poniedziałek, 31 października 2016

News: Tęczowy piątek, Pornhub, Dom tęczowy, Singapur, Piotr i Paweł, Republikanie, Tajwan, Brexit ...


Kiedy rodzic powinien poruszyć z dziećmi ten temat rozmowy seksu? Jak o tym rozmawiać? Zastanawiali się nad tym wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: prowadzącą cykl Odetą Moro oraz ukraiński działacz i KPH Slava Melnyk. Jak Ukraińcy odbierają homoseksualizm, a jak Polacy? - Dzień Dobry TVN.

W czasie jednej rozmowy prawnik z Ordo Iuris trzy raz powiedział fałsz lub półprawdę. Mylił się w kwestii prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoim sumieniem i obowiązkowej modlitwy w szkołach

Art. 25 ust. 2 gwarantuje natomiast, że władze publiczne zachowują „bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym”. Nakaz modlitwy dla przedszkolaków trudno określić jako bezstronność instytucji publicznych w sprawach religijnych.

Art. 53 każdemu zapewnia wolność sumienia i religii oraz „gwarantuje rodzicom prawo do zapewniania dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami” z wyjątkiem przepisów art. 48 ust. 1 mówiących o swobodzie sumienia, wyznania i przekonań dziecka. Trudno uznać, że katolicka modlitwa, która byłaby przedszkolnym obyczajem, czyli obowiązkiem dla dziecka wychowywanego w wierze prawosławnej, nie łamałaby gwarancji rodziców do zapewnienia wychowania religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. (Oko Press)

Serwis Pornhub opublikował statystyki, które pokazują jakie filmy najczęściej oglądają kobiety. Spodziewaliście się, że w Polsce najpopularniejszą kategorią jest seks lesbijski? (Parada Równości)

Biskupi nader chętnie zabierają głos w sprawach publicznych, dotyczących wszystkich obywateli (również tych niewierzących), uważając, że Kościół ma takie prawo, a nawet, że prawo Kościoła (prawo Boga) jest ponad prawem państwowym. Ich aktywność widać jednak głównie w kwestiach aborcji, wtedy gdy trzeba pokazać kobietom, że ich rola jest podrzędna, instrumentalna i że Bóg nie życzyłby sobie, aby miały prawo do decyzji o własnym macierzyństwie. Kościół nader chętnie potępia również homoseksualizm, choć wśród jego sług, homoseksualizm musi być częstym zjawiskiem.

W innych sprawach Kościół milczy. Hierarchowie nie interesują się biedą, wykluczeniem, nie głoszą zasady miłości bliźniego, gdy pojawia się problem uchodźców, nie walczą z mową nienawiści, z antychrześcijańską homofobią i nietolerancją. Przeciwnie, chętnie obchodzą religijne uroczystości razem z kibolami. Nie potępiają w żaden sposób władzy, która niszczy demokrację, nie interesuje ich też destrukcja praworządności, która staje się coraz głębsza. Nie zabierają głosu w sprawie programowej dewastacji środowiska, choć papież Franciszek encykliką „Laudato Si” wyraźnie do tego zachęca.

Słudzy Boga milczą, jakby byli sługami obecnej władzy. Zapewne odezwą się znów, gdy trzeba będzie przywołać do porządku kobiety. Kobiety można, Macierewicza – nigdy w życiu (...) Magdalena Środa - koduj24.pl

Dom tęczowy naprzeciwko kościoła Westboro Baptist w Topeka w stanie Kansas został podziurawiony kulami i zniszczony namalowano graffiti homofobiczne. (PinkNews)

Chris Schwartz, który startuje w wyborach lokalny w Black Hawk County, Iowa, twierdzi, że jego dom który dzieli się ze swoim chłopakiem został zniszczony groźbami śmierci wcześniej był atakowany przez ekstremistów chrześcijański i prawicowy lokalny. (The Advocate)

Singapur para gejów została zaatakowana w metrze, po pocałowali się. Lokalna prasa zaatakowali ich jak mogli całować się, to obrzydliwe. Homoseksualizm jest nadal nielegalny w Singapurze, ale Eggenhuizen osoba która która została upubliczniony zdjęcie jak całował partnera uważa, że ​​wiele Singapurczyków popiera społeczność LGBT. (Attitude)

W ostatnich dniach z Facebooka zniknęło wiele profili związanych z narodowcami – wśród nich największe – Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.  (Newsweek)

Wielkie hallo że naziści kasowane profile, ale też tak samo w Polsce robi facebook z gejowskimi np ostatnio Piotr i Paweł, blogerzy i youtuberzy mają problem grozi Facebook im usunie konto, według polskiego Facebooku, łamią standardy. To nie pierwszy raz grozi polski facebook im, wcześniej facebook w Anglii musiał internować w tej sprawie.

Im bardziej obecna jest ta amerykańska zabawa w Europie, tym ton katolickiej publicystyki bardziej alarmistyczny. Nawet papież Franciszek uległ histerii i postulował, by Halloween po prostu zakazać. Zaangażowani katolicy często ostrzegają przed wszystkim, co niekatolickie jako groźnym i diabelskim (groźna jest muzyka rockowa, a nawet „Harry Potter”), ale w okolicach końca października histeria osiąga szczyty.

Wszyscy w szkole czytaliśmy „Dziady” Mickiewicza, kiedy uczestnikom obrzędu udaje się porozmawiać z „tymi, którzy odeszli” i odebrać od nich nauki. (...) - Newsweek.

Michael Lucas porno producent, że kto głosuje na Trumpa i popierają, mimo są idiotami to mają prawo to tego, też atakował "liberalne media", że jak mogą wyśmiewać zwolenników Trumpa.

20% społeczności LGBT popiera Donalda Trumpa. Uważam, że to tragiczna pomyłka, ale będę bronił do śmierci ich prawo do posiadania do tego, piszę Lucas. Też wiele zwrócił większość pomysłów Trumpa to haniebne.

też twierdzi że liberałowie próbują zamknięcia wolności słowa, gdy jest ono sprzeczne z ich przekonaniami, ale też nie widzi problemu, jak konserwatyści zamykają usta innym też. (JoeMyGod/Breitbart)

Nie którzy ekstremiści mają coś z głową. W Chicago chcieli stworzyć dom strachów i miedzy innymi paradować i wyśmiewać ofiar masakry z klubu Pulse, czy inny przykład masakra w kościele Charleston, kiedy rasista zabił czarny. (JoeMyGod)

Kiedy chcę przytulić Dawida, muszę się najpierw odwrócić i sprawdzić, czy za chwilę nie dostanę za to po ryju – mówi Jakub, gej, jeden z bohaterów amatorskiego teledysku do piosenki Roxette „Some Other Summer". Po tym jak szwedzcy muzycy opublikowali ich klip na Facebooku, 3-minutowy filmik stał się hitem internetu. Z zagranicy popłynęły gratulacje, z Polski - groźby i wyzwiska.


Największa parada Gay Pride w Azji na Tajwanie stolicy Tapei, 80.000 tysięcy osób wzięło udział paradzie, główny tematem parady było walka o równość małżeństw, nowy rząd Tajwanu mówi że chce zalegalizować małżeństwa jednopłciowe.

"Byłby bardzo dumny, gdy mój kraj stał się pierwszym w Azji zalegalizowałby małżeństwa osób tej samej płci", powiedział biznesmen Ted Chen, który maszerował ze swoim chłopakiem australijskim nauczycielem, Sam Livingston. (Telegraph News)


Wielu Brytyjczyków chciałoby po Brexicie ułożenia relacji z UE na wzór Norwegii. To jednak złudne - przekonują Skandynawowie.


Nie ma różnicy pomiędzy dzieckiem dwutygodniowym a dwutygodniowym po narodzeniu – tłumaczyła w jednym z programów Anna Kiljan reprezentująca środowiska proliferów. Musimy wspierać Natalię Przybysz. Obecna ustawa nie działa. Polki dokonują większej liczby aborcji niż Niemki, Włoszki czy Austriaczki – mówiła z kolei Barbara Nowacka, organizatorka "czarnego protestu". "Z Kim dziś" rozmawiamy z Anną Kiljan i Barbarą Nowacką.


Hillary Clinton wiec na Florydzie, odbył się w nocnym klubie gejowskim Wilton Manors


Chad Griffin prezes HRC odwiedził Karolinę Północną, działaczy lokalny HRC którzy uczestniczą w kampanii wyborczej na rzecz Hillary Clinton.


Spot HRC dla Karoliny Północnej dotyczące gubernatora Pat McCrory, doprowadził do kryzysu tysiące milionów ucieka z Karoliny Północnej za anty prawa LGBT.


Discovery/TLC w wersji Chińskiej, dla Tajwanu dotyczące praw LGBT pokazać mieszkańców Tajwanu akceptację dla społeczności LGBT.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz