niedziela, 30 października 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Ewangelicki, Papież, Katedra Hope ...


Drodzy sympatycy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Odpowiadając na Wasze pytania i w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi wydarzeń w „Domu Schronienia” w Zgierzu, pragniemy poinformować, iż pan Marek Nowak (podający się za duchownego Kościoła Starokatolickiego w RP) nie jest członkiem i nigdy nie należał do Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie jest w żaden sposób powiązany z Kościołem Starokatolickim w RP.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o wykorzystaniu i zhańbieniu sutanny kapłańskiej przez pana Marka Nowaka, tym bardziej, że jego ofiarą padły osoby chore i starsze, dla których wsparciem powinna być każda osoba duchowna.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie prowadził i nie prowadzi żadnych ośrodków opieki społecznej ani fundacji zajmujących się pomocą osobom starszym czy chorym. Od początku naszej działalności wspieramy w tym zakresie dobre inicjatywy charytatywne i prospołeczne, które mają wieloletnie doświadczenie i nieposzlakowaną opinię, takie jak Stowarzyszenie Dom Wschodni – Domus Orientalis, stołeczny program Zaloguj się i pomagaj, czy Church World Service, do której to organizacji należymy będąc częścią Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (ECC) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Na kilka dni przed przyjazdem Papieża do Szwecji hierarchowie tamtejszego Kościoła luterańskiego wypowiadają się na temat zmian, jakie ich zdaniem Franciszek powinien przeprowadzić w Kościele katolickim. Dotyczy to zwłaszcza dopuszczania kobiet do kapłaństwa i stosunku do homoseksualizmu. Zwracają na to uwagę arcybiskupka Antje Jackelen prymas Kościoła Szwecji oraz Eva Brunne, biskupka Sztokholmu, pierwsza zadeklarowana lesbijka, która została dopuszczona do funkcji luterańskiego biskupa w tym kraju.

Antje Jackelen zaznaczyła, że o kapłaństwo kobiet ubiegała się u Papieża osobiście, kiedy przed rokiem była w Watykanie. Przyznaje jednak, że Franciszek nie uczynił w tym kierunku żadnego kroku, pomimo pewnych nadziei, które mogły budzić jego niektóre wypowiedzi. Podobnie ma się rzecz ze stosunkiem do homoseksualizmu. Biskupka Sztokholmu spodziewała się po Franciszku wielkich zmian. Teraz przyznaje, że Kościół katolicki ma przed sobą długą drogę. Przeszliśmy od konfliktu do solidarności, ale trzeba jeszcze zharmonizować „korpus i praktykę” – powiedziała biskupka szwedzkiej stolicy w wywiadzie dla agencji AFP.

Luterańskie spekulacje o reformie Kościoła jednoznacznie ucina jednak zwierzchnik katolików w Szwecji bp Anders Arborelius, sam konwertyta z luteranizmu. Jego zdaniem Papież tylko przez swój sposób wyrażania się robi wrażenie progresisty. W rzeczywistości jednak nie wprowadził on żadnych zmian do litery katolickiej wiary - Radio Watykańskie.

Katedra Hope z Dallas


Pamiątka Reformacji - 31.10.2016. Albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne. (2 Kor 4,18)Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Metropolitan Community Church LiturgiaZjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 31 Niedziela Okresu Zwykłego A.D. 2016


Kościół Middle ChurchMetropolitan Community Church BostonMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda
HillsongJoyce Meyer - Nowy sposób życia


Podstawą chrześcijańskiego życia jest to, że Jezus się za nas modli. Ta myśl stała w centrum homilii Franciszka z piątkowej Mszy w Domu św. Marty. Papież podkreślił, że wszystkie akty dokonywane przez Jezusa były naznaczone modlitwą. „Kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus” – podkreślał Franciszek. Oznacza to, że bez Jezusa nie ma Kościoła. Papież przypomniał o modlitwie Jezusa w czasie Ostatniej Wieczerzy, przed dokonaniem cudów, przed wskrzeszeniem Łazarza, aż po Kalwarię. Zachęcił, by zatrzymać się na chwilę nad sceną, w której zwraca się On do Piotra z ostrzeżeniem: „Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara”.„Dzisiaj kontekst kryzysu ekonomicznego sprzyja niestety pojawianiu się postaw zamknięcia, a nie gościnności. W niektórych częściach świata wznoszone są mury i bariery. Czasami wydaje się, że ciche dzieło wielu ludzi, którzy na różne sposoby starają się pomagać i towarzyszyć uchodźcom i migrantom, jest przysłonięte wrzawą innych, którzy kierują się instynktownym egoizmem. Ale zamknięcie nie jest rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie, sprzyja ostatecznie przestępczemu procederowi handlu ludźmi. Jedynym rozwiązaniem jest solidarność”. Na środowej audiencji ogólnej Papież przypomniał kolejne uczynki miłosierdzia: „Przybyszów w dom przyjąć” i „Nagich przyodziać”.Boskie Słowa - Spojrzenie


Papież Franciszek: Angelus - 30.10.2016


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz