wtorek, 25 października 2016

News: Politechnika Warszawska, Natalia Przybysz, Pete Burns, Maria Peszek, Tyler Oakley, Uberlândia, Rosja ...


Władze Politechnika Warszawska znalazły wspólny język z mediami skrajnej prawicy. Platformą porozumienia między uczelnią a kierowaną przez Tomasza Terlikowskiego Telewizją Republika okazała się pogarda wobec osób LGBT+.

Nie będzie klubu LGBT w lokalu należącym do Politechniki Warszawskiej. Uczelnia tłumaczy się Telewizji Republika, że „dokłada wszelkich starań, aby działalność prowadzona w budynkach należących do Uczelni oraz w tych, które są wynajmowane podmiotom zewnętrznym, odbywała się z zachowaniem dobrych obyczajów, w sposób nie naruszający praw, uczuć i przekonań”.

Na naszych oczach zawiązała się właśnie nić porozumienia między wyższą szkołą a skrajnie prawicowym medium. Porozumienia budowanego na fundamencie wspólnej pogardy wobec osób LBGT+. Przeczytajcie komentarz, który napisał dla nas Michał Filipowicz - Miłość Nie Wyklucza

Fot. Monika Kmita
Po wywiadzie dla Wysokich Obcasów, w którym Natalia Przybysz opowiada o swoim doświadczeniu aborcji, wylało się na nią wiadro hejtu. Nie tylko ze strony środowisk prawicowych, co nas nie zaskakuje, ale i ze strony innych kobiet, dla których nagle hasło "moje ciało, mój wybór" przestało mieć znaczenie, a brzmi bardziej jak "twoje ciało, ale nie waż się z wyboru korzystać". Nie zgadzamy się na to, by ktokolwiek poza osobą w ciąży i jej partnerem_partnerką miał prawo decydować, a także oceniać czy piętnować taki wybór. Jeżeli nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób.

Walczymy o prawo każdej osoby do decydowania o sobie, swoim ciele, życiu i zawartości własnej macicy. Jesteśmy z Natalią, ponieważ wierzymy w wolność samostanowienia, ponieważ wierzymy w rozsądek kobiet i osób, ponieważ nikt nie ma obowiązku tłumaczyć się z podjętej decyzji. Aborcja nie powinna być tabu, nie powinna być okryta wstydem. To procedura medyczna, nie piętno. Nie ma w nas zgody na to, by osoba musiała tłumaczyć się przed całym światem, dlaczego nie chce mieć dziecka. Nie chce i to wystarczy. (Grupa Stonewall)

W wieku 57 lat zmarł Pete Burns, leader brytyjskiego zespołu Dead or Alive, najbardziej znanego z przeboju "You Spin Me Round (Like a Record)" z 1985 roku. Burns był, obok Boya George'a, androgynicznym symbolem popkultury lat 80. Swój wygląd kilkakrotnie zresztą poprawiał za pomocą operacji plastycznych. Żonaty z fryzjerką, Lynne Corlett, rozwiódł się z nią w 2006 roku, by zawrzeć związek partnerski z fotografem, Michaelem Simpsonem (ich obrączki zaprojektowała sama Vivienne Westwood).

Po dziesięciu miesiącach Burns rozstał się z Simpsonem i stwierdził, że "małżeństwa homoseksualne nie działają, więc lepiej być w związku z kobietą". Później jednak wrócił do swego partnera.  Zmarł z powodu zatrzymania akcji serca. (Replika)

Ostatnio był też z kontrowersji operacji plastyczny który był uzależniony kilka operację letwo przeżył, miedzy innymi warg które powiększył za bardzo. Ostatnio kilka razy był w programie TLC Nieudane operacje plastyczne.

Maria Peszek: Moja osoba wywołuje skrajności. "Zdarza mi się odbierać telefony, że spalą mi dom, za to co mówię i jak mówię" - mówiła Maria Peszek w programie Katarzyny Janowskiej "Rezerwacja". Dodając: "Moja osoba wywołuje skrajności" Artystka promuje właśnie koncertami swoją nową płytę "Karabin". "Cała płyta jest o fenomenie nienawiści. Co to znaczy? O tym, jak bardzo w nabrzmiałym nienawiścią czasie żyjemy, nie tylko w Polsce, ale też na świecie" - wyjaśniała Peszek.


Czy w polskich warunkach osoby LGBT mogą liczyć na profesjonalną pomoc lekarską? Z dr Robertem Kowalczykiem i Marcinem Rodzinką rozmawiała Anka Grzywacz z Tok FM


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Rosja zamyka stronę dla nastolatków LGBT, która pomagała im akceptować siebie


Pinksixty Entertainment dotyczące filmu King Cobra


Dwie ikony LGBT z YouTube Tyler Oakley i Hannah Hart w nawiedzonym domu w programie Ellen Show


Żeby zjeść obiad prezydent Słupska Robert Biedroń musi pokonać tylko dwa piętra. Trafia prosto do Ratuszowego Bistro, gdzie menu dzieli się na wegańskie, wegetariańskie i jak to określa 'z wkładką mięsną'. To tu, nad wege-krokietem opowiada Adze Kozak o swoich tęsknotach, miłościach i animozjach. Co widział ostatnio w teatrze? Jaka książka leży przy jego łóżku? Co przywozi z podróży i za czym najbardziej tęskni? Zdradzi też gdzie w Słupsku dobrze pieprzą...


Uberlândia –miasto we wschodniej części Brazylii, odbyła się parada Gay Pride, zgromadziła tysiące osób walczyć o swoje prawa i akceptację.


Paweł Rabiej z Nowoczesnej: Rząd jedną ręką niby walczy z reprywatyzacją, a drugą wprowadza program Eksmisja Plus, który może pozbawiać praw lokatorskich kobiety w ciąży, samotne matki, starsze osoby wyrzucone z mieszkań.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz