poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Parady Gay Pride Reykjaviku Islandia, Sankt Petersburgu, Praga Czechy


Zdjęcie danieldantastic/Instagram
Tysiące osób uczestniczyło w paradzie Reykjaviku Pride w stolicy Islandii. W tym roku, na paradzie po raz pierwszy w pochodzie uczestniczyli grupa osób aseksualnych.

Członkini stowarzyszenia Asexual in Iceland/Asexual á Íslandi – Gyða Bjarkadóttir, twierdzi, że grupa ta nie jest jeszcze znana społeczeństwu i w Islandii dochodzi często do błędnych wyobrażeń wobec osób bezpłciowych. Chcąc zmienić postrzeganie osób bezpłciowych, stowarzyszenie postanowiło wziąć udział w dorocznej paradzie.

”Stworzyliśmy grupę, która będzie uczestniczyć w paradzie Reykjavík Pride. Flaga stowarzyszenia była już widziana wcześniej, ale o ile wiemy, po raz pierwszy ludzie aseksualni faktycznie przemaszerują w pochodzie, razem jako grupa” mówiła Bjarkadóttir.

Też nie brakowało chrześcijański duchowny. „Jestem przede wszystkim kapłanem i chce tu spotkać i pokazać im że Kościół wspiera i akceptuje ich. Homoseksualizm jest wrodzony to jest darem od Boga" (Iceland News Polska/RUV)Działacze LGBT w Rosji przeprowadzili największą do tej pory uroczystość z okazji Pride w Petersburgu. Około 100 osób w ósmym LGBT Pride w Sankt Petersburgu. Mimo doszło do incydentu zaatakowano działaczki przez nacjonalistów. Mała grupka nacjonalistów i fanatyków religijny protestowali przeciw Pride Petersburgu. (PinkNews)


Fot CTK
W stolicy Czeskiej Republiki Pradze odbyła się parada Pride według organizatorów wzięło udział 35.000 osób, po raz pierwszy odbyła parada Pride w Pradze w sierpniu 2011. Tak jak wielu początkach i w Polsce wielkie protesty homofobiczny grup były. Nawet były prezydent Václav Klaus i jak u nas Lech Kaczyński byli wielkimi przeciwnikami parad równości.

Dziś w Pradze i Warszawie coraz więcej uczestniczą, tylko Czechy mają "związki partnerskie", a my nadal walczymy nawet cofamy się do realów rosyjski. Dziś w tym roku uczestniczyli wiele grup nawet znaleźli się tęczowe rodziny.

Ale homofobiczne grupy zorganizowali własny marsz rodzin tradycyjny, dla nich rodzinach to miedzy kobietą i mężczyzną. Na placu Wacława mała fanatyczny chrześcijan protestowali przeciw paradzie równości. (CT24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz