poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Wiadomości LGBT z ostatniego tygodnia


Lepiej późno niż wcale rozmowa na temat jest zbyt mało lesbijek w życiu publicznym Audycja TUTAJ.

Mariusz Grzegorz Kośmicki-Żórawski jest naszym prenumeratorem i po prostu zgłosił się do działu „Prenumeratorzy/rki Repliki”. W rozmowie z Tomkiem Golonką, na pytanie, co robi w życiu, powiedział:

„O, wiele rzeczy, na przykład mam przyjemność być sołtysem mojej wsi Borków. Mam dopiero 24 lata, a już czteroletni staż na stanowisku.

Borków (ok. 40 km od Warszawy) ma 50 mieszkańców, nie ma tu nawet sklepu ani kościoła! (...) Ale tych 50 mieszkańców - nie licząc działkowców, a mamy 150 działek letniskowych - wraz z urokiem miejscowości (las, rzeczka, szczere pola, cisza oraz święty spokój), to jest nasz baśniowy świat, wizytówka mojego miejsca."

"Nie zmieniłbym swojej orientacji nawet, gdyby to było możliwe. Jestem gejem Polakiem i według mnie brzmi to bardzo dumnie. Mam nadzieję, że nikt mnie nie ukamienuje za te słowa.

Co nie znaczy, że nie wiem, jak trudne jest codzienne życie osób LGBT w Polsce. Należy nam się pełna równość, z prawem do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe włącznie. Sam bym z tego prawa skorzystał. Marzę o tym, by mieć rodzinę – kochającego męża i dwójkę dzieci. Czyli widzisz, mam marzenia jak większość."

Co chciałby powiedzieć Czytelni(cz)kom „Repliki”?

"Że warto się nie bać, być sobą i marzyć. (...) Jeszcze chciałem powiedzieć, że jestem też pszczelarzem. Ciągle szukam tej mojej jednej pszczółki i z miesiąca na miesiąc robię się coraz bardziej wybredny i wymagający, także, panowie, streszczajcie się, bo na stare lata mogę być bardzo zrzędliwy."

Przypomnijmy: pierwszym wyoutowanym sołtysem w Polsce był Marcin Nikrant z Leśniewa (wywiad w "Replice" nr 32) w 2011 r., potem Marzena Frąckowiak z Grzebieniska (nr 57), następnie Łukasz Włodarczyk z Bobrownik (nr 67) i teraz Mariusz. Cały tekst o Mariuszu - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej na allegro.

Hollis Bulleit, lesbijska córka Toma Bulleit, założyciela Bulleit Bourbon - producenta Whiskey, mówi, że jej rodzina, wyrzuciła z firmy z powodów homofobiczny, rodzina jej nie akceptuje. (Towleroad)

Najniższe od objęcia urzędu notowania Donalda Trumpa. Jego pracę źle ocenia aż 61% Amerykanów, a tylko 33% dobrze

Afrykańskie kościoły Anglikanów w tym z Ugandy są wściekli na Kościół Anglikański za wsparcie dla LGBT.

Ankieta wykazała, że ​​większość rodzin wojskowych w USA sprzeciwia się proponowanemu prawu Trumpa zakaz dla transpłciowy osób w armii amerykańskiej.

Wiesław Kępiński, rocznik 1932. W wieku 11 lat cudem przeżył Rzeź Woli. Miał być 61 osobą rozstrzelaną podczas egzekucji 5 sierpnia 1944 na ul. Wolskiej. Nową rodzinę znalazł dzięki ogłoszeniu w gazecie. Trafił do Iwaszkiewiczów.

Wszyscy politycy powinni jechać na Przystanek Woodstock - mówił w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. - To jest impreza podwyższonego ryzyka, ale dla obecnej władzy, która jeśli nie ma wszystkiego pod kontrolą, nie sprawdza wszystkich kieszeni, głów i serc, to jest cała zaniepokojona - ocenił z kolei dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

Biedroń dodał, że "wszyscy politycy powinni jechać na Woodstock, siadać tam, słuchać i obserwować tych młodych ludzi".

- To nie chodzi tylko o język, jakim oni się posługują. Chodzi także o to, żeby zobaczyć, jak zorganizować przestrzeń, żeby ona była szczęśliwa i życzliwa; żeby te wszystkie dobre rzeczy, których pragniemy na co dzień, a które dzieją się na Woodstocku, wdrożyć w naszych miastach czy zarządzaniu państwem - wyliczał - TVN24

Złe wieści z Haiti senat w tym kraju zagłosował za ustawą, która sprawia, że będzie ​​przestępstwem „publicznie poparcie” dla praw LGBT. Nawet kto jest światkiem na "ślubie homoseksualnym", to też będzie karalny.

W więzieniu Michigan zamordowano więźnia  z powodu że był gejem. Strażnicy ignorowali prośby o pomoc. Więźniowie LGBT częściej doświadczają złego traktowania i przemocy seksualnej, w amerykański więzieniach.

Gay.com, domena szacowana na kwotę ponad kilka milionów dolarów, została przekazana do Los Angeles LGBT Centrum. Gay.com był wcześniej własnością PlanetOut i Here Media.

"Los Angeles LGBT Center świadczy usługi dla dużej liczby osób LGBT niż jakakolwiek inna organizacja na świecie", powiedział wiceprezes zarządu Flirt4Free Brad Estes. "Z przyjemnością informuję, że przyszłość Gay.com będzie kontynuowana w ich niezwykłej organizacji".

Firma nabyła domena w zeszłym roku i chce przekształcić ją w coś, co zapewniłoby maksymalne wsparcie dla społeczności LGBT. Dotarli do pięciu najlepszych organizacji charytatywnych LGBT i poprosili o przedstawienie propozycji określającej sposób planowania korzystania z serwisu w celu wspieraniu społeczności LGBT.

Derick Dillard który jest żonaty z Jill Duggar, członkiem fundamentalistycznej ewangelicznej rodziny Duggarów, która mieli program na TLC, ale po aferach seksualny wyrzucono ich.

Dillard, 28-latek zaatakował transpłciową 16-letnią Jazz Jennings, i jej program na TLC. Wmawia transpłciowe osób nie istnieją to mit, po Bóg stworzył tylko mężczyzn i kobiet. Nie nazywa Jazz ona, tylko on, że dla niego nie jest żadną dziewczyną po urodziła się jako chłopcem.

Klan rodziny Duggarów jest bogaty w anty-LGBT wiadomości. Jim Bob i Michelle Duggar lobbowali agresywnie przeciwko prawom LGBT w USA, walcząc przeciwko prawu antydyskryminacji LGBT, twierdzą, też że osoby transpłciowe do atakują dzieci i molestują.

Tymczasem szwagier Dillarda, Josh Duggar, pełnił funkcję dyrektora ekstremalnej homofobicznej organizacji Family Research Council. Później wyszło ten Josh Duggar który tak krzyczał na osoby LGBT pedofilie i najgorsze rzeczy sam molestował nieletnie dziewczyny, w tym własne siostry.

Adwokat i jego partner zostali brutalnie pobici koło swojego mieszkania w homofobicznym ataku, z powodu kolorowych butów.

Julian Smith i dekorator Andrew Leonard zostali zostali zaatakowani przez gang, który krążył wokół nich "jak hieny" na parkingu swojego bloku mieszkalnego Waterloo, gdy wracali do domu z klubu Chelsea Arts Club - Standard.

Transfobia w USA. Na wyspie Staten 29-letnia transseksualna kobieta została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, krzyczeli na nią transfobiczne obelgi. Obaj mężczyźni zostali aresztowani przestępczością nienawiści po godzinie później. Atak pochodzi zaledwie kilka dni po tym, jak TeeTee Dangerfield stała się 16-tą transpłciową osobą, która została zabita w tym roku USA.

Poznańscy policjanci opublikowali zdjęcia siedmiu mężczyzn, którzy mogą mieć związek z napadem na prowadzoną przez anarchistów klubokawiarnię "Zemsta".

Cynthia Nixon znana z serialu seks w wielkim mieście, może być nowym gubernatorem w Nowym Jorku plotkuję się że ma kandydować na urząd gubernatora.

Caitlyn Jenner została zauważona w czapce "Make America Great Again" podczas jazdy do domu w Malibu w tym tygodniu. Teraz mówi, że to był wypadek.

Jenner, która głosowała na Donalda Trumpa i powiedziała, że ​​wspierała go tak nie dawno jak dwa tygodnie temu, wycofała rzekomo poparcie dla niego, kiedy ogłosił na Twitterze, że zakazuje transseksualnym osób służyć w armii.

Jej wpadki nie są od dziś wiele razy już pokazała że tak naprawdę ma gdzieś LGBT, ale to nie tylko ona po większość prawicowców LGBT w USA nie widzi problemu że Trump odbiera im prawa. Są zapatrzeni w niego, podobnie mamy w Polsce.

Na 20 proc. ma ustalić pułap zagranicznych inwestycji w spółkach medialnych ustawa "dekoncentracyjna" - dowiedziała się "Wyborcza". Ofiarą może być TVN. Limit dotyczy też niemieckiej grupy Passau, której proponowano repolonizację tytułów, jakie posiada.

Media Polskie na wzór Rosji. 20-proc. próg dla inwestorów zagranicznych wprowadził Kreml w 2014 r. po rozpoczęciu wojny na Ukrainie i nałożeniu na Rosję sankcji przez UE i USA. Z rosyjskiego rynku wycofał się wtedy m.in. niemiecki koncern Axel Springer, który wydawał tam miesięcznik „Forbes", czy CNN. Ich interesy przejęli związani z Putinem oligarchowie.

W Polsce limit ten mógłby dotyczyć np. należącego do niemieckiej grupy Passau wydawnictwa Polska Press, które ma 20 dzienników regionalnych w 15 województwach oraz popularne lokalne portale internetowe. „Wyborcza” rok temu pisała o przymiarkach PiS, by jeden z polskich banków odkupił te dzienniki. Byłyby cennym dla partii wsparciem propagandowym przed wyborami samorządowymi w 2018 r.

„Newsweek” pisał w styczniu, że PiS proponował odkupienie stacji, w 2015 r. publicyści związani z partią wysłali do Scripps list, w którym zarzucali TVN „negatywny wpływ na polskie życie polityczne” - Gazeta Wyborcza.

Polska w poprzek Unii - przez trybunał, sądy i puszczę. Donald Tusk ostrzega, bo polski rząd odwraca się od unijnego prawa, a frontem staje do wyjścia. Czy więc "polexit" to cel, skoro UE to problem? Czy naprawdę za nic mamy europejską wspólnotę i europejskie pieniądze na drogi, szkoły, miasta i gminy - TVN24

25 letni Grant próbuje zmienić postrzeganie kraju Irlandii Północnej. Pochodzi z małej nadmorskiej miejscowości Portrush. Na początku tego roku zaczął drag show w miejscowym barze i mówi, że był naprawdę zaskoczony wsparciem wielu osób.Sarah i Thomas mają 17 lat i mieszkają w Irlandii Północnej. Każdy z nich miał własne doświadczenia dotyczące ujawnienia swojej orientacji, ale dzięki lokalnej grupy LGBT, stali się najlepszymi przyjaciółmi.BBC przygotował specjalne dokumenty na temat 50 lat homoseksualizmu w Anglii


Roger i Peter dorastali w 1960 roku, kiedy homoseksualizm został zdekryminalizowany. Wcześniej było zagrożone karą do 10 lat więzienia. Petera próbowano leczyć z homoseksualizmu przez swoją matkę. Roger był pielęgniarzem, który pomagał w terapii awersji, na innym homoseksualiście. Roger są w kontakcie z Peterem rok temu przeprosił za swój udział w „terapii”, i aby uczcić 50. rocznicę depenalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii. Spotkali się ponownie, aby omówić swoje różne doświadczenia.


Jeszcze daleka droga do równości w Wielkiej Brytanii bycie LGBT jeszcze nie jest naprawdę bezpieczneWzruszająca historia Frankie'go i George'aDr Korts analizuje w swojej książce dlaczego mężczyźni heteroseksualni chcą mieć seks z innymi mężczyznami, dla wielu heteryków to tylko fetysz seks z mężczyzną.W Albanii tragedia dla społeczności LGBT budynek w którym przybywali osoby LGBT które zostali wyrzucone z domu z powodu swojej orientacji seksualnej spłonął nikt nie został rany, jeszcze nie wiadomo ty to przypadek czy akt homofobi.


Wielu gwiazd wychodzi przeciwko Trumpowi i jego polityce zakaz dla transpłciowy osób w armii AmerykańskiejCiąg dalszy żalów wylewają bracia David i Jason Benham, jak to źli są ci homoseksualiści, odebrali im program na kanale HGTV po wmawiają że względu na ich poglądy, anty LGBT.Jeden z najstarszych gejowskich kanałów na świecie, OUTtv, przenosi się do online będzie podobnie działacz jak Netflix. OUTtvGO jest aktualnie dostępny tylko w Kanadzie, a wkrótce będzie na innych platformach, takich jak Apple TV i inny aplikacjach mobilnych. PS Out TV też jest w Europie miedzy innymi Holandii, Niemcze, Bergi i Szwecji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz