sobota, 12 sierpnia 2017

News: Guam, Trans prawa, Jacek Poniedziałek, Robert Biedroń, Sędzia piłkarski ...


The Advocate pięć faktów dotyczące wyspy Guam na Pacyfiku należące do USA jako terytorium dotyczące praw LGBT.

1. Guam byli pierwszym terytorium USA uznającym małżeństwo homoseksualne. Sąd na Guam zalegalizowali w 2015 roku, przed 14 stanami.
2. Guam wymienia rodziców tej samej płci na świadectwie urodzenia. W wielu stanach USA nie robi, a nawet są zakazuje. Departament Zdrowia Publicznego i Opieki Społecznej na Guam postanowili, że rodzic jest rodzicem, niezależnie od orientacji seksualnej.
3. Nielegalne jest wyrzucanie kogoś z pracy za bycie LGBT na Guam. Guamu jest jednym z najbardziej popierających osób LGBT. W wielu stanach możesz zostać zwolniony za to, jesteś homoseksualną w 28 stanach, 30, jeśli jesteś trans. Departament Sprawiedliwości USA wspiera antyLGBT politykę.
4. Guam miał swój pierwszą paradę Gay Pride w czerwcu. Chociaż tylko 150 osób wzięło udział marszu.
5. Terapia "konwersyjna" jest nielegalna na Guam.

Jak donosi IGLYO, w Republice Armenii znacząco ułatwiono proces sądowej zmiany danych dla osób trans, co w dużej mierze jest zasługą ścisłej współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Armenii oraz Right SIDE NGO.

W przeszłości do procesu trzeba było powołać trzech świadków, ale 22 maja 2017 roku wdrożono reformy i rejestr cywilny Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Armenii wymaga obecnie jedynie wniosku obywatela dążącego do zmiany danych.

To bardzo znacząca zmiana, która jest wielkim ułatwieniem w stosunku do zasady trzech świadków, jaką stosowano do czasu reformy.

Jesteśmy dumni z działań Right SIDE NGO i dziękujemy za pracę na rzecz osób transpłciowych zarówno organizacji, jak i Ministerstwu Sprawiedliwości Republiki Armenii - Fundacja TransFuzja.

Aktor Jacek Poniedziałek na temat ludzi głosujący na PIS "otumanieni to co oni robią nie posprząta jednej kadencji".

Prezydent Słupska Robert Biedroń przez część polityków lewicy uważany jest za przyszłego kandydata w wyborach prezydenckich. Tego zdania jest między innymi były poseł SLD Ryszard Kalisz.

"To polityk umiarkowany, wykazujący się umiejętnościami menadżerskim i koncyliacyjnymi" mówił Kalisz. Szansę prezydenta Słupska w przyszłych wyborach negatywnie oceniał były polityk PiS Zbigniew Girzyński, którego zdaniem "Biedroń jest zbyt skrajnie lewicowy" - TVN24.

Osoby transpłciowe nie mają pełnej swobody wyboru pracy z powodu braku uregulowań umożliwiających uzgodnienie płci metrykalnej - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich i postuluje zmiany w przepisach.

Sędzia piłkarski Ryan Atkin jest pierwszym arbitrem w Wielkiej Brytanii który ujawnił, że jest gejem. 32-latek zrobił żeby podjąć walkę z homofobią w sporcie.

"Gej nie ma znaczenia w sędziowaniu meczu piłki nożnej", powiedział Atkin dla Sky Sports. "Ale jeśli mówię o równości i różnorodności, to wspomnę, że jestem gejem, ponieważ jest to istotne." "Homofobia jest nadal problemem, ale powoli wciąż się poprawia".

Trump w lipcu napisał na Twitterze, że amerykański rząd "nie będzie akceptował i tolerował żadnej transpłciowej osoby, która będzie służyć w jakimkolwiek charakterze siłom zbrojnym". W środę pozew złożyło pięć osób. Wśród nich są weterani z Iraku i Afganistanu.

Prezydenta pozwało trzech członków amerykańskiej armii, pilot sił powietrznych, a także funkcjonariusz amerykańskiej straży wybrzeża. Są to osoby, które otwarcie określają się mianem transpłciowych, ale wolą pozostać anonimowe na czas procesu.

Zakaz służby dla trans osób w USA mogą być wielkie koszty. Raport Palm Center, ocenił, że całkowity koszt zakaz trans żołnierzy w amerykańskim wojsku wynosi 960 milionów dolarów. (Polsat News/Gay Times)

Vice News na temat żołnierzy transpłciowy


Aktor Laverne Cox pojawiła się w pięknym filmie, opowiadający historię ruchu praw transpłciowy w USA. Filmowi towarzyszy ilustracje Molly Crabapple i podsumowuje historię opozycji wobec ruchu praw osób transpłciowych, a także walk i dyskryminacji.


W Kalifornii obóz letnich dla dzieci transpłciowy, gdzie mogą być sobą czuć się bezpieczni


Jazz jej rodzina i jej przyjaciele uczestniczą dniu pamięci osób transpłciowy


CBS This Morning  wywiad z parą gejów który jeden jest transpłciowy i nie dawno urodził syna. Ujawnili się i mówią o sobie pokazać że są normalni, zmienić piętno otaczającego świata do osób trans. Szacuje się, że 1,4 miliona dorosłych w USA są to osoby transpłciowe.


Nastolatek transpłciowy Jay i jego historia przemianyPinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Para gejów brytyjsko-australijska Matt Horwood i James Besanvalle wzięli ślub w urzędzie w Londynie. James Besanvalle, 26-latek dziennikarz Gay Star News i jego mąż Matt Horwood, 28-letnich, który pracuje w brytyjskiej organizacji LGBT, Stonewall.

Wzięli związek partnerski, a nie małżeństw z powodu pokazać sprzeciw politykom australijski którzy sprzeciwiają się równości małżeństw, swój związek przekształcą w małżeństwo kiedy Australia zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe