środa, 2 sierpnia 2017

News: Replika, NGO, Fuzja medialna, Rosja, Czeczenia, Powstanie Warszawskie ...


Anton „Ambro” Ambroziak jest dziennikarzem OKO.press i Codziennika Feministcznego. I jest trans chłopakiem.

W najnowszej „Replice”, w wywiadzie Marty Konarzewskiej mówi m.in. „Czy to ja muszę zmieniać swoje ciało, czy może jednak społeczeństwo powinno zmienić myślenie o tym, co konstytuuje mnie jako mężczyznę?”

„Zacząłem akceptować rożne kobiece elementy swojej ekspresji dopiero gdy zaakceptowałem swoją transpłciowość. Mogę być kobiecy tylko jako trans chłopak, czyli w bardziej męskim ciele. Już nie zastanawiam się, czy siedzę dostatecznie „męsko”, dostatecznie w rozkraku, czy mocno ściskam dłoń na przywitanie i czy trzymam emocje na wodzy. Nie zastanawiam się, czy to okej i czy jakiś ruch mnie „zdradza”. Teraz męczy mnie - w sensie miłego natręctwa - coś zupełnie innego. Zastanawiam się raczej, jak będę czytany, gdy moje ruchy pozostaną bardziej delikatne, gdy splotę dłonie w jakiś „kobiecy“ sposób, zarzucę nogę na nogę.

„Wciąż spotykają mnie normalizujące momenty, w których ktoś uporczywie stara się ustalić moją tożsamość. Osoby często się „mylą”, co wprawia je w zakłopotanie. Ostatnio, gdy zamówiłem taksówkę na żeńskie imię, taksówkarz uznał, że jestem nastoletnim chłopcem: „Ale miała przyjść pani a nie pan... A, rozumiem, mama ci zamówiła“. To są te przyjemne, zabawniejsze momenty, ale są też niemiłe i niezabawne. Ekspedientki czy ekspedienci w sklepach żonglują „panami“ i „paniami“, próbując mi przypasować najwłaściwszą - według siebie - etykietkę. Albo ktoś pyta: „- To chłopak czy dziewczyna?”. „- Nie wiem - pedał jakiś”. Bywa, że czuję się zagrożony. Cały wywiad z Ambro – do przeczytania w najnowszej "Replice".

Krytycy organizacji pozarządowych w Polsce zaczęli już papugować język Putina i Łukaszenki. I może to być, niestety, rozpoznanie bojem przed podobnymi krokami, jak te podjęte w Rosji - pisze dla Gazeta.pl Jakub Dymek.

Parodia jest to kiedy są finansowane pro life organizację i prawicowe media z zagranicy to wszystko ok, oni mają prawo ale liberalne, lewicowe czy LGBT organizację chcą zakazać finansowanie z zagranicy.

Zakaz finansowanie dla organizacji z zagranicy to uderzy w LGBT, miedzy innymi KPH np kampania wspólna Wiary i Tęczy i Tolerado "Przekażmy znak pokoju", miedzy innymi dzięki datacji z zagranicy można było zrobić.

Gdy homofobiczne organizację będą mieli prawo wsparcia, ale LGBT nie to zobaczcie co dzieje się w Rosji. Homofobia szaleje, wiele razy działaczy prześladuje się miedzy za dotację z zagranicy.

Dorota Wróblewska jest cenioną specjalistką od wizerunku. W rozmowie z WawaLove.pl, zdradziła, co sądzi o "modzie" na koszulki z motywem patriotycznym. - Dla mnie to publiczne znieważanie, które podlega karze – przyznaje szczerze w rozmowie z portalem WawaLove.pl

Ostatnio widziałam grupę młodych ludzi, którzy zachowali się bardzo wulgarnie. Wszyscy mieli na sobie bluzy z napisem „Polska Walcząca Patriotyczna”. Czy o to chodzi? – pyta retorycznie Wróblewska. Dla mnie do publiczne znieważanie, które podlega karze. Było mi wstyd – dodaje. - Uważam, że nie powinno tak być i niektóre symbole powinny być zastrzeżone.

Wróblewska przyznaje, że temat symboli patriotycznych jest dla niej bardzo drażliwy. Dlaczego? - Część mojej rodziny zginęła w Powstaniu Warszawskim. Moja babcia dzielnie walczyła w Powstaniu i w każdą rocznicę przeżywała stratę swoich przyjaciół i najbliższych. Powiedziała mi coś, co zrozumiałam dopiero po latach. „My po Powstaniu tęsknimy za tym co było. Za naszymi domami i przyjaciółmi. Twoje dzieci będą tęsknić za inteligencją”

Prawica narodowcy dla nich powstanie warszawskie jest "disneylandem, obrzydliwe coraz więcej narodowcy niszczą święta polakom, podsycają nienawiść tak robili naziści. Narodowcy są jak naziści, tymi którzy walczyli powstańcy, dziś Polska pluje w twarz powstańcom kiedy popierają i akceptują nacjonalizm.

Discovery Communications i Scripps Networks Interactive, właściciel m.in. Grupy TVN, poinformowały o podpisaniu ostatecznego porozumienia w sprawie nabycia przez Discovery firmy Scripps za 14,6 mld dol. (90 dol. za akcję). Sfinalizowanie tej transakcji jest spodziewane na początek 2018 roku. Wymagana jest zgoda regulatorów medialnych.

Połączone portfolio marek Discovery i Scripps będzie obejmowało:
* Discovery: Discovery Channel, TLC, Investigation Discovery, Animal Planet, Science i Turbo/Velocity; OWN w Stanach Zjednoczonych; Discovery Kids w Ameryce Łacińskiej; Eurosport, dodatkowo Norwegi kanał Norge TV, Szwecji Kanal 5, Dani Kanal 4. Dodatkowo Discovery na polskim ma udziały 49 procent w kanale Metro TV.

* Scripps: HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel i Great American Country; Grupa TVN w Polsce; UKTV - joint venture z BBC Worldwide; Asian Food Channel w Azji; Fine Living Network. (Sat Kurier)

Przejęcie Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications może oznaczać duże zmiany na polskim rynku telewizyjnym. Powstanie bowiem największa grupa kanałów telewizyjnych w naszym kraju.

Przejęcie TVN przez Discovery nie oznacza raczej zmiany linii politycznej stacji. Amerykański gigant dokumentalny jest znany z liberalnych poglądów. Pokazuje programy z parami gejowskimi w rolach głównych. Rządząca partia nie powinno zatem liczyć na łagodniejszy kurs ze strony programów informacyjnych TVN. Chyba, że przy okazji dekoncentracji mediów pomyśli o repolonizacji rynku telewizyjnego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może tutaj odegrać kluczową rolę i spróbować zmusić nadawcę do odsprzedania części stacji. (Sat Kurier)

Trochę wszyscy zapominają że Discovery ma już stację ogólnokrajowe w Skandowali są zostały kupione od SBS Broadcasting Group - NorwegiaSzwecja,, Dania, dodatkowo silna pozycja w Włoszech. W Polsce fuzja TVN z Discovery może wyglądać jak w Skandynawii.

Ostatnio prawica katolicka atakowała kanał TLC za program Mistrzów remontu” („Nate and Jeremiah by Design”), po dla prawicy polskiej do atak na rodzinę piszą że małżeństwo dwóch gejów uderza w tradycję polskiej rodziny.

TLC ma wiele programów LGBT miedzy innymi też nastolatki transpłciowe Jazz Jennings, zagraniczne wersje TLC w tym Polska ma wiele programów od Channel4 które zawierają treści LGBT. Holenderska wersja TLC, wyprodukowała Louisa i Rosanna, na temat pary transpłciowej którzy wzięli ślub.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Rosyjska sieć LGBT opublikowała raport pt "Powiedzieli że nie jestem człowiekiem, że jestem niczym, że lepiej gdybym był terrorystą niż gejem" poświęcony prześladowaniom osób LGBT w Czeczeni. Raport oparty jest o zeznania 33 osób z Czeczeni, które były prześladowane, nielegalnie przetrzymywane i torturowane. Wideo bazuje na historii homoseksualnego mężczyzny z Czeczeni, zostało opublikowane w kwietniu 2017 roku. (Tolerado)W Powstaniu Warszawskim życie straciło od 150 do 200 tysięcy cywilów i 16 tysięcy walczących. Wczoraj, w 73. rocznicę pamiętajmy o nich wszystkich. Gdy w zeszłym roku filmowaliśmy godzinę "W" byliśmy dumni z naszego kraju. Gdy wracaliśmy z marszu, nie wierzyliśmy w to co zobaczyliśmy. Faszyzm rozlewa się na ulicach Warszawy i w zielonych opaskach będzie eksterminował wrogów ojczyzny, tak też było w tym roku. Kim jest ów wróg? Każdy kto myśli i czuje inaczej. Nie bądź cicho kiedy dzieje się zło - Artykuł 18.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe