówił w "Kropce nad i" Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Prezydent Słupska komentował w TVN24 ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce. Jarosław Kaczyński ma ostatnią szansę, żeby stworzyć swoją wizję społeczeństwa" - mówił Biedroń. "On stworzy takiego nowego PiS-oluda - ocenił i dodał, że osoby, które nie będą pasować do wzoru człowieka, który go wymyślił, będą marginalizowane i dyskredytowane.

Polska w zachodnich mediach jest teraz opisywana jako kraj kompletnego absurdu i paranoi. Pytany, kto jest sojusznikiem Jarosława Kaczyńskiego w Europie, odpowiedział: "Erdogan, Orban, niedługo pewnie Łukaszenka".

Dużym przyjacielem Kaczyńskiego jest dzisiaj Putin - dodał i podkreślił, że prezes PiS "przykłada rękę do demontażu UE", co jest korzystne dla prezydenta Rosji.

Dzisiaj potrzebna nam jest stabilizacja i rozsądek, a tego brakuje - ocenił. Jak dodał, rządzący w Polsce często podejmują decyzje przypadkowe i nieprzemyślane. Gramy do tej samej bramki co Putin - zaznaczył.

Europa sobie poradzi (bez Polski - red.), tylko czy Polska sobie da radę (bez Europy - red.)? - pytał Biedroń. Jak mówił, nasza polityka zagraniczna to "machanie szabelką, w gumofilcach na ośle". - Jak będziemy mieli się zmierzyć z prawdziwymi caracalami na tym ośle, to przegramy - ocenił.

Biedroń: Coraz więcej Polaków jest zmęczonych tym „danse macabre” nad grobami smoleńskimi. Biedroń: Likwidacja gimnazjów to kolejna nieprzemyślana reforma. Zapłacą za to wszyscy podatnicy

Biedroń: To celowe działanie PiS, aby ośmieszyć ten urząd, pokazać, że kwestia równouprawnienia jest dla nich nic nie warta. Biedroń: Dziś, w przypadku aborcja, nie jesteśmy w stanie racjonalnie rozmawiać.​Pinksixty News wiadomości LGBT


HRC dotyczące integracji w środowisku pracy osób transpłciowy


Pinksixty Entertainment


Nienawiść zwolenników Donalda Trumpa to norma, następny przykład jeden fanów i wyborców Trumpa grozi Hillary Clinton śmiercią. (JoeMyGod)


Homofoby i pro Putinowscy oraz kościół katolicki protestuje nadal w Paryżu chce uchylenia małżeństw homoseksualny, po wmawiają dla dobra dzieci, tylko czy kościół myślał miedzy innymi po ostatnich skandalach pedofilski w Francji że biskupi ukrywali swoi pedofilów do też jest dla dobra dzieci.

Bez szczelność mówią o dzieciach, atakują nasze rodziny, a sami doprowadzają do niszczenia rodzin. Manif pour tous, wśród sponsorów jest miedzy innymi Rosja, tak chce zniszczyć zachód, nie mówić partia Marine Le Pen która dostaje pięniądzę od Rosji. Też protest przeciw homofobom, wśród miedzy innymi feministki z Femen (France24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz