środa, 19 października 2016

News: Minnesota, Shepard Smith, Jakub i Dawid, Poznań, Holandia, Robert Biedroń, Ingrid Nilsen, Wanda Sykes, Wybory USA ...Miłość Nie Wyklucza: W Minnesocie małżeństwa jednopłciowe wprowadzono w 2013 r., ale minęło już 45 lat, odkąd pierwsza gejowska para w tym stanie wzięła legalnie ślub. Małżonkowie opowiadają swoje niezwykłe perypetie w wydanej niedawno książce pt. „The Wedding Heard 'Round the World: America's First Gay Marriage”. Historię siedemdziesięcioparolatków spisał Gail Langer Karwoski.

Jak wspomina McConnell w rozmowie z NBC Out, Michael McConnell zgodził się poślubić Jacka Bakera pod jednym warunkiem – jego partner miał znaleźć sposób, żeby obaj mogli legalnie usankcjonować swój związek. Jack Baker wziął sobie tę deklarację do serca. Rzucił pracę w branży inżynierskiej i zaczął studiować prawo na Uniwersytecie w Minnesocie. W końcu udało mu się legalnie poślubić partnera, ale musiał użyć w tym celu wiedzy prawniczej oraz fortelu.

W trakcie studiów McConnell odkrył, że prawo obowiązujące w Minnesocie nie zakazuje zawierania małżeństw jednopłciowych. Uznał więc, że są one dozwolone i złożył stosowny wniosek w urzędzie. Kiedy jego podanie zostało odrzucone, sprawa trafiła do Sądu Najwyższego stanu Minnesota. Jednocześnie prawo stanowe dawało możliwość adopcji dorosłego mężczyzny. McConnell adoptował więc Bakera, dzięki czemu jego partner mógł przyjąć jego nazwisko. Przy okazji Baker zmienił imię na niebinarną formę „Pat Lynn”. McConnell udał się do innego urzędu i ponownie złożył wniosek o małżeństwo. Tym razem para uzyskała zgodę na piśmie, dzięki czemu niebawem mogła oficjalnie powiedzieć sakramentalne „tak”.

W międzyczasie sąd podtrzymał decyzję, aby nie wydać zgody na zawarcie związku małżeńskiego, co przeszło do historii jako sprawa Baker vs. Nelson. Sąd nie odrzucił jednoznacznie pozwu, ale argumentował swoją decyzję tym, że musi zasięgnąć opinii w sądzie wyższej instancji, na poziomie federalnym.

Chociaż zawarte na piśmie małżeństwo teoretycznie było legalne, to wzbudziło dużą sensację w mediach i na uczelni w Minnesocie. W rezultacie McConnell, który był zatrudniony w uniwersyteckiej bibliotece, stracił pracę. Pozwał byłego pracodawcę, ale przegrał proces. Przez dwa lata imał się różnych zajęć jako freelancer, aby wreszcie znaleźć zatrudnienie na kierowniczym stanowisku w bibliotece hrabstwa Hannepin.

Minnesota uznała małżeństwa jednopłciowe za zgodne z prawem dopiero w 2013 roku. Dwa lata później równość małżeńską na terenie całego kraju wprowadził amerykański Sąd Najwyższy.
We wrześniu br. McConnellowie mogli spokojnie świętować swoją 45. rocznicę ślubu.


Wreszcie prowadzący prawicowej stacji Fox News, Shepard Smith mówi publicznie że jest gejem. Fox news prowadzący wyszedł w odpowiedzi na pytanie, czy Ailes zmusił go do pozostania w szafie. "To nieprawda", powiedział dla Huffington Post. "Był tak miły, jak mógłby być dla mnie. Kochałem go jak ojca."

Smith był także pytany o tym jak Ailes używał homofobiczne obelgi ale Smith nie słyszał ich bezpośrednio od niego. "Nie, nigdy. Traktował mnie z szacunkiem, tylko szacunku," powiedział Smith.

Smith od dawna był na liście magazynu Out, 50 wpływowy osób LGBT w USA, mimo wcześniej nigdy mówił że jest gejem, ale wcześniej na liście też był CNN Anderson Cooper.

Shepard Smith, kilka razy iluzję robił że jest gejem, miedzy innymi kiedy Obama poparł małżeństwa homoseksualne, to jemu gratulował, mimo za to Smith od kolegów prawicowy dziennikarzy dostał jak tak może popierać równość małżeństw.

Ailes były twórca i prezes Fox News, został zwolniony za afery i molestowania, człowiek który mówił o zasadach moralności i wartości chrześcijański.

Smith który ujawnił się teraz oficjalnie teraz w każdym główny kanale informacyjnym w USA jes to osoba homoseksualna. Anderson Cooper i Don Lemon prowadząc programy swoje w CNN, Rachel Maddow która też w wieczorem primetime w stacji MSNBC.

Shepard Smith tylko jaka przyszłość będzie mieć kiedy ujawnił się oficjalnie, większość prezenterów w Fox News używa języka homofobicznego, wspierają homofobów. (The Advocate)

Za sprawą wakacyjnego wideo do piosenki "Some Other Summer" grupy Roxette o parze gejów z Polski napisały media z całego świata. Na falę hejtu w ojczyźnie Jakub i Dawid odpowiedzieli nowym nagraniem, które możecie zobaczyć poniżej.

"Teledysk do piosenki Roxette miał być jednorazową przygodą. Popularność jaką zdobył na świecie była dla nas ogromnym zaskoczeniem, ale dopiero reakcja z jaką spotkał się w Polsce zmotywowała nas do tego, aby zmienić plany. Skala homofobii z jaką spotkaliśmy się w Polsce na początku nas przeraziła. Niecodziennie dostaje się groźby poderżnięcia gardła, czy życzenia zobaczenia nas w komorach gazowych. Jednak po pierwszych chwilach szoku i zwątpienia, uświadomiliśmy sobie jak takie akcje są potrzebne i uznaliśmy, że wręcz musimy nagrać kolejne wideo. Przede wszystkim aby pokazać, że się nie poddaliśmy" - czytamy. (Interia.pl)

Rafał Lipski: To intrygujący i ważny temat. Justin Fashanu, pierwszy i ostatni zawodowy piłkarz, który wyznał w trakcie kariery, że jest gejem, przypłacił to życiem. Nie lubię jednak odpowiadać na dwa pytania: który z polskich piłkarzy może być gejem oraz kiedy możemy się spodziewać pierwszego coming outu. (rp.pl)

Następne w Holandii ataki nacjonalistyczne, niszczenie mienia, podżegania, przemocy, inni nacjonaliści naziści próbowali zamalować tęczowe pasy na ulicy, jeden pozdrowienia w stylu nazistowskim. (Queer.de)

Właściciele klubu nie chcą zdradzać szczegółów na temat nowego lokalu. Metrowarszawa.pl udało się dowiedzieć, że ma to być klub gejowski z wyższej półki - elegancki, z wysokiej jakości alkoholem, z dobrą muzyką - elektroniczną i taneczną. Oficjalne otwarcie już 10 listopada. Nieoficjalne - dwa tygodnie wcześniej. (Metro Gazeta.pl)

Polska nie jest bogatym krajem. W ubóstwie skrajnym żył w ubiegłym roku co 15 jej obywatel, a w tzw. sferze niedostatku aż 43 proc. mieszkańców Polski. (Newsweek)

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie polskich parlamentarzystów w Sejmie pojawił się, znany z homofobicznych wystąpień Amerykanin, Paul Cameron. O przyzwolenie na rasistowskie i dyskryminujące wypowiedzi Roberta Biedronia, prezydenta Słupska. Czy po "czarnym proteście" ma poczucie triumfu? Czy czuje się rozgoryczony tym, że spora część Polaków popiera prawicę?  W programie "Z Kim dziś" z udziałem Roberta Biedronia - Onet.pl

Fragment


Poznań da 100 tys. zł na wsparcie równego traktowania osób narażonych na dyskryminację, w tym środowiska LGBT. Nie spodobało się to radnym PiS.

Miasto przygotowało dwa programy współpracy z organizacjami pozarządowymi - roczny i wieloletni. Chodzi o wsparcie dla osób niepełnosprawnych, seniorów, promocję sportu i turystyki. Ale Poznań ma też "upowszechniać i chronić wolności i prawa człowieka oraz swobody obywatelskie, a także wspomagać rozwój demokracji" - Gazeta Wyborcza.


​Pinksixty News wiadomości LGBTIngrid Nilsen która rok temu ujawniła się dla NBC Out mówi o ujawnieniu, prawa głosu


Wanda Sykes gościła u Ellen, mówi że dlaczego potrzebuje operacji z powodu zmarszczek które pojawiły się przez Trumpa i jego nienawiść.


Fajny film Kanadyjczycy wysyłają wiadomość do Amerykanów, mówią co im się podoba u Amerykanów, pokazać im miłość po ostaniach miesiącach żyją w nienawiści przez kampanie wyborczą.


Finding Prince Charming - Kawaler do wzięcia, edycja gejowska


HRC spot zachęca amerykanów do rejestracji i głosować na Hillary Clinton, jest jedyna która wspiera równość LGBT.


Drugi spot HRC pokazuje Donalda Trump który jest wielokrotny przeciwnik małżeństw homoseksualny i praw LGBT.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz