wtorek, 8 sierpnia 2017

News: Tęczowy album ślubny, Chilli Tennis Open, Aaron Carter, Robert Biedroń, Chrześcijanie kontra transfobia ...


Po tym, jak wrzuciła Replika ślubną fotkę  z 9 czerwca, z portugalskiej Madery, któryś z naszych Czytelników rzucił w komentarzu; "Hej, ale nie tylko oni wzięli ślub, inne pary też są".

Podchwyciliśmy to i poprosiliśmy inne pary o fotki. Przez kilka dni otrzymywaliśmy cudowne zdjęcia miłości i szczęścia. Z różnych krajów. Pary były w całości polskie albo w połowie polskie.

Tak powstał "Tęczowy Album Ślubny", który zrobiliśmy również w papierowym wydaniu "Repliki".

Wszystkim parom, które podzieliły się z Nami i Naszymi Czytelni(cz)kami Repliki swoim szczęściem - WIELKIE DZIĘKI!

W tzw. międzyczasie równość małżeńską wprowadziły Niemcy i Malta. I będzie równość małżeńska w Polsce też - ale musimy być wytrwali i nie czekać na nią z założonymi rękami - tylko działać, działać, działać - od robienia coming outów przez udział w Paradach Równości i mądre zachowanie przy urnach wyborczych aż po konkretne aktywistyczne działania organizacji LGBT.

A album w pełnej krasie - na głównej rozkładówce numeru - do zobaczenia w papierowej "Replice", dostępnej na allegro w prenumeracie.

zdjęcie Razem Śląsk
W weekend odbyło się Chilli Tennis Open - amatorskie turniej tenisa LGBT+ na kortach Parku Śląskiego. Nie tylko sport ale też odbyły się debaty miedzy innymi "Sport w środowisku LGBTQIA".

Na Twitterze ostra wymiana zdań między Adrian Zandberg (Partia Razem) a Roman Giertych. Pojawiły się wątki LGBT.

Zandberg: ""Nie kupuję Polski Kaczyńskiego, ale nie piszę się też na Polskę z marzeń Grzegorza Schetyny i Romana Giertycha."

Giertych: "Zandberg krytykuje dzisiaj pomysł Zjednoczonej Opozycji. Facet, który swoją partyjką dał większość dla PiS planuje zrobić to kolejny raz."

Zandberg o Giertychu: "Pierwsza szabla Zjednoczonej Opozycji - autor obrzydliwych, homofobicznych wypowiedzi, twórca Wszechpolaków, dawny podnóżek Kaczyńskich."

"Pan Roman ma jak widać braki z podstaw politologii, choć u Kaczyńskiego robił za min. edukacji. Za dużo czasu zajmowało szczucie na gejów?"" (gazeta.pl)

29-letni amerykański piosenkarz Aaron Carter brat Nicka Cartera z Backstreet Boys, wychodzi z szafy wyznaje jest biseksualny. W sobotę, Aaron Carter wyszedł jako biseksualista w emocjonalnym liście do swoich fanów na Twitterze i Instagramie.


Amerykański piosenkarz przyznał, że ​​"To nie powód do wstydu, tylko ciężar, który noszę od bardzo dawna i chce wreszcie z siebie zrzucić". Powiedział także: "Wychowałem się w tej branży rozrywki w bardzo młodym wieku, 13-latkowi zaczęły mi się podobać zarówno dziewczyny, jak i chłopcy.

"Przez lata myślałem o tym, ale dopiero wtedy, gdy miałam 17 lat, po kilku kontaktach z dziewczynami miałem doświadczenie z mężczyzną."

Carter, który został aresztowany w zeszłym miesiącu w Georgia pod zarzutem jazdy pod wpływem i mówił o swoich walkach z zaburzeniami odżywianiem i uzależnieniami w przeszłości, zaczął cytować Boy George, wyjaśniając, że nie chce być "Rozczarowaniem" dla innych." Chce mówić prawdę o sobie wreszcie.

Josh Galassi gej i niepełnosprawny - porażeniem mózgowym, każdy ma prawo do szczęścia i miłości. "Więc następnym razem, kiedy spotykasz kogoś, kto jest gejem i nieuprawniony, umów się na randkę z nim! Według moich byłych, jesteśmy zabawni, mili i ładni." (Queerty)

Nie osądzajcie, mówić nie niesprawne osoby nie mają prawa do życia bycia sobą, zakochać się. My jesteśmy też ludźmi i chcemy żyć, zakochać się i być kochani.

Ustawa dotyczące rozwodu i zakaz rozwodu małżeństw jednopłciowy narusza prawa człowieka ONZ w Australii.

SPR zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Biedroniem, działaczem LGBTQ, politykiem, Prezydentem Miasta Słupska, osobą korzystającą z członkostwa honorowego w SPR.

Spotkanie poświęcone będzie wywiadowi-rzece "Robert Biedroń. Pod prąd", który przeprowadziła Magdalena Łyczko.

Miejsce: Kino Centrum CSW, ul. Wały Gen. Sikorskiego 13. Termin: 12 sierpnia. Godzina: 17:00

Dołącz do zespołu wolontariuszy i wolotariuszek międzynarodowej konferencji ILGA Europe – zostań częścią największego wydarzenia społeczności LGBTI w Europie skupiającego co roku ponad 500 działaczy i działaczek LGBTI z 45 krajów Europy.

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na wolontariat realizowany w ramach konferencji ILGA Europe, która odbędzie się w Warszawie dniach 1-4 listopada 2017 roku. Zapoznaj się z warunkami wolontariatu, wypełnij formularz zgłoszeniowy i weź udział w procesie rekrutacji do zespołu wolontariackiego konferencji. Więcej na stronie KPH.

Franciszka Sady jest od kilku lat współkoordynatorką rewelacyjnej akcji Kampania Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość". To w ramach tej akcji co jakiś czas widzicie zdjęcie znanej osoby z tabliczką "Jestem sojusznikiem/czką osób LGBT"

Byli już Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Dorota Wellman, Mateusz Janicki, zespół Lao Che, Natalia Przybysz, Jerzy Radziwiłłowicz i wielu, wielu innych. Ostatnio, kilka dni temu, reżyserka Małgorzata Szumowska.

Ruch LGBT potrzebuje jednak nie tylko znanych publicznych osobistości. Tzw. zwykłych heteryków i heteryczek też BARDZO potrzebujemy. Ale lepiej ujęła to sama Franka, przeczytajcie fragment jej tekstu:

"Dla mnie jako osoby hetero, matki i po prostu człowieka, dla którego równość i sprawiedliwość są kluczowymi wartościami w życiu, współtworzenie ruchu sojuszniczego jest szczególnie ważne. Do KPH trafiłam niedługo po tym, jak organizacja ta wypuściła kampanię „Rodzice, odważcie się mówić!” (2013), w której rodzice osób LGBT mówili o wsparciu dla swych dzieci. Dowiedziałam się o niej z internetu, byłam zachwycona, a bardzo szybko też mocno zszokowana ilością hejtu, który się przy tej okazji pojawił. Śledziłam komentarze na Facebooku i nie mogłam uwierzyć, że poziom homofobii w Polsce jest tak wielki. (...)

Zdałam sobie sprawę, że muszę coś z tym zrobić, że jako osoba heteroseksualna mam po prostu taki obowiązek, bo jak nie ja, to kto?! Zostałam wolontariuszką KPH, a po jakim czasie etatową pracowniczką. (...)

Apeluję do osób heteroseksualnych – każdy i każda z nas może i powinna reagować na homofobię i transfobię, na uszczypliwe komentarze i głupie żarty, nie godzić się na mowę nienawiści. Chciałabym, żebyśmy nie wstydzili się być sojusznikami, mówili o tym znajomym, przychodzili na Parady i Marsze Równości, zabierali na nie swoich przyjaciół i rodziny. Chciałabym, żebyśmy uczyli nasze dzieci, że każda orientacja seksualna i tożsamość płciowa są sobie równe, a każda osoba zasługuje na szacunek i takie same prawa."

Heterycy, heteryczki - jesteście wśród naszych Czytelników/czek? Wyoutujcie się ;-) Wy, nasi sojusznicy, jesteście tak samo częścią ruchu LGBT jak my. Cały tekst Franki - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Pinksixty News wiadomości LGBT


- Oni myślą, że przyjedzie rycerz na białym koniu i załatwi wszystkie problemy. Po to nosimy polski dowód, po to mamy prawa wyborcze, żeby brać współodpowiedzialność za coś, co jest zapisane w konstytucji - powiedział Robert Biedroń.


Chrześcijanie przeciw transfobii ksiądz Neil Cazares-Thomas z katedry Hope "To demonstracja bigotrii i dyskryminacji z użyciem religii ... kiedy słuchamy głosów tych, którzy robią prawa przeciwko, zrozumiecie, że twoja wiara kieruje do bycia zawsze po stronie zmarginalizowanych, ubogich, Pozbawiony prawa do głosu. A gdy tego nie robimy, nie wykazujemy wiary Jezusa ". (...) - The Guardian

Ostatnie kazanie z niedzieli księdza Neila Cazares-Thomasa, miedzy mówił o grzechach chrześcijaństwa miedzy innymi jak atakuje się trans osób.


Stan Mitchell, pastor w kościele GracePointe w Franklin w stanie Tennessee, piękne słowa na temat osób transpłciowy i wzywa swoi kolegów chrześcijan żeby bronili praw trans osób.


Doug i Brent dwóch tatusiów mają 2-letniego syna Sawyer spotkali się 10 lat temu w 2007 roku, a 22 kwietnia tego roku, pobrali się w Playa del Carmen w Meksyku. Wspominają swój ślub.


W Kanadyjskim mieście Vancouver odbyła się parada Pride. Tematem była "równość, różnorodność i integracja". Tysiące osób wzięło udział. "Pride jest wspaniałą okazją do świętowania silnego i tętniącego życiem Vancouveru", powiedział burmistrz Gregor Robertson.

John Horgan premier Kolumbii Brytyjskiej "Musimy wyeliminować dyskryminację, która wpływa na życie zbyt wielu ludzi. Jest to przesłanie dla wszystkich Kanadyjczyków i wszystkich Kolumbii Brytyjskiej, którzy muszą być wszyscy włączeni do naszego społeczeństwa" - powiedział dla stacji CTV News.


U koników morskich to ojcowie wydają na świat potomstwo


Pinksixty Entertainment - na temat Russella T Daviesa twórcy Queer As Folk


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz