piątek, 4 sierpnia 2017

News: Tęczowy Piknik, Malta, Robert Biedroń, AIDS, Lady Gaga, Agresja po polsku ...


Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie skandalicznego zachowania przedstawicieli katolickiej Fundacji Pro - Prawo do Życia, w czasie niedawnego Pikniku Tęczowych Rodzin, uzasadniając to niską szkodliwoscią społeczną czynu! To nie pierwszy raz kiedy gdańska prokuratura nie dostrzega szkodliwości w agresywnych, jawnie homofobicznych działaniach i tym samym daje na nie przyzwolenie. Tymczasem dzisiaj sopocki sąd wyda wyrok w sprawie dotyczącej legalności samego zgromadzenia narodowych i katolickich działaczy oraz jego rozwiązania przez Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. (Tolerado)

Oto dowód i pozwolenie że można nas atakować i nasze dzieci, do następna sprawa że nie zasługujemy w Polsce na równe prawa.

Malta stała się kolejnym krajem, w którym jednopłciowe związki małżeńskie stały się legalne. Co wpłynęło na szybko postępujące zmiany w niegdyś dosyć konserwatywnym kraju? Z Tomaszem Terlikowskim rozmawia na ten temat ks.prof. Andrzej Kobyliński, przedstawiciel Instytutu Filozofii UKSW, oraz dziennikarz i przedstawiciel grupy polskich chrześcijan LGBTQ "Wiara i Tęcza".

Marcin Dzierżanowski - dziennikarz reprezentujący polską grupę chrześcijan LGBTQ "Wiara i Tęcza" opowiada o rewolucji, która dokonała się już w 2014 roku. Wprowadzono wtedy związki partnerskie z możliwością adopcji dzieci. Jak opowiada gość, partia prawicowa nie była przeciwna, lecz wstrzymała się od głosu. Można więc powiedzieć, że na Malcie już od 2014 roku małżeństwa homoseksualne istniały, ale nie otrzymały formalnego statusu małżeństwa. Ks. Kobyliński nazywa to "zabiegiem kosmetycznym".

Przedstawiciel "Wiery i tęczy" wspomina o tym, że nazwanie par jednopłciowych małżeństwami, w żaden sposób nie oznacza odebrania praw heteroseksualnej większości. Jak Mówi Pan Dzierżanowski: "to że w tej chwili kościół katolicki "niemrawo" sprzeciwia się na Malcie przepisom, świadczy o obniżeniu poziomu lęku". (Republika TV)

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, do drugiej tury przeszliby Andrzej Duda i Donald Tusk - tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Według badania przeprowadzonego dla "Rz" urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć na 36,2 proc. poparcia. Szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska wskazuje natomiast 20,5 proc. ankietowanych. Niewiele mniej, bo aż 16,3 proc. pytanych, zagłosowałoby z kolei na prezydenta Słupska Roberta Biedronia. To najmocniejsi kandydaci - Gazeta.pl

AIDS nie jest już tak tajemniczą chorobą, jaką była jeszcze wiele lat temu. Dzięki wynalezieniu i stopniowemu udoskonalaniu leków antyretrowirusowych spadła liczba zgonów i wydłuża się średnia życia osób dotkniętych tą chorobą. Jednak, choć z roku na rok spada liczba zakażeń wirusem HIV, to wciąż tempo jego rozprzestrzeniania jest zbyt duże. Naukowcy obawiają się, że grozi nam wznowienie epidemii HIV/AIDS - Business Insider.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Lady Gaga podczas swojego koncertu w Vancouver, znów wypowiedziała się wsparcie dla transpłciowy osobom. "Chyba to wiecie - na ten temat mam wiele do powiedzenia. Ale najważniejsze - po prostu kochajmy się" (Replika/PinkNews)„Super temat” – 02.08.2017 r. – Idąc ulicą możemy zostać pobici albo zwyzywani. W Poznaniu rowerzysta skopał przypadkową kobietę. W Warszawie mężczyzna szedł parkiem w centrum miasta i został zaatakowany przez podchmielonych bandytów. Znęcali się nad nim kilka minut. Podobne przykłady można mnożyć. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy poprzesuwały się granice? Czy powinniśmy reagować, a jeśli tak to w jaki sposób? O nieuzasadnionej agresji dyskutowali goście Jarosława Kulczyckiego dr Leszek Melibruda – psycholog oraz dr Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie, UW.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz