środa, 26 października 2016

News: Sophie Labelle, Parada Równości, Czechy, Strajk kobiet, Gabriel Tinto, Dzień niepodległości, Robert Biedroń, HRC, Kanada ...


Spotkanie warszawskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które planowo powinno odbyć się w piątek 28 października, zostaje odwołane. Powodem odwołania spotkania grupy jest wizyta w Warszawie transpłciowej autorki komiksów Sophie Labelle. W piątek 28 października o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Sophie Labelle, na które zapraszamy wraz z Ambasadą Kanady. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Kolejne spotkanie warszawskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbędzie się 25 listopada o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja.

Okazuje się, że właściwymi organizacjami do opiniowania równościowych dokumentów nie są te stowarzyszenia i fundacje, które od lat specjalizują się w tym obszarze, a np. Instytut Ordo Iuris i Związek Dużych Rodzin.

Były już Pełnomocnik ds. równego traktowania Wojciech Kaczmarczyk, przedstawiając krytyczną opinię polskiego rządu na temat dyrektywy unijnej o równym traktowaniu, opierał się na... doniesieniach medialnych powyższych organizacji!

Czy kolejne stanowiska pełnomocnik oceni na podstawie informacji znalezionych na stronach ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej?

Pełnomocnik ds. równego traktowania to urząd, który - jak sama nazwa wskazuje - powinien zawsze stawać po stronie równości. Skoro jednak staje po drugiej stronie barykady, może funkcja powinna zmienić nazwę?

Wojciech Kaczmarczyk był zdecydowanie Pełnomocnikiem ds. NIERÓWNEGO traktowania. Jak w tej roli odnajdzie się Adam Lipiński? Więcej dowiecie się z tekstu Radio TOK FM. (Miłość Nie Wyklucza)

Pszyszła parada równości ogłosili "oto ekipa, która zorganizuje Paradę Równości 2017! Chcemy żeby była jeszcze większa, jeszcze piękniejsza i jeszcze bardziej kolorowa!".

Czeski rząd zatwierdził w poniedziałek projekt nowelizacji ustawy o zarejestrowanym partnerstwie, przewidujący możliwość występowania przez pary homoseksualne z wnioskiem o wspólne przysposobienie biologicznego dziecka jednego z partnerów. W czasie ostatniego czeskiego spisu ludności w 2011 roku w rodzinach jednopłciowych żyło około tysiąca dzieci.

Projekt, którym zajmą się teraz Izba Poselska i Senat, przedstawili wspólnie minister do spraw praw człowieka Jirzi Dienstbier z kierowanej przez premiera Bohuslava Sobotkę Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) oraz należący do centroprawicowego ruchu ANO minister sprawiedliwości Robert Pelikan. Negatywne stanowisko wobec nowelizacji deklaruje trzecie ugrupowanie koalicji rządowej - Unia Chrześcijańska i Demokratyczna - Czechosłowacka Partia Ludowa (KDU-CSL). (Polsat News)

Polska jest różrodna i walczyli o nią nie tylko biali, muzułmanie, czarni, geje, jak można okłamywać tak że nacjonaliści, kibolstwo to patrioci są szkodnikami, pokazali nie dawno w Madrycie.

24.10.2016r. członkowie i członkinie Tolerado uczestniczyli w Ogólnopolskim Strajku Kobiet w Gdańsku, który odbył się pod hasłem " SOLIDARNOŚĆ naszą bronią". Pośród zaproszonych gości znalazł się również obecny prezes naszego stowarzyszenia - Nikodem Mrożek.

Carl Austin-Behan, pierwszy gej burmistrz Manchesteru, powiedział, został zaatakowany homofobicznie przez fanki Justina Biebera. (LGBT Nation)

Pierwszy raz mnie pobili, wiecie? Ale dotkliwie. I nie ma pomocy znikąd. Jeśli jesteście gejami, lesbijkami, trans gender, możecie stąd wyp... W Polsce nie mamy prawa bytu - mówi zakrwawiony, młody mężczyzna na nagraniu wrzuconym na YouTubie. W środku nocy chodzi po komisariacie w Krakowie, szukając policjanta - Gazeta Wyborcza.

Następna śmierć z powrotu transfobii. Transpłciowych Gabriel Tinto, narzekał że jest zastraszany na uczelni został znaleziony powieszony w środę rano. Był poniżany, wyzywany za to jest transpłciowy. (NewNowNext)

13-letni chłopiec powiesił się w czwartek po nieustanniu prześladowaniu przez jego kolegów i też nauczycieli w katolickiej szkole na Brooklynie. W bolesnym wideo umieszczony w Internecie, załamany ojciec Daniel Fitzpatrick do oprawców swojego syna i potępił ich rodziców za to że nie reagują że ich dzieci kogoś poniżają.
(NewNowNext)

Gdzie był kościół nie reaguje, oni mówią że narodzone dzieci mają prawo żyć, ale co z narodzonymi, dlaczego nie bronią, ile ofiar nienawiści i też kościoła, kiedy molestował dzieci myślał o dobro dzieci, kościół nie ma prawa moralnego nauczać inny, po sami są gorsi.

"KODziarze, lewaki, feministki już zacierają ręce i będą prowokować na każdym kroku. Aż proszą się o to, by dostać w łeb, i to jest ich głównym celem" - tak narodowcy zagrzewają się do boju przed 11 listopada. Są przekonani, że Marsz Niepodległości zostanie zaatakowany, a KOD dopuści się prowokacji. Atmosferę podgrzewają prawicowe media. (Gazeta Wyborcza)

Jak to możliwe w dniu niepodległości, odebrano święto normalnym, a oddano nacjonalistom, kibolstwo w większości krajów to święto szczęścia, a u nas nienawiści. Po co nam takie święto i tak nie podtrawimy cieszyć nim.

Zawsze czasie 11 listopada, zalewa nienawiść niszczy się drzewa, pobicia, atak na organizację Lambda Warszawę, nie mówić spalona tęcza, a w katolickiej telewizji wychwalali kiedy płonęła.

Fot. Jacek Bonecki
Pieniądze z budżetu w Polsce idą na obronność, sprawy wewnętrzne, na rzeczy, które fascynują facetów. Tam, gdzie nie ma facetów - czyli nie ma władzy - tam pieniędzy nie ma. Obserwowałem to w Sejmie - mówi w wywiadzie rzece Robert Biedroń.

Mężczyźni od dzieciństwa wyrastają w przeświadczeniu, że wiedzą wszystko najlepiej. Nie miewamy refleksji nad sytuacją kobiet, nad tym, jak je traktujemy, jak wpływamy na ich życie. Oczywiście "całuję rączki", "ą", "ę", przepuszczanie w drzwiach i tak dalej.

To wszystko jest, ale czy o to chodzi kobietom? Czy to prawdziwe równouprawnienie, o którym mówi konstytucja? Dzisiaj już wiemy, że nie. A ja to wiem właśnie dzięki Kongresowi Kobiet. (...)

Mężczyznom zbyt wiele uchodzi płazem: niepłacenie alimentów, przemoc, alkohol. Tak działa ten system. To bardzo, bardzo niesprawiedliwe, ale tak ten świat został, niestety, ułożony. Tak faceci sobie go urządzili, że mogą dużo więcej: pić, bić, zostawić was z dziećmi i jeszcze nie płacić alimentów. (...) - Gazeta.pl

Prawicowy homoseksualista Peter Boykin z Karoliny Północnej zeprał 2646 dolarów na rzecz kampanie Trumpa. Wcześniej w tym miesiącu mąż Boykina został wyrzucony i zaatakowany homofobicznie podczas wiecu Trumpa w Greensboro. (JoeMyGod)

Katolicka Bawaria w Niemieckim landzie, nienawiść do osób LGBT nadal istnieje. Nienawiść do mniejszości w Bawarii jest częstym zjawiskiem, zwłaszcza do muzułmanów, długotrwały bezrobotny, Rumunie i uchodźcy. Ale też do Żydów i homoseksualistów pokazuje w badaniu. Też większość 54 procent badanych stwierdziło, też w Bawarii że nie ma nic przeciwko homoseksualistów.

Statystycznie bardziej kobiety akceptują inność i wyższym wykształceniem osoby niż mężczyźni i niższym wykształceniem. (Queer.de)

HRC nowy spot na Florydzie. Ricardo Negrón-Almodovar, mieszka w Orlando i przeżył tragiczny atak w czerwca w klubie Pulse, który podkreśla znaczenie głosowanie w wyborach prezydencki. Ricardo, który też pierwszy raz zagłosuje, opowiada o tym, co to znaczy dla niego, aby uczestniczyć w wyborach prezydencki.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kanada Toronto powstał klub bar sportowy dla LGBT


Michał Szpak: Miłość będzie inspiracją


Las Vegas podczas festiwalu Pride, zachęcali do głosowania w wyborach prezydencki


Ostatnio Niemcy czy Wielka Brytania przeprasza osób homoseksualny za prześladowania czy Kanada też przeprosi działacz Arshy Mann dotyczące przeprosin osób homoseksualny w Kanadzie.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Ewelina Głowacka dziś ma 37 lat. Chce zapomnieć o swoim dzieciństwie. Przez lata jej ojciec - gorliwy świadek Jehowy - wykorzystywał ją seksualnie. Zaczął kiedy miała 6 lat. Matka o wszystkim wiedziała i nic nie zrobiła. Z domowego piekła uwolnił ją dopiero ślub z Adamem. Kiedy postanowiła odejść od świadków Jehowy cała rodzina jej się wyrzekła. Ojciec nadal jest czynnym głosicielem słowa bożego. Po 20 latach milczenia zdecydowała się opowiedzieć swoją historię. Sprawa już trafiła do prokuratury.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz