piątek, 21 października 2016

News: TransFuzja, Kościół Ewangelicki, LGBT w Europie, Sejm, Robert Biedroń, Wybory USA, Przestępstwa z nienawiści ...


Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 października (środa) o godz. 18.30. Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja. Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzi psycholog Magda Mijas.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 21 października o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

Kościół Ewangelicki w Saxon postanowił na posiedzeniu w poniedziałek w Dreźnie, że będzie błogosławieństwa dla par jednopłciowy. Istnieje będą kilka ograniczeń: pastorzy czy pastorki mają możliwość odmówienia błogosławieństwa.

Muszą również być poinformowani z wyprzedzeniem o błogosławieństwo do kościelnej rady.  Ale to nie małżeństwo tylko związek partnerski, jest ceremonia trochę inna z powodu niemcy nie uznają małżeństw jednopłciowy. (Queer.de)

Japońskim naukowcom z Uniwersytetu Kyushu w Fukuoce udało się stworzyć komórki jajowe ze skóry myszy, a następnie - zdrowe potomstwo. Czy dzięki temu w przyszłości dwóch mężczyzn będzie mogło mieć dziecko? To dopiero początki, ale wszystko jest możliwe. (Queer.pl)

Nowe badanie pokazuje, że w Niemczech coraz więcej osób identyfikuje się jako lesbijki, geje, biseksualiści i transpłciowy niż w innych krajach europejskich.

Berliński Instytut Badan, Badania Dalia opublikowano wzięło udział 11.000 osób z Unii Europejskiej, 5,9 procent populacji LGBT. Spośród dziewięciu krajów, które dostarczyły istotnych statystycznie wyników, Niemcy mają 7,4 procent, najwyższą odsetek osób LGBT. Hiszpania (6,9 procent), Wielka Brytania (6,5 procent), Holandia (6,4 procent), Austria (6,2 procent), Francja (5,4 procent), Polska (4,9 procent), Włochy (4,8 procent), a daleko w tyle są Węgry (1,5 proc.).

Ogółem UE więcej kobiet (6,6 procent) niż mężczyzn (5,3 procent), jako LGBT. Nie ma jednak w tej kwestii duży różnic narodowy. Najbardziej ekstremalny wynik zapewnia Holandia: 10,3 procent kobiet, ale tylko 2,5 procent mężczyzn. W Niemczech istnieje kobiet (8,4 procent) wyższej proporcji LGBT niż u mężczyzn (6,4 procent). Przeciwny obraz wyłania się z Polski, gdzie więcej mężczyzn (5,5 procent), a kobiety (4,3 procent), jako LGBT.

Około dziewięciu procent populacji UE odpowiedzieli inną niż "heteroseksualną" orientację. Młodzi 14.1 procent, być przynajmniej raz mieli kontakty tej samej płci. Plus dwa procent, którzy identyfikują się jako bezpłciowi. (Queer.de)

Miłość Nie Wyklucza sprawdziła kto z sejmowej Komisji ds. UE głosował za przyjęciem skandalicznej opinii dot. praw osób LGBT+. Zwróciliśmy się do Sejmu z prośbą o udostępnienie imiennych wyników głosowania.

Udało im się jednak sprawdzić na nagraniu, kogo zabrakło wczoraj na posiedzeniu. Liczyliśmy, że ok. 16 posłów i posłanek sprzeciwi się przyjęciu opinii autorstwa Sylwestra Chruszcza (Kukiz '15), której dyskryminujący charakter już znamy.

Tymczasem zabrakło 11 głosów, aby przeciwstawić się w Sejmie mowie nienawiści wobec osób LGBT+.

Na posiedzeniu nie stawili się: Agnieszka Pomaska (PO), Piotr Cieśliński Poseł na Sejm RP (PO), Andrzej Czerwiński (PO), Krzysztof Gadowski (PO), Tomasz Głogowski Poseł na Sejm RP (PO), Rafał Grupiński (PO), Marek Krząkała (PO), Tomasz Piotr Nowak (PO), Cezary Tomczyk (PO), Mariusz Witczak (PO), Michał Stasiński - poseł na Sejm RP .Nowoczesna (.N).

Gdzie byli posłowie i posłanka, kiedy Sejmowa Komisja ds. UE przegłosowywała (stosunkiem 15 do 5) skandaliczną opinię na temat konkluzji Rady Unii Europejskiej z 16 czerwca 2016 roku, dotyczącej równouprawnienia osób LGBTI?

Czy możemy spodziewać się ich nieobecności również na innych ważnych głosowaniach dla społeczności osób LGBT+ w Polsce? Gdzie są nasi sojusznicy i sojuszniczki, kiedy odbiera nam się prawa i stajemy się celem kolejnych nienawistnych napaści w Sejmie?

Na twitterze poseł Stasiński i posłanka Pomaska pisali o "homofobicznej uchwale" i zapewniali nas o swoim wsparciu. Ze zdumieniem przyjmujemy fakt, że ich aktywność skończyła się na dobrym słowie. Potrzebujemy, aby bronili naszych praw i godności, ale nie na twitterze, tylko w trakcie sejmowych głosowań.

Daj znać posłom i posłance, że widzisz ich nieusprawiedliwioną nieobecność. Jednocześnie dziękujemy Marcin Święcicki (PO), Rafał Trzaskowski (PO), Ewa Kopacz (PO), Marta Golbik (.N) i Krzysztof Truskolaski - Poseł na Sejm RP (.N) za obecność i wyrażenie sprzeciwu wobec tej opinii.

Poseł Marek Krząkała poinformował nas, że przebywa na zwolnieniu lekarskim. Poseł Michał Stasiński tłumaczy, że nałożyły mu się obowiązki i musiał stawić się na wcześniej umówionym spotkaniu w Ambasadzie Norwegii. Agnieszka Pomaska: Chciałabym bardzo przeprosić za moją nieobecność. Niestety ze względu na fatalną pogodę w Gdańsku, z którego tego dnia podróżowałam do Sejmu, nie udało mi się dotrzeć na czas na Komisję. Deklaruję moje poparcie dla Państwa i mam nadzieję, że będzie okazja naprawić tę moją wpadkę.

"Znajdź różnicę" - tylko tymi dwoma słowami Robert Biedroń opisał wrzucone na Facebooka zdjęcia, na których widać biskupa Dydycza i papieża Franciszka. Na górze polski duchowny w karocy jak z bajek Disneya, na dole najważniejszy człowiek Kościoła jadący tramwajem. (gazeta.pl)

„Rozszerzenie katalogu przestępstw z nienawiści mogłoby doprowadzić do konieczności depenalizacji przestępstw motywowanych pedofilią i innymi zachowaniami uznawanymi dzisiaj za zaburzenia preferencji seksualnych” – pisze w opinii przygotowanej dla Sejmu Bogdan Święczkowski, zastępca prokuratora generalnego i prokurator krajowy. A wszystko w odpowiedzi na projekt ustawy Nowoczesnej, który przewiduje rozszerzenie katalogu przestępstw motywowanych nienawiścią m.in. ze względu na orientację seksualną.

Pan prokurator Święczkowski pewnie nie słyszał o paragrafie 175, który obowiązywał w Austrii do 1971, w NRD do 1967, a w RFN do 1969 r.? Wyjaśnię więc, że w myśl tego obowiązującego od 1871 r. zapisu prawa za relacje homoseksualne groziło więzienie albo zniesienie praw obywatelskich. Po dojściu do władzy nazistów wystarczyło podejrzenie o „sprzeczny z naturą nierząd”, aby trafić do obozu koncentracyjnego. Do 1945 r. w ten sposób wysłano do Dahau czy Sachsenhausen około 15 tys. mężczyzn. Ponad połowa nie przeżyła. W obozach byli najpierw znakowani literą A od niemieckiego wulgaryzmu „dupojebca”, a potem różowym trójkątem.

Niestety, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski występuje jako adwokat tych, którzy nie wiedzą, do czego prowadzi nienawiść do inności. Wzmacnia ich niewiedzę. Wykoślawia, stawiając orientację seksualną obok dewiacji. Pogłębia dystans do cierpienia „tych innych”, odrzucając ich prawo do obrony (...) - Tygodnik Polityka.

Włoch mieszkający w Anglii który miał obsesję na punkcie serialu Breaking Bad, zabił 59-letniego oficera policji homoseksualistę Gordona Semple. Jego ciało dał do kwasu żeby rozpuściło się, 49-letni Włoch jest oskarżony o zamordowanie Semple w jego londyńskim mieszkaniu, w kwietniu. Wmawia że zabił policjanta po tak jemu szatan kazał, ofiarę poznał przez aplikację Grindra. (PinkNews)

Trzecia debata była ostatnią szansą Donalda Trumpa na zadanie mocnego ciosu zyskującej przewagę w sondażach Hillary Clinton. W pewnym momencie Trump powiedział, że "nikt nie szanuje kobiet bardziej ode mnie", co wywołało na tyle żywiołową reakcję publiczności, iż prowadzący debatę Chris Wallace musiał ją uciszać.

Poruszony został też temat imigrantów. Trump powtarzał, że trzeba zbudować mur na granicy z Meksykiem, a nielegalnych przybyszy deportować, ponieważ przywieźli oni ze sobą przemoc i narkotyki. Clinton mówiła natomiast, że chce silnych granic, ale jest przeciw deportacjom, bo naruszałoby to idee, na bazie których powstały USA. Według niej imigranci wnoszą dużo dobrego. (TVN24)

"Trump to rak naszej demokracji. On musi być odrzucony przez wszystkich patriotów, dla dobra naszej narodowej tożsamości i wartości" - George Takei. "Boże, spraw, by on nie został prezydentem" - Cher. "Jedyną osobą, która ma więcej szacunku do kobiet niż Donald Trump, jest Bill Cosby" - Chelsea Handler.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Szacuje się, że gdzieś między 10% a 25% nowych ojców mają depresję poporodową w ciągu pierwszego roku swojego dziecka.,


HRC przewodniczący Chad Griffin, odwiedził stan Kolorado spotkał się z członkami HRC i sympatykami namawiał do głosowania w wyborach prezydencki.Tim Kaine niespodziewana wizyta w HRC regionalnym oddziale w Charlotte


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Te zdjęcia są straszne, bardzo niepokojące. To byli ultrasi niemożliwi do okiełznania. Idioci bez mózgu - mówił prezenter hiszpańskiej telewizji MEGA, komentując reportaż ze starć kibiców Legii z policją.  Reportaż przedstawia sceny sprzed meczu. Na nagraniu widzimy chuliganów w barwach Legii, którzy rzucają w policję różnymi przedmiotami. Obrazy, które prezentuje hiszpańska telewizja, są przerażające. (Gazeta.pl)

A co na to klub piłkarski obwinia policję po sama jest wina jak mogli biedny polski kibiców atakować są ofiarami, po prostu wstyt. "Wyrażamy zdziwienie obarczeniem odpowiedzialnością za wydarzenia z Madrytu nas, kibiców" - głosi treść oświadczenia Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i Grup Kibicowskich. Kibice winią hiszpańską policję, pisząc o jej agresywnym, prowokacyjnym zachowaniu oraz "wyciąganiu fanów, w tym kobiet i dzieci z tłumu" i "biciu bez powodu" - Polsat News.

W Polsce traktowani jako patrioci, którzy atakują gejów, emigrantów sam rząd nie reaguje nawet daje im pozwolenia na atak., wychwala ich. Nawet zaatakowali hiszpańskiego kamerzystę UEFA powinna wyrzucić Legie, albo zaczniemy walczyć kibolstwem, albo zero gry.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz