poniedziałek, 24 października 2016

News: Robert Biedroń, Irlandia, Rumunia, Nowa Gwinea, Tunezja, Kolorado, Hong Kong, Lance Bass, Rzym ...


Robert Biedroń: A czym lewica dziś jest? Mam bowiem duże wątpliwości, czy to, co było w poprzednim Sejmie, było lewicą. Patrzyłem na wolty, jakie wykonywał i Leszek Miller, i Janusz Palikot, i miałem wątpliwości, czy to była lewica. Powinniśmy dziś na nowo zastanowić się, czym jest lewica, wokół jakich wartości powinna się skupić i kogo reprezentować. Na to pytanie ludzie, którzy mienią się liderami dzisiejszej lewicy, odpowiedzi nie mają. Generalnie mamy problem z definiowaniem rozwiązań na przyszłość jako całe demokratyczne społeczeństwo, więc to nie tylko problem lewicy.

Neoliberalizm, który do tej pory funkcjonował w Polsce, zbankrutował. Ta koncepcja okazała się dzielącą społeczeństwo, która nie wyrównuje szans, wręcz przeciwnie – jeszcze je pogłębia.

Konstytucja uwiera PiS. Jarosław Kaczyński będzie chciał ją zohydzić Polakom, sprawić, że zmęczeni dyskusją nad nią, podobnie jak w przypadku Trybunału Konstytucyjnego, odpuszczą. W ten sposób krok po kroku zawłaszczane będzie państwo. Udało się Orbanowi, Erdoganowi, może udać się Kaczyńskiemu. Gdy rozum społeczny śpi, budzą się polityczne demony. (...) - Trybuna.eu

Moralność Polaków. Bezcenne cechy polityka. Skutki działań Donalda Tuska. Gościem Elizy Michalik był Robert Biedroń - Superstacja TV.

Bogdan Chazan odkrywa przed światem nowe przestrzenie medycyny. Ginekolog znany z tego, że zmuszał kobiety do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci, na konferencji naukowej o leczeniu niepłodności zorganizowanej przez wojewodę wielkopolskiego stwierdził, że kłopoty z zajściem w ciążę mogą wynikać z lewicowych poglądów i związanego z nimi dbania o sylwetkę. Te słowa są nie tylko śmieszne, ale też niepokojące. Czy takie stygmatyzujące opinie będą wytycznymi dla władzy?

Absurdalne wystąpienie Chazana pokazuje, jak ważna jest rzetelna i powszechna edukacja seksualna. Bez niej, jak również bez darmowej antykoncepcji i bez swobody decyzji o przerywaniu ciąży Polska nie będzie krajem, w którym prawa kobiet, w tym prawa matek, będą przestrzegane. (Partia Zielony)

Odczuwam strach przed tym, co dalej. Co to będzie za kraj, kim będą mieszkający w nim ludzie? Pojawia się tylko jedna myśl: że będzie coraz gorzej - mówi aktor i reżyser Arkadiusz Jakubik. Jakubik: Żyjemy w kraju, gdzie mężczyzna jest macho, a kobietę traktuje się jakby była na niższym poziomie rozwoju - Gazeta.pl

Defend With Pride, grupa wojskowa w armii irlandzkiej osób LGBT stworzona przez komandora Paula Fleminga, który jest gejem. Chce żeby armia Irlandzka była więcej akceptacji i tolerancji dla osób LGBT, wsparcie dla wszystkich akceptacji. (The Journal)

Prezydent Rumunii wezwał do w swoim kraju do "tolerancji i akceptacji" mniejszości seksualny kiedy najwyższy sąd rozważa, czy legalnie uznać małżeństwa homoseksualne między obywatelem USA i rumuńskim mężczyzną.

Ale grupy religijne związane z prawosławiem chcą konstytucję zmienić i wprowadzić, że małżeństwo to związek między mężczyzną a kobietą. Konstytucja obecnie mówi, że małżeństwo to związek między małżonkami. (Washington Post)

Urzędnicy z Radzynia Podlaskiego nie widzą nic złego w wystawie, która jawnie atakuje homoseksualistów. - Treści nam nie przeszkadzają. Identyfikujemy się z nimi - mówią.

Kampania Przeciw homofobii złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniach popełnienia przestępstwa - Gazeta.pl

"Hasła na plakatach szczują: Homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu" - Monika Płatek dla Wysoki Obcasy. Dodaje Plakaty plugawie dezinformują: „Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem”. Pedofilia, ta preferencyjna, wrodzona, nie wiąże się z orientacją seksualną. Orientacje seksualne natomiast są równoważne, ale nie równie liczne. Pedofilia więc stosownie częściej występuje wśród osób heteroseksualnych, bo jest ich więcej niż homoseksualnych. Wykorzystywanie seksualne dzieci natomiast częściej niż z pedofilią wiąże się z bezkarnością, przemilczeniem, odwracaniem wzroku od zadawanej krzywdy i poświęcaniem dzieci na ołtarzu wątpliwej świątobliwości.

Plakaty dają fałszywe świadectwo: „Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwo seksualne”. Poza tym, że to nieprawda, to jest faktem, że żyjemy w świecie, w którym w 74 państwach stosunki homoseksualne są przestępstwem; i w kraju, który z Rosją i Iranem opowiedział się w ONZ przeciwko zniesieniu tych okrutnych ustaw. Zwolennicy hierarchii i podporządkowania zwalczają systemowo równość i partnerstwo, także w związkach.

Harry Peter z Alotau Papui Nowej Gwinei, zamordowany w dniu 2 października po konfrontacji z rodziną.

"Harry był miły, współczujący człowiek, który miał pozytywny wpływ na społeczeństwo, on zginął, bo był gejem". "Ludzie nie mogli pogodzić się z faktem, że Harry jest gejem."

Zgodnie z prawem Papua Nowa Gwinea, tej samej płci intymność między mężczyznami jest karą od trzech do 14 lat więzienia. Dochodzenie policji zostało zablokowane, najczęściej takie sprawy homofobiczne zamiatają pod dywan. (76crimes)

Sędzina Wanjiru Karanja z Kenii mówi ostatecznie homoseksualizm będzie przyjęty w tym kraju, ale dużo czasu minie gdy zalegalizuje homoseksualizm. (76crimes)

Arabska Wiosna rewolucja, która rozpoczęła się w Tunezji w grudniu 2010 roku doprowadziło do wielu reform demokratycznych, ale nie chodzi o prawa człowieka i LGBT Tunezyjczyków. W rzeczywistości, dyskryminacja społeczności LGBT pogorszyła się w ciągu ostatnich pięciu lat.

Wiele ucieka z kraju, niektórzy politycy mówią że osoby LGBT nie powinni mieć żadnych praw i powinno karać. Ale to nie tylko Tunezja dodam podobnie w Egipcie mimo według prawa homoseksualizm nie jest karalny, ale pod przykrywką moralności aresztują osoby homoseksualne. (76crimes)

Prezydent Indonezji wezwał policję że powinna chronić społeczeństwo LGBT, przed dyskryminacją nie powinno żadnej dyskryminacji wobec osób LGBT.

Ostatnio nasila się nienawiść wobec LGBT, prześladuje nie tylko duchowni religijni ale też sam rząd Indonezji. (76crimes)

Krótkometrażowy dokument Kolorado doświadczenie osób LGBT. Podczas gorączki złota w stanie Kolorado, nagłówki gazet pisali o namiętnych listach i tajnych poszukiwaczy złota par jednopłciowych. Prawie dwa wieki później, miasto Denver był gospodarzem jednym z największych PrideFest w Ameryce, ale stan nadal walczy o równość dla LGBT.


"Jak facet z facetem". Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski byli gośćmi Mariusza Kurca


Po Ogólnopolskim Strajku Kobiet 3.10, na wszystkie kobiety wylało się mnóstwo obraźliwych komentarzy ze strony polityków, publicystów, dziennikarzy... Komentarzy, które miały na celu nas ośmieszyć, pokazać nam gdzie nasze "miejsce". Dlatego wychodzimy jeszcze raz, w najbliższy poniedziałek. Nie pozwólmy, by protesty kobiet były lekceważone, pokażmy, że nasze miejsce jest tam, gdzie nasza solidarność. Jeszcze nie wygrałyśmy, jeszcze długa droga przed nami. 24.10.2016 mówimy NIE dla pogardy i przemocy wobec Kobiet.


Kobiety rozpoczęły zbieranie podpisów pod petycją do polityków w sprawie zagwarantowania swoich praw. - Chcemy szacunku, praw obywatelskich i równości. Chcemy przestać się bać - powiedziała Agata Czarnecka, organizatorka protestu w Warszawie do zgromadzonych przed Sejmem na rozpoczęcie demonstracji.


Troye Sivan zaśpiewał 'Heaven' w programie Ellen


Hong Kong ludzie stają się coraz bardziej otwarci wobec społeczności LGBT. Ale czy te miasto jest gotowe na prawa antydyskryminacyjnego ze względu na orientację seksualną?


Donald Trump zwolenniczka powiedziała dla CBS News, że ma nadzieję, że republikański prezydent weźmie Amerykę z powrotem do czasu przed epoką aborcji i "homoseksualizmu". (PinkNews)Lance Bass gościł w programie Wendy Williams rozmawiał Britney Spears, Justin Bieber czy NSYNCW Rzymie odbyły się targi ślubne dla par jednopłciowy


Rząd Albanii i Rada Europy, 4-letni plan realizacja ochrona przed dyskryminacją ma kosztować 2,2 mln i ma ochronić przed dyskryminacją osób LGBT. Przedstawiciele społeczności mówią, że obecna sytuacja jest problematyczna, gdzie ludzie LGBT doświadczają homofobii i dyskryminacji w szkołach, pracy też mają problem z tego powodu zdrowiem.